Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πώς άλλαξε η BDSM σκηνή τα τελευταία 13 χρόνια;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 3 Οκτωβρίου 2018.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Δεν συμφωνώ με την περιγραφή της κατάστασης ως κακομοιριά. Τυχαίνει να γνωρίζω από κοντά αρκετούς από τους τωρινούς συμμετέχοντες στο φόρουμ και έχω γενικά καλή εικόνα και όσον αφορά τον ενθουσιασμό και όσον αφορά την ποιότητα. Τα πολύ παλιά μέλη έφυγαν γιατί μεγάλωσαν, το ίδιο θα συμβεί και με εμάς κάποια στιγμή και θα ρθουν οι νέοι.
    Η εποχή δεν είναι καθόλου πουριτανική. Οι πάντες γαμούν τους πάντες, με όλους τους τρόπους και χωρίς να το κουβεντιάζουν και πολύ.

    Ο σύγχρονος τρόπος ζωής σε θέλει 10 + ωρες στην δουλειά , αν όντως θες να κάνεις κάτι στη ζωή σου, αυτό είναι σημαντικός παράγοντας.
    Ωρα για να γράψεις ενα σεντόνι 100 γραμμές, να το προσέξεις πολύ, να βγει καλό, απλά δεν υπάρχει.
    Και ειναι μια αλήθεια ότι το επίπεδο παιδείας σε συγκριση με 20 χρονια πριν, ειναι χαμηλότερο και αυτό ειναι φανερό σε όλους τους τομείς της κοινωνίας.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    ω.ω  
     
  3. φανταζομαι αναφερεσαι στο σταβλο στο θησειο.ειχα παει αρκετες φορες.Ειχα την τυη να παιξω με καποιες κυριες,που τωρα ειναι επαγγελματιες.Τοτε δεν ηταν ακομη.να μην λεω και ονοματα
     
  4. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Ακριβώς αυτό!
     
  5. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    μην ακουσεις για μαμησια εσυ αμεσως να ενθουσιαστεις  
     
  6. Mission

    Mission Όσο προσπαθείς να μην με σκέφτεσαι,θα με σκέφτεσαι

    Δεν ξερω πολλα πραγματα πανω στο BDSM και ετσι δεν μπορω να εκφερω γνωμη θα ηθελα να μαθω βεβαια,οσο για τα events,για τις συναντήσεις και τα παιχνιδια ειναι πολυ καλη ιδεα γιατι το σαιτ ειναι πολυ μεγαλο και χανεσαι,ετσι θελει πολυ ψαξιμο και υπομονη αυτα προς το παρων και στο μελλον θα γινουμε πιο δραστηριοι και θα χουμε πιο πολλες γνωμες για να μπορουμε να ανταλασουμε αποψεις και θεματα!!!
     
  7. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Σε ποιά ηλικία θεωρείς ότι κάποιος είναι πολύ μεγάλος για να απομακρυνθεί απο το BDSM;

    Νομίζω ότι η σημερινή εποχή είναι πιο πουριτανική απο το 2006 (μιλάω για αυτούς που μας κρίνουν), αφού δεν υπάρχει χρήμα, και εφόσον δεν υπάρχει χρήμα δεν υπάρχει ζωή και όποιος δεν έχει ζωή περνάει το χρόνο του στο να κρίνει τους άλλους.

    Δεν πιστεύεις ότι οι περισσότερες ώρες εργασίας βάζουν την προσωπική μας ζωή σε δεύτερη μοίρα;
     
  8. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    ....ουαου, εγώ τότε έμπαινα σε φόρουμ για μηχανάκια και υπολογιστές...  
    Πόσο πίσω ήμουν;

    Παρόλα αυτά να κάνω ένα λίγο πιο γενικό σχόλιο. Μέχρι το 2009-2010 τα φορούμς είχαν την τιμητική τους και γενικότερα "έπαιζαν" πάρα πολύ. Ήταν κάτι (σχετικά) νέο κ αποτελούσαν μέρος δικτύωσης πολύ πριν κυριαρχησουν τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, τύπου Facebook.

    Επίσης δεν έπαιζαν τόσο οι φωτογραφίες (ναι ξέρω μια φωτογραφία 1000λεξεις, αλλά πλέον έχουμε πάψει να μιλάμε κ απλώς ποσταρουμε φωτός, που είναι πλέον τόσο μα τόσο εύκολο να βρουμε/ανεβάσουμε, τότε όχι) κ φυσικά τότε ακόμη όλοι μπαίναμε στο ίντερνετ από τους υπολογιστές μας (κυρίως) (άρα πληκτρολόγιο).

    Τώρα σχετικώς με meetings νομίζω, κάτι που έχω δει κ από άλλα φορούμς (ναι, μηχανάκια, υπολογιστές, σκυλοφορουμ κλπ, δεν έχει σημασία) είναι ότι έχει αποδυναμωθεί η βαρύτητα τους. Τότε ήταν παντελώς εξιταριστικο, τώρα το να κοινωνικοποιηθείς, να συναντησεις κ να γνωρίσεις κόσμο μέσω ίντερνετ είναι πολύ πιο οικείο, εύκολο κ γρήγορο.
    Ίσα ίσα που πλέον το "data pool" του δείγματος είναι πολύ πιο αυξημένο στα σίγουρα κ ανανεώνεται με νέο αιμα.
     
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    - Τι κανεις παππου ?

    - bdsm παιδακι μου.
     
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Pathfinder chat και τα ρέστα. Γαμω τις εποχες...NOT!!!
     
  12. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Yahoo and hotmail messenger ωραιες εποχες