Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cider, στις 12 Ιουλίου 2008.

?

Είναι σωστό να ευχαριστούμε με πμ για reputation;

  1. Ναι

    23 vote(s)
    65,7%
  2. Όχι

    6 vote(s)
    17,1%
  3. Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    6 vote(s)
    17,1%
  1. cider

    cider Kitchen master

    Παρακαλώ τις απόψεις σας
     
  2. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Το reputation δίνεται σε περιπτώσεις που κάποιος συμφωνεί με ένα post άλλου μέλους. Δεν βρίσκω λόγο να με ευχαριστήσει κάποιος επειδή συμφωνώ μαζί του, όπως ούτε να τον ευχαριστήσω επειδή συμφωνεί μαζί μου. Οι απόψεις μπορούν να σταθούν αυτόνομες, χωρίς "υποστηλώματα".
     
  3. cider

    cider Kitchen master

    Να ξεκαθαρίσω κάτι: τις λίγες φορές που έχω δεχτεί ευχαριστία για κάποιο rep που έχω δώσει, έχω αισθανθεί πολύ όμορφα. Επειδή όμως είμαι της άποψης που εκφράζει παραπάνω ο L_Strike, και δεν έχω απαντήσει σε κανέναν, φοβάμαι μη θεωρηθώ γάιδαρος.
     
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Πιστευω οτι ενα πμ που θα λεει χαιρομαι που μοιραζομαστε την ιδια αποψη ειναι πολυ πιο ουσιωδες απο ενα ευχαριστω.
     
  5. cider

    cider Kitchen master

    Χμμμ. Πολύ καλό. Μόλις ακύρωσες την ερώτησή μου και το όλο πολ. Διότι θα πρέπει να ρωτήσω "πόσο δεοντολογικό είναι να επικοινωνούμε με θετικά σχόλια για τα θετικά rep" (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων), στο οποίο απαντώ κάργα ναι, και φυσικά συμφωνώ μαζί σου, Apollyon.

    (Τι τα θέλω τα πολ και γω;)
     
  6. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Μπορώ να το κλείσω λοιπόν το poll;
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Δεν ειχα τετοια προθεση  
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Σ οσους μου στέλνουν reputation, νιώθω την ανάγκη να πω ευχαριστώ. Αυτό δεν σημαίνει πως εγώ είμαι καλός κι ευγενικός ανθρωπος κι ο άλλος που δεν στέλνει, γαιδούρι.
    (μερικοί είναι, αλλά δεν περιμενουμε ενα rep για να το καταλαβουμε).

    Απλά αυτή ειμαι εγω   Κι ετσι ενεργώ.
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συνηθως ενα reputation συνοδευεται με ενα σχολιο.
    Πιστευω πως μπορεις απλα να ανταποδωσεις το reputation στο ατομο αυτο με ενα αλλο, για καποιο αλλο ποστ που θα σε βρισκει συμφωνο.
    Ειναι σχεδον το ιδιο σαν να λες "ευχαριστω".
     
  10. cider

    cider Kitchen master

    Μπα, άσε να δούμε μερικές απόψεις ακόμα...

    @Apollyon: διόλου δε με χάλασες, όπως κατάλαβες. Ντοντ γουόρι.
     
  11. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    ούτε εγώ θα έλεγα ευχαριστώ,απλά ίσως θα ρωτούσα σε ποιό σημείο συμφωνεί,ποιά είναι η γνώμη του κλπ
     
  12. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Πόσο σωστό είναι να ευχαριστούμε με πμ όσους μας δίνουν θετικό reputation;

    Είμαι κι εγώ από τα άτομα που ευχαριστούν για το rep. Νιώθω την ανάγκη να ευχαριστήσω, έτσι απλά. Δε καταλαβαίνω την ύπαρξη αυτού του poll, καθένας κάνει ό,τι κρίνει εκείνος σωστό. Δηλαδή, αν οι περισσότεροι πουν ότι "δεν είναι σωστό" να ευχαριστούμε με πμ, αυτό σημαίνει ότι είναι λάθος?? Είναι σωστό, δηλάδή, να στείλω πμ με το msn μου σε κάποιον, αλλά είναι λάθος να του πω ευχαριστώ που επικρότησε τιν άποψή μου???
    Για να σοβαρευόμαστε λίγο...  
    Και για να πω τη γνώμη μου στο poll, είναι |---------------------------------------------------------------| τόσο σωστό.