Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πωλητές και ψέματα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 19 Νοεμβρίου 2006.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: RE: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    Εδώ θα γελάσω λιγάκι χαχαχα η πωλητές είναι εκπαιδευμένοι ψεύτες και πολλές φορές αυτό πουλάνε το ταλέντο να λένε ψέματα.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: RE: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    Εγω δεν θα γελασω με το ταλεντο αυτο.
    Για να εισαι καλος πωλητης θα πρεπει να εχεις ταλεντα ναι μεν, αλλα το κυριοτερο εξ αυτων ειναι να πιστευεις ο ιδιος το προϊον που πουλας. Να εχεις πεισθει ο ιδιος για την χρησιμοτητα του.
    Ποτε δεν θεωρησα καλους πωλητες τους εχοντες ταλεντο στην ψευτια.
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: Η ειλικρίνεια του υποτακτικού μέσα στο D/s

    Εσύ όχι αλλά οι εργοδότες τους τρίβουν τα χέρια και ολόκληρες επιχειρήσεις κρέμονται από αυτούς έτσι είναι η πραγματικότητα δυστυχώς τι να κάνουμε εμείς την πλάσαμε.
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2006
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Πωλητές και ψέματα

    Καλά έκανες tender_lilly και έκανες άλλο νήμα γιατί είχε ξεφύγει , επίσης σε ένα άλλο νήμα πάει να ξεφύγει αλλά τι να κάνω οι ¨σειρήνες¨ παρασύρουν.
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πριν μερικά χρόνια μου είχε ζητηθεί να αναλάβω μία εταιρεία σταθερής τηλεφωνίας, όταν ήταν ακόμα στα σκαριά και όταν ελάχιστοι από εμάς γνώριζαν ότι υπήρχε και κάποια άλλη εκτός του Ο.Τ.Ε.
    Αρνήθηκα να την αναλάβω, κακώς βέβαια, γιατί δεν είμαι καλή στο να λέω ψέματα.
    Όταν ούτε εγώ η ίδια δεν πίστευα σε αυτήν δεν μπορούσα να την πουλήσω σε άλλους.
    Ενώ είμαι αρκετά καλή σαν μαγείρισσα   σαν πωλήτρια θα έπιανα πάτο    
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Πωλητές και ψέματα

    Αν εννοείς "το γάντι στις Κυρίαρχες" soft_crystal, εκεί απόκαμα πλέον απλά παρακολουθώ εμβρόντητη την συζήτηση. Δεν θα το πιστέψεις, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που σωπαίνω  
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πωλητές και ψέματα

    Είπαμε οι σειρήνες μας υπνωτίζουν!! 
     
  8. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    το θεμα ειναι ποσο επικοινωνιακος εισαι
    και το ποσο λιγο μισεις την δουλεια που κανεις...
    τα ψεμματα οδηγουν σε παραπονα,
    τα παραπονα το ματι των προισταμενων πανω σου...
     
  9. female

    female Contributor


    Πάλι έχω απορίες...


    Τελικά τι ακριβώς είναι ψέμα;

    Όταν αγοράζουμε ρούχα και αξεσουάρ για να κρύψουμε πιθανά ελαττώματα εμφάνισης, (και να προβάλουμε -"πουλήσουμε" τον εαυτό μας) λέμε, ή όχι, ψέματα, αποκρύπτοντας τη ...γυμνή αλήθεια;


    Μπορεί να είναι ψέμα η θεώρηση των πραγμάτων από μια οπτική γωνία μόνο;

    ΟΚ, ο καλός πωλητής πιστεύει στο προϊόν για να το πουλήσει, αλλά πιστεύει επειδή έχει εξετάσει ενδελεχώς και από κάθε οπτική τα πράγματα ή λέει απλώς αυτό που νομίζει οτι είναι αλήθεια ακριβώς γιατί τα βλέπει μόνο από μία πλευρά;


    Ένα φωτογραφικό ντοκουμέντο, ακόμα, μπορεί να λέει αισχρά ψέματα;

     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2006
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οσοι βασιζουν τον επιουσιουν στην πωληση ξερουν πρωτα απο ολα να διαβαζουν τον πελατη . Σαν πωλητης και εγω πρεπει να κατλαβω τις αναγκες του , αν πλασσαρω το προϊον μου με ψευτικες ιδιοτητες , αυτο γρηγορα θα γυρισει σε βαρος αφου ενας δυσαρεστημενος πελατης μπορει να γινει αιτια να χαθουν αλλοι 10 . Πανω απο ολα οι πωλητες ειναι αριστοι ψυχολογοι , καταγραφουν τις λεξεις , την συμπεριφορα , την διαθεση , το προσωπο που θελει να προβαλει ο πελατης , αλλα κυριως , στην περιπτωση ζευγαριου , αυτον που κανει κουμαντο . Ειναι μεγιστο ταλεντο να ξερεις ποιον απο τους δυο θα υποστηριξεις και σε ποιο βαθμο ... νομιζω οτι το ψεμμα αφορα μια πολυ μικρη μεριδα του εμποριου ....
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Πωλητές και ψέματα

    Ένας καλός πωλητής που πρέπει ο ίδιος να πιστέψει το προϊόν του για να μπορέσει να το πουλήσει λέει πρώτα από όλα ψέματα στον εαυτό του αν αυτό το προϊόν δεν αξίζει.
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ενας καλος πωλητης ποτε δεν πουλα κατι που δεν αξιζει ...