Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσωπική εμπειρία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος kompreser69, στις 28 Αυγούστου 2022.

  1. kompreser69

    kompreser69 hypersexual male

    Καλησπέρα σε όλους. Ήθελα να μοιραστώ μια ατυχή εμπειρία. Πριν περίπου 2 χρόνια, είχα καλέσει στο σπίτι μου κάποιους φίλους και φίλες του χώρου για ένα παρτάκι. Εκείνη τη βραδιά απ΄ότι θυμάμαι ήρθαν συνολικά 12 άτομα. Όπως συνηθίζεται σε αυτές τις περιπτώσεις μπορεί ένας καλεσμένος να φέρει μαζί του και ένα φίλο που είναι άγνωστος με τον διοργανωτή. Έτσι και σε αυτό το κάλεσμα, ήρθαν κάποιες κοπέλες που τις έβλεπα για πρώτη φορά. Μέχρι εδώ καλά. Έγινε ότι έγινε, δε χρειάζεται να περιγράψω τι, αυτό το αντιλαμβάνεται και ο πιο αφελής. Τελειώνει το παρτάκι και όλοι φεύγουν μέχρι την άλλη μέρα το μεσημέρι (κάποιοι ήταν και κατω υπο την επείρια ουσιών).

    Δεν περνάει ένας μήνας και λαμβάνω ένα email από έναν καλεσμένο το οποίο ήταν προώθηση μιας κοπέλας που είχε έρθει στο παρτι αλλά δεν ήταν καλεσμένη. Στις δύο σελίδες έγραφε ότι βιάστηκε, δεν είχε δώσει σε κανέναν τη συναινεσή της για να κάνει οτιδήποτε, της είχαν δώσει απαγορευμένες ουσίες χωρίς να το γνωρίζει με αποτέλεσμα να μην έχει έλεγχο του εαυτού της. Κατηγορούσε εμένα ως διοργανωτή και υπεύθυνο του πάρτι. Επίσης έγραφε ότι θα πάει στην αστυνομία να καταγγείλει το γεγονός. Χλώμιασα, δεν ήξερα πως να το διαχειριστώ αφού δεν μου είχε ξανασυμβεί και δεν το είχα σκεφθεί ότι μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο. Τηλεφώνησα στον καλεσμένο που την είχε φέρει στο πάρτι και του είπα να καθαρίσει αφού όσα έγραφε ήταν μυθεύματα της φαντασίας της. Ό,τι έκανε το έκανε συνειδητά, αλλά άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Ευτυχώς που αυτός που την έφερε είχε κάνει πριν το πάρτι, μαζί της τα ακατονόμαστα. Τον παρακίνησα να της γράψει μια απάντηση γιατί σε άλλη περίπτωση θα ήταν όλοι μπλεγμένοι λέγοντάς του ότι η ευθύνη θα ήταν συλλογική εάν αυτό ήταν αλήθεια. Αποτέλεσμα η καταγγέλουσα να εξαφανιστεί και να μην ξανααναφέρει τίποτα.
    Δίδαγμα, μην δέχεστε άτομα που δεν ξέρετε ούτε για αστείο. Οι κίνδυνοι που ελωχεύουν είναι αμέρτρητοι. Κάντε σαφές γραπτώς από όλους, ότι βρίσκονται εκεί με τη θέλησή τους και για ότι κάνουν η ευθύνη βαρύνει τους ίδιους.
     
    Last edited: 28 Αυγούστου 2022
  2. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Αλλά και από γνωστούς μπορούν να συμβούν πολλά... έστω και αν είναι λιγότερο πιθανό
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αυτά είναι για τα δικαστήρια όχι για εδώ.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Το αν έκανε πριν το πάρτυ μαζί της τα "ακατοναμαστα" τι σχέση έχει;

    Έχω βαρεθεί με τις μλκιες.

    Το θέμα μου τώρα που το διάβασα αυτό δεν είναι αν έχεις ευθύνη ή δεν έχεις ευθύνη αν έγινε κάτι τέτοιο στο σπίτι σου, μπορεί και να μην το πήρες χαμπάρι και να μην έχεις καμία αλλά μου τη σπάει που το πρώτο πράγμα που ήρθε στο μυαλό σου είναι ότι η κοπέλα λέει ψέματα και πως να το κουκουλωσεις με το φιλαράκι σου. Κανένα άγχος ή υποψία ότι μπορεί όντως να βιάστηκε η κοπέλα και η διερεύνηση ή η επαφή μαζί της μήπως και όντως κάτι συνέβη. Μόνο τον κωλο σας κοιτάτε ορισμένοι.
     
