Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προτεραιοτητες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 16 Οκτωβρίου 2008.

?

Τι ειναι σημαντικωτερο για σας στη ζωη;

  1. η ερωτικη μου ζωη

    7 vote(s)
    29,2%
  2. η οικογενειακη μου ευτυχια

    3 vote(s)
    12,5%
  3. η επαγγεματικη μου επιτυχια/καταξιωση

    2 vote(s)
    8,3%
  4. η ενασχοληση με τα κοινα(πολιτικη,συνδικαλισμος)

    0 vote(s)
    0,0%
  5. αλλο

    12 vote(s)
    50,0%
  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Τι ειναι σημαντικοτερα για σας στη ζωη;Τι φροντιζετε πανω απ'ολα;

    α. η ερωτικη μου ζωη

    β.η επαγγελματικη μου επιτυχια/καταξιωση

    γ.η οικογενειακη μου ευτυχια

    δ.η ενασχοληση με τα κοινα(πολιτικη,συνδικαλισμος)

    ε.αλλο (τι; )
     
  2. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Για να είμαι απολύτως ειλικρινής, είμαι ανίκανη να βάλω τέτοιου είδους προτεραιότητες...
    Αντιλαμβάνομαι λίγο διαφορετικά τα πράγματα... Ο άνθρωπος οφείλει να φροντίζει και να ικανοποιεί διάφορες πλευρές του εαυτού του εξίσου.  . Πχ. η οικογενειακή ευτυχία απαιτεί καλή ερωτική ζωή και μια σχετικά επαγγελματική καταξίωση, τέτοια που να είναι ικανή να συντηρεί ευπρεπώς την οικογένεια μέσα στην οποία θα υπάρξει οικογενειακή ευτυχία κοκ. Όσο πιο πλήρης και ικανοποιημένος είναι ένας άνθρωπος σε όλους τους τομείς, και φροντίζει γι αυτό, τόσο πιο πολύ θα τείνει στην ευτυχία...
     
  3. cider

    cider Kitchen master

    Θα συμφωνήσω με την elfcat. Είναι τόσο αλληλένδετα όλα μεταξύ τους, ώστε είναι αδύνατον να δώσω προτεραιότητα.

    π.χ. το (δ) είναι απαραίτητο για να πηγαίνει καλά το (β) το οποίο είναι απαραίτητο για να πηγαίνει καλά το (γ) έτσι ώστε να έχεις την ησυχία σου και να πηγαίνει καλά το (β), αλλά και το (α) το οποίο είναι απαραίτητο για να πηγαίνει καλά το (γ), αλλά και (β) το οποίο είναι απαραίτητο για να σου μένει και χρόνος για (δ) αλλά και για (α) ουφ!  
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Η δικές μου προτεραιότητες είναι ξεκάθαρες.

    Ψήφισα "άλλο". Το άλλο αυτό είναι το διαρκές δημιουργικό/καλλιτεχνικό "μεγάλωμα". Και αυτό δεν ταυτίζεται με την επαγγελματική επιτυχία καταξίωση επουδενί τρόπω.
     
    Last edited: 16 Οκτωβρίου 2008
  5. Re: Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Συμφωνώ. 
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Ατομική ευτυχία και ισορροπία..Δηλαδή,ψήφισα άλλο..Κακώς λείπει μία τόσο σημαντική επιλογή..
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Re: Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Αυτο δεν ειναι επιλογη. Ειναι αποτελεσμα της οποιας επιλογης η επιλογων κανεις.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Ο ερημίτης δε μπορεί να είναι ευτυχισμένος;(κοιτα τις επιλογές σου).Δε φτάνω στα άκρα,αλλά κάποιος μπορεί να αποστασιοποιείται από κάποιες ή πολλές κοινωνικές διαδικασίες και να έχει την πληρότητα που θέλει..
     
  9. Είναι τυχαίο που όλοι ψήφισαν "άλλο";
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Προτεραιοτητες

     
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Όχι, η πλειοψηφία των ανθρώπων συνήθως αρνείται πεισματικά να απαντήσει σε δύσκολες ερωτήσεις.

    Ψήφισα το α.
     
  12. Re: Απάντηση: Re: Προτεραιοτητες

    Τς...τς..τς... Όχι παίζουμε...