Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σκέψεις.................................και όχι μόνο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 31 Μαϊου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Έτσι και κάποια-ος σε ένα θέμα ,έγραφε : "υπάρχει μεγάλη υποκρισία γύρω μας", ο Incomplete_ θα απαντούσε " σίγουρα΄ αλλά πάντα κάποιοι ξεχωρίζουν μέσα από τη μάζα και σε αυτούς κτλ κτλ" ή κάτι αντίστοιχο...και θα αυτοτοποθετούνταν έμμεσα στην στο χώρο των πραγματικών...

    Έτσι και κάποια-ος σε ένα θέμα ,έγραφε : "υπάρχουν πολλοί και πολλές δήθεν", ο Incomplete_ θα απαντούσε " σίγουρα΄ αλλά μπορούμε να αναγνωρίσουμε το αυθεντικό και κτλ κτλ" ή κάτι αντίστοιχο...και θα αυτοτοποθετούνταν έμμεσα στην στο χώρο των αυθεντικών..

    Έτσι και κάποια-ος σε ένα θέμα ,έγραφε : "υπάρχει μεγάλη αδυναμία γύρω μας", ο Incomplete_ θα απαντούσε " σίγουρα΄ αυτό συμβαίνει γιατί η δύναμη που απαιτείται για να κτλ κτλ " ή κάτι αντίστοιχο...και θα αυτοτοποθετούνταν έμμεσα στην στο χώρο των δυνατών...

    Έτσι και κάποια-ος σε ένα θέμα ,έγραφε : "υπάρχει μεγάλη ανασφάλεια γύρω μας", ο Incomplete_ θα απαντούσε " σίγουρα΄ η εποχή μας ,με τις συνθήκες ζωής που βιώνουμε..και χρειάζεται για να κτλ κτλ " ή κάτι αντίστοιχο...και θα αυτοτοποθετούνταν έμμεσα στην στο χώρο των μη ανασφαλών...

    Τα παραδείγματα είναι πολλά..Όσα και να γράψω,το πιο πιθανό είναι,πως οι