    Last edited: 29 Αυγούστου 2022
  5. AlphaMaleMaster

    AlphaMaleMaster Regular Member

    Δε μπορώ να γνωρίζω τι συμβαίνει στη συγκεκριμένη περίπτωση.Σιγουρα γνωρίζουν μόνο όσοι πήραν μέρος.Το μόνο που μπορώ να επισημάνω είναι την επόμενη φορά να απουσιάζουν οι ουσίες.Γενικοτερα είμαι κατά των ουσιών βέβαια αλλά ειδικά σε τέτοιες συνευρέσεις είναι περιττές και το μόνο που φέρνουν είναι προβλήματα
     
  6. kompreser69

    kompreser69 hypersexual male

    οι είχαν φέρει ουσίες εγω δεν ειμαι σε θεση να το ξερω, απλά μπορώ να το διακρίνω αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Εγώ προσωπκά είμαι αντίθετος με ο,τι εχει να κάνει με εξαρτήσεις, αλλά ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ο,τι θέλει.
     
  7. kompreser69

    kompreser69 hypersexual male

     
  8. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    @kompreser69
    Εσεις δεν φέρετε ευθύνη ούτε για την πρόσκληση αγνώστων ατόμων στο σπιτι σας, ουτε για την συμπεριφορά των καλεσμένων σας, ούτε για την χρηση ουσιών στον χώρο σας.
    Συγγνώμη αλλα δεν ειστε διοργανωτής, ιδιοκτήτης airbnb χωρις έσοδα ειστε.
     
  9. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

          τέλειοο
     
  10. Yiyi

    Yiyi ——


    τα ακατονόμαστα είναι να γίνεται ένα παρτυ, να συνευρίσκονται φίλοι, γνωστοί, άγνωστοι, άλλοι μαστουρωμένοι και άλλοι όχι, να γίνεται μια καταγγελία για βιασμό και μη συναινετική χρήση ουσιών και το μοναδικό μέλημα του διοργανωτή να είναι πως να διευθετηθεί το θέμα ώστε να εξαφανιστεί και να το βουλώσει η καταγγέλουσα, χωρίς καν να διερευνηθεί αν λέει αλήθεια, ή τι κίνητρο θα είχε να κάνει ψευδή καταγγελία σε βάρος ενός αγνώστου της, διοργανωτή.
     
  11. kompreser69

    kompreser69 hypersexual male

    Όταν είναι όλοι παρόντες και ξέρω ότι εγώ που δεν πίνω ουτε καπνίζω ούτε έχω κάνει ποτέ όχι χρήση ουσιών. αλλά ούτε τσιγαριλίκι, τότε επέτρεψέ μου να γνωρίζω καλύτερα από όλους τι γίνεται μέσα στο σπίτι μου. Η καταγγελια ήταν προσωπική στο άτομό μου, ο οποίος ουδέποτε ήρθα σε επαφή μαζί της. Και αν ακόμα κάποιος έκανε κάτι που η ίδια δεν ήθελε, τότε να είσαι σίγουρη ότι εγω θα ήμουν ο πρώτος που θα είχε επέμβει. Αν εκείνη τη στιγμή δεν αντέδρασε, άντε να το καταλάβω δεν είχε επίγνωση, έλεγχο, την επόμενη γιατί δεν επανήλθε και πέρασε ένας μήνας για να το θυμηθεί. Ο λόγος/κίνητρο ήταν καθαρά οικονομικός καθώς ήταν γνωστό σε όλους ότι εχω μια οικονομική επιφάνεια (ακριβό προάστιο, αυτοκίνητα, σκάφος, πλουσιοπάροχη ζωή, κτλ). Τέλος, επέτρεψέ μου να σου πω ότι οι αρχές μου είναι πάνω απο την κάβλα της στιγμής. Ελπίζω να σε κάλυψα.
     
  12. "(κάποιοι ήταν και κατω υπο την επείρια ουσιών)" είχατε εν γνώση σας "ουσίες" στο σπίτι που χρησιμοποίησαν οι καλεσμένοι; καίριο ερωτημα.αν ναι χωρίς να είμαι δικηγόρος εχετε ευθύνη.