Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. tithon

    tithon Contributor

    @ilias1
    η (επαναλαμβανόμενη) χρήση του όρου "εδώ μέσα", "προδίδει" στάση. μάλλον απαξιωτική.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Άμα θέλεις να κάνεις αυτοπαρουσίαση να ανοίξεις ένα νήμα σχετικό, μην μας ζαλίζεις τον έρωτα εδώ. Το θέμα του νήματος είναι άλλο.
    Άμε στο καλό.
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Δεν είναι αυτή η πρόθεση μου.
    Το "εδώ μεσα" σημαίνει αυτολεξεί 'εδώ μεσα' χωρίς να απαξιώνει τιποτα.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σκόρπια...
    Έχω να καταγγείλω πως μερικοί κάποτε μου προσήψαν αισιοδοξία, μη πω και σε επίπεδα ρομαντισμού...
    Ντροπή τους, ένα πράμα..!  
    ...
    Ο Φώσκολος, ο "Λάμψης" ντε, είχε κάνει επί κρατικής τηλεόρασης ένα σίριαλ-χιτάκι με τίτλο "Η κραυγή των λύκων"...
    Ως ψιλοαρπακόλλας, ταλιροκίλερ και κολληματίας του θανατερού γκροτέσκ, ο Φώσκολος δεν δίσταζε στα μουλωχτά να κατηγορεί αυτούς που τότε τον έκαναν ρόμπα ως "άνθρωπα του πνεύματος" (και καλά) επισημαίνοντάς του, πως μόνον οι άνθρωποι κραυγάζουν, τα ζώα κάνουν άλλα π.χ βρυχώνται, χρεμετίζουν, γαυγίζουν, γρυλίζουν, υλακίζουν, γκαρίζουν, παράγουν μηκυθμούς και άλλες τέτοιες ...ξένες γλώσσες, που προσωπικώς αγνοώ...
    ...
    Προσέχετε που εκφράζετε την ευαρέσκεια/σύνταξη/αποδοχή σας (λάικ πα να πει)...
    Προσέχετε επίσης και όταν για δικούς σας λόγους την αποσύρετε μετ' ου πολύ...
    ...
    Στα πισιά το Τ9 το λένε ορθογράφο...
    Αν μη τι άλλο κάνει και ντεσέψιο...
    ...
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ενα καλο κοπαδι τυχαινει σε κακο τσοπανη. Εχει επιλογη?

    Στις αγελες ειναι διαφορετικα. Τιθεται θεμα ικανοτητων.
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2019
  6. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Θα ήθελα κάποια στιγμή να δω εδώ μέσα γραμμένη τη φράση: "Όχι φίλτατε, εσύ να πας να γαμηθείς" έτσι για το γαμώτο!
     
  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Stilvi γλυκιά μου,πήγαινε να γαμηθεις. Απάντηση τύπου: εσύ να πας,να ξέρεις είναι καλοδεχούμενη και θα το κάνω κιόλας.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Εγω το ειπα. Να μου βρεις/βρειτε ενα κειμενο που να μην ειναι ταχαμου αναθεματισμοι, ειρωνειες και απαξιωση κιετς... (οτι και να σημαινει αυτο),
    να ειναι κατι που να ΒΟΗΘΑΕΙ καποιον/αν που ειναι στο "χωρο" με πληροφοριες, εξηγησεις ή διευκρινησεις,
    να μην ειναι ενα σεντονι κατεβατο που το διαβαζεις 80 φορες και δε βγαζεις ακρη, αλλα ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΕΡΓΟ,
    να μην πεις "ρε πουστη μου, εχασα την ωρα μου" γιατι και το χιουμορ εχει αξια, δεν το εχουν ολοι,
    και ειπα, να κατσω να με γαμ...
    Σε καλυψα.

    Παω για χορτα, μεχρι να το βρειτε θα χουν γινει δεντρα.

    Υ.Γ. Σορυ για την χυμωδη γλωσσα, αλλα και το πασπαλισμα εχει τα ορια του.
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    @Alpha Wolf
    υπάρχει και το ignore....

    Αρκεί με τη μιζέρια και το ίδιο τραγούδι σε όλους τους τόνους, άφωνα και παράφωνα. Θα δηλητηριαστείτε.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μα δεν θελω να κανω ignore. Με ενδιαφερει να επεκτεινω τις γνωσεις μου και να κατανοησω πραγματα που τυχον μου διαφευγουν.
    Το ignore ειναι πολυ λιγο για μενα....
    Πραγματικα, περιμενω απαντηση.
    Αστοχο θρησκειολογικα, μονο σαν παραβολη μεγεθων, περιμενω σαν τον Δαβιδ τον Γολιαθ, που χε τη Νικη στο τσεπακι του. Τοσο σιγουρη. Αληθεια ?
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    Δοκίμασες τον μεταφραστή του Google;  

    *Επειδή πρόκειται για προσωπική αντιπαράθεση, που δε με αφορά, ας λυθεί ό,τι λύνεται, ιδιωτικά. Λαϊκά δικαστήρια και αρένες είναι προσβλητικά και θλιβερά και για τους πρωταγωνιστές και για τους θεατές.