Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προηγούμενη ζωή

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Leon, στις 9 Νοεμβρίου 2006.

  1. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    σίγουρα έχει τύχη να κάνετε κάτι και μετά να πείτε αυτό το έχω ξανά δει το έχω ξανά ζήση. κάποιοι λένε ότι υπάρχει άλλοι όχι, οι επιστήμονες το εξηγούν σαν χρονική διαφορά χιλιοστών του δευτερολέπτου μεταξύ όρασης και ακοής .τι γίνεται όταν αυτό όμως συμβαίνει συνέχεια και με άτομα που τα βλέπεις πρώτη φορά να νιώθεις οτι εσταί φίλοι από τα παλιά λες και πολεμούσατε μαζί για χρόνια
    Ποια είναι η άποψη σας
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πάρα πολλές φορές μου έχει τύχει να έχω ζήσει πάλι την ίδια σκηνή.΄
    Μερικοί λένε για προηγούμενη ζωή.....
    Άλλοι λένε για διορατικότητα, πράγμα που έχω προσωπικά και σε άλλους τομείς.
    Λένε ότι είναι το ζώδιο μου....
    Δεν μπορώ να απαντήσω, δεν ξέρω.
    Είναι κάτι που με τρομάζει μερικές φορές και δεν θέλω να το ψάξω ίσως γιατί μπορεί να μην μου αρέσει αυτό που θα ανακαλύψω.
    Είχα παρακολουθήσει πριν μερικά χρόνια μία συνεδρία ενός καθηγητή, Βουγιούκος αν θυμάμαι καλά, ο οποίος με την ύπνωση κατάφερνε να στέλνει τους ανθρώπους στην προηγούμενη ζωή τους.
    Ήταν τρομακτικό.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προηγούμενη ζωή

    Δεν πιστεύω σε προηγούμενες ζωές.Αν όντως υπάρχουν παράλληλες διαστάσεις,μπορούν πολλά να εξηγηθούν..
     
  4. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Δεν πιστευω σε προηγουμενες ζωες, μονο σε μελλοντικες!
     
  5. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Προηγούμενη ζωή

    ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΤΟΥΣ “ΤΡΩΕΙ” ΝΑ ΤΟ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΤΑΜΠΟΥ?
     
  6. Μιλάτε για το De Javu. Το έχω βιώσει άπειρες φορές όπως όλοι μας. Κάτι πρέπει να παίζει με τον εγκέφαλο. Δεν έχω δει κάτι για να πιστέψω ούτε σε προηγούμενη ούτε σε επόμενη ζωή, γενικότερα πιστεύω σε κάποια μορφή συμβολισμού που εμπεριέχουν οι θρησκείες (όλες), αλλά στην βάση μου παραμένω αγνωστικιστής. Μακάρι να υπάρχει κάτι καλύτερο. Η θεωρία που μου αρέζει είναι ότι το σώμα γίνεται χώμα (στην αλυσίδα της γηίνης ζωής) και η ψυχή (η ουσία του σώματος) κοσμική ύλη. Χωλένομαι όταν ένας άνθρωπος φεύγει (και δεν το αξίζει) από τη ζωή άσχημα ή απροσδόκητα και λυπούμαι βαθύτατα (Μην και περισσότερο από so called ένθεους). Πιστεύω μόνο στο καλό και το κακό που είναι ο ικανός ο κάθε άνθρωπος και που τελικά είναι και οι 2 όψεις του ίδιου νομίσματος μέσα του. Λατρεύω την ομορφία της Ζωής δεν ψάχνομαι για το...μετά η το πρίν.
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    και η ψυχή (η ουσία του σώματος) κοσμική ύλη.
    .... καλα ... μην ειστε τοσο σιγουροι ... μπορει η ενεργεια της ψυχης να γινεται και μια απλη μπαταρια ... οι μεγαλοψυχοι αλκαλικες , οι μικροψυχοι απλες .....
    (πριν ανακαλυφθουν οι μπαταριες οι ψυχες πηγαιναν στο σκουληκια (7 χρονια στο Θιβετ))
    .....
    παντως πολλα περιεργα φαινομενα θα ηταν σπανιοτερα αν κοιταζατε να αποβαλετε το πολυ στρες ..... βεβαια αυτο και αν ειναι δυσκολο ... αλλα βρειτε ενα χομπυ ... εξασκηθειτε , κινηθειτε , ...... οτι ειναι οι εφιαλτες για την πολυφαγια ειναι και τα ντεζαβου για την απραξια ....
     
  8. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Ναι τα 21 grm αυτά που καθορίζουν τα πάντα
    αυτά τελικά που πάνε?
    Στη κοσμική ύλη?
     
  9. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    θα ζυγισω μια μπαταρια αδεια και μια γεματη και θα σου πω ....  
     
  10. Leon

    Leon άντε και καλο μεσαίωνα Ork

    Απάντηση: Προηγούμενη ζωή

    Sorry αγαπιτε isnogood αλλα Δεν το καταλαβα :alien:
     
  11. female

    female Contributor

    Deja vu - "ήδη ιδωμένο"

    http://en.wikipedia.org/wiki/Déjà_vu

    H πολύ έντονη πίστη και το καταφύγιο σε μια μεταφυσική μόνο αρνητικά αποτελέσματα μπορεί να έχει ως φυγή από την πραγματικότητα - μια άσκημη φυγή, που μπορεί να οδηγήσει σε άσκημους δρόμους. Μιλώ εκ πείρας.

    Μικρές φυγές χρειάζονται, ένα βιβλίο ή μια ταινία, για παράδειγμα, μπορεί να είναι υπέροχοι τρόποι να υπερβαίνεις την πραγματικότητα. Η πίστη, από την άλλη σε μεταφυσικές δομές, ικανότητες και μεταβάσεις, αν γίνουν έμμονες ιδέες μπορεί να οδηγήσουν εντελώς εκτός πραγματικότητας.

    Πάντως το Deja Vu, (Crosby, Stills, Nash & Young) είναι ένας από τους παλιούς αγαπημένους μου δίσκους. Στη μουσική πιστεύω ακράδαντα.

     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood έχω παρακολουθήσει συζητήσεις επιστημόνων Ελλήνων και ξένων.
    Όλοι συμφωνούν ότι η ψυχή έχει βάρος και το έχουν αποδείξει με ζυγαριά ακριβείας σε ετοιμοθάνατους ανθρώπους.
    Και για να κάνω και λίγο humor, στην προηγούμενη ζωή μου πρέπει να ήμουν πριγκίπισσα γιατί ( δεν θα το σχολιάσω τώρα ).