Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μια μπύρα χρειαζόμαστε*.

    Δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε.

    @cadpmpc / @Alpha Wolf : Μέσα?

    * Εγώ θα πιω πορτοκαλάδα but you get the idea.
     
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Well that escalated quickly. Εγώ αναφερόμουν σε ψευτο ευγένειες όπου το "άντε γαμήσου" (πιο ειλικρινές) αντικαθίσταται από φίλτατε και αγαπητέ. Τώρα εσύ γιατί πετάχτηκες δεν κατάλαβα, ελπίζω τουλάχιστον να καταλαβαίνεις εσύ. Όσο αφορά στη βρισιά δεν με ενδιαφέρεις αρκετά για να ανταποδώσω.

    @Alpha Wolf Δεν σε έπιασα επαρκώς, με έβρισες κι εσύ; (χιούμορ, δεν το έχουν όλοι!)

    Edit: για την ιστορία περισσότερο ξέρασα με το "γλυκιά μου" παρά με το άντε γαμήσου...
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2019
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Stilvi

    Αυτό που είπε η @dina με ωμό χιούμορ είναι πως το άντε γαμήσου δεν είναι βρισιά, όχι εδώ.

    Εκτός και αν πραγματικά έχουμε γίνει forum φιλοτελισμού και δεν μας το έχει πει κανείς.

    Αυτή είναι η αδυναμία του γραπτού λόγου, απουσιάζει η γλώσσα του σώματος.

    Μπυρίτσα?  

    Και έχω καιρό να σας δω  
     
  4. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    @Stilvi, cool it please!!!
    Δεν θα μπω σε λεπτομέρειες, γιατί νομίζω πως οι εξηγήσεις και διευκρινίσεις του @Arioch καλύπτουν πλήρως το συμβάν.
    Απλά, προσθέτω πως, εάν -όπως υποστηρίζεις στην απάντησή σου στον @Alpha Wolf, έκανες χιούμορ- δεν θα έπρεπε να ενοχληθείς από την -ας την πούμε και εμείς, ωμή, αλλά σίγουρα χιουμοριστική- απάντηση της @dina

    Εάν πάλι, δεν είχες διάθεση για χιούμορ, θα έπρεπε να αναγνωρίσεις, τουλάχιστον, πως η @dina δεν είχε σκοπό να προσβάλλει. Και κυρίως πως ο @Alpha Wolf, ούτε είχε σκοπό αλλά ούτε και προσέβαλε.

    Δεν οδηγεί πουθενά, το να γράφουμε κάτι και μετά -όποιες, και όσες, και να'ναι οι απάντησεις- να κατακεραυνώνουμε και να... ξυνίζουμε.
    Υπάρχει, ήδη, μεγάλη φαγωμάρα εδώ μέσα.
    Ας μην δημιουργούμε εντάσεις από το μηδέν και χωρίς λόγο.
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Η εκτόνωση είναι καλό πράγμα και φαίνεται πως την χρειαζόταν λίγο το φόρουμ. Nothing wrong with that.

    (Γενικά μιλώντας)
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    ΔΕΝ ειναι αντιπαραθεση.
    ΔΕΝ σε αφορα.
    ΔΕΝ ειναι κατι αλυτο.
    ΔΕΝ ειναι κατι ιδιωτικο.
    ΔΕΝ γουσταρω ουτε αρενες ουτε λαϊκα δικαστηρια
    ΔΕΝ ειναι θλιβερο ουτε για θεατες ουτε για πρωταγωνιστες, για κανεναν.

    Ειναι αυτο που ειπε ο Τζιμακος καποια στιγμη. Aντικατσεστησε "Νταλαρα".
    Εγω, για τον εαυτο μου, βρισκω 1.000 δικαια για να φτασω να το πω. Οκ ?

    Αυτο. Σεβασου το ή βαλε μου ignore. Ισχυει για ολους και ολες.

    @Arioch εγω δεν θα πω οχι σε μπυρα, αρκει να εχω το μπαμιο-εξασφαιρο μαζι.  
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    πόσο έξυπνο είναι να συζητάς με αληθινά χαζούς;

    άπτεται ο προβληματισμός μου του πραγματευομένου του νήματος;
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    άπτεται, άπτεται...
    Όσο έξυπνο είναι το να λες "χαζούς" και -άρα- να κατατάσσεις εαυτόν στους νοήμονες (δείγμα, καθαρά, ηλιθιότητος)
    Για τον εαυτό μου μιλάω, μην φρικάρεις....

    Πάντως, for the time being, είναι διασκεδαστικό (σε αυτό συμφωνείς, πιστέυω)!!!
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    ότι είναι διασκεδαστικό, ούτε λόγος.
    για την ικανότητα να διαπιστώνει κανείς την προφανή χαζομάρα, έχω άλλη γνώμη.
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Συμφωνω. Παρεβλεψα δυο πραγματα.

    1. τα διπλα στανταρ. Αλλου εξυμνουμε ευλαβικα τη σχεση σηματος/θορυβου και αλλου ανοιγουμε τη γεννητρια του ροζ θορυβου. (Pink noise)
    2. τα δυο μετρα και σταθμα. Ο Γελωτοποιος ειχε παντοτε πληρη ασυλια. Οι υπολοιποι κοινοι θνητοι των βορειων προαστειων του Κολωνου θρεφουν κροκοδειλους.

    Διαπιστωνω οτι οσο πιο πολυς ειναι ο θορυβος σε σχεση με το πραγματευομενο του νηματος, τοσο πιο μεγαλη απηχηση εχει το νημα. Ενυπωσιακο !
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Η μικρή αλλά ουχί ταπεινή μου συνεισφορά στην διαλεκτική που αναπτύσσεται σε αυτό το νήμα είναι το παρακάτω απόσπασμα, αλιευθέν προσφάτως από το διαδίκτυο. Ο εκεί παραθέτων ψευδώνυμα διατηρεί την απόλυτη ανωνυμία του αρχικού γράψαντος σε κάποιον άγνωστο ιστότοπο συζητήσεων, οπότε τα credits παρέλκουν. Θεωρώ πως απλά, αλλά όχι απλοϊκά, σκιαγραφεί την διαλεκτική οποιασδήποτε ομάδος άνω του ενός δημιουργείται γύρω από ένα κοινό ενδιαφέρον, Και προς επίρρωση της κατακλείδας του, φωτογραφίζει και το εδώ συμπίλημα. Δεν θα μπορούσα να τα εκφράσω ακριβέστερα. Enjoy!

    Θα το έχετε καταλάβει ότι εδώ μέσα είμαστε όλοι μλκς. Αυτό που κάνει τη διαφορά είναι ότι πολλοί από μας δεν είμαστε πλέον μοναχικοί μλκς. Εκεί που πίστευες ότι ήσουν ο μόνος μαλάκας του είδους σου και ότι δεν είχες καμία ελπίδα να βρεις άλλο μαλάκα να σκέφτεται τις ίδιες μαλακίες που σκέφτεσαι ξαφνικά βρίσκεις. Και φτιάχνεις μια τόσο γαμάτη παρέα με τους άλλους μλκς φίλους σου και λέτε τις μαλακίες σας και γουστάρετε τη ζωή σας.

    Βέβαια υπάρχουν και μλκς που δεν τους γουστάρεις αλλά δεν τρέχει μια. Δεν είναι απαραίτητο να τους γουστάρεις. Κι αυτοί με τη σειρά τους βρήκαν τους δικούς τους μλκς εδώ μέσα και περνάνε καλά. Οι μεν μλκς ανέχονται τους δε μλκς και όλοι περνάνε ζάχαρη.

    Αν τύχει κανένας μαλάκας που νομίζει ότι δεν είναι μαλάκας ή ότι είναι καλύτερος μαλάκας απ’ τους υπόλοιπους μλκς τον σουτάρουμε γιατί είναι πολύ μαλάκας.

    Κι αυτή είναι η καλύτερη περιγραφή της ομάδας που θα μπορούσα να γράψω και η πιο τίμια.
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Αν κάτι με διασκεδάζει πραγματικά σ 'αυτό το φόρουμ είναι αυτή η πουριτανικά εμμονική προσκόλληση στις γαλατικής ευγένειας προσβολές και παράλληλα η φοβική δαιμονοποίηση του ενικού στην επικοινωνία!