Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις και προβληματισμοί για τις BDSMικές συζητήσεις στο forum

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 14 Μαρτίου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η "μαχόμενη δημοσιογραφία" του '80 στο Ρομέικο (διάβαζε μπάζα), σε μια σπάνια έκλαμψη αυτοκριτικής (για "εξυπνάδα" το περνούσαν και καλά), είχε βγάλει την ατάκα "απ' το πολύ το γράψιμο μού σώθηκε το σελοτέιπ"...
    (Από το κόψιμο με το ψαλίδι ολόκληρων παραγράφων και κόλλημα με σελοτέιπ στο "χειρόγραφο" με συνδετικά τύπου: "καταλήγοντας ο ...", "γεγονός που συνιστά...", "εν τω μεταξύ..." κλπ κλπ)...
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αλήθεια δεν ντραπήκατε να τα παρουσιάσετε ως δικά σας; Ούτε λίγο;
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  4. tithon

    tithon Contributor

    όπως είχε γράψει και το παλαιότατο μέλος του φορουμ εμμάνουελ @cadpmpc
           
     
    Last edited: 24 Μαϊου 2019
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ω, νομίζω έδωσα τη δέουσα προσοχή εξ ου και τα κράτησα.
    Μα πάνω από όλα       για το τραγουδάκι.
    Και το αίσθημα του εμοτικον μετρά πάνω από όλα  
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @rea..
    Δική μου πεποίθηση είναι ότι ποτέ κανείς δεν μπορεί να αποφύγει την αξιολογική κρίση σχεδόν κάθε στιγμή της ζωής του.
    Ούτε και το να πράξει αυτό που θεωρεί καλό και όμορφο, κατά την δική του κρίση και ιεράρχηση.
    Οπότε ειδικά με την πρώτη σου παράγραφο δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω 1000000%  
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    O Ντε Σαντ δεν εχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ σχεση με το BDSM.

    Εγχειριδιο μη συνεναιτικων βασανιστηριων και βιασμων, ναι. BDSM, οχι.

    Για τον λογο της μη συνεναισης ειναι και το Gorean εκτος BDSM.
     

  9. Ούτε Gorean έχω διαβάσει.  
    Ούτε έχω αναφέρει κάποια άποψη κατά πόσο έχει ή δεν έχει σχέση ο Ντε Σαντ με BDSM.
    Αυτό που λέω είναι ότι οι όποιες παραπομπές μέσα από αναφορές όπως αυτή καλή ώρα, μπορούν να φανούν χρήσιμες για όποιον θέλει να διαβάσει/μελετήσει /εμβαθύνει για τους δικούς του λόγους. Δεν μειώνει ούτε στο ελάχιστο αυτόν που τις αναφέρει, το αντίθετο, τον τιμά.
    Η αποσπασματική οικειοποίηση όμως δεν εξυπηρετεί τίποτα. 
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Η γενικη εντυπωση που εχω, ακομα κι απο δω μεσα, οποιος/α ρωταει παιρνει απαντηση.
    Ισως το 99% των "απαντησεων" να ειναι χασιμο χρονου.
    Αλλα με τον καιρο προσαρμοζονται και τα φιλτρα.
    Σε π.χ. 20 σελιδες ακατασχετης μπουρδολογιας και δηθεν χιουμορ, μπορει να υπαρχει μια, ΜΙΑ καλη απαντηση.
    Αξιζει.  
     
  11. rea..

    rea.. Contributor

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση, γλυκιά μου dramaqueen, ταιριάζει καλύτερα αυτό:
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Εξάρτάται τι στοχεύεις πικρή, μικρή μου αγάπη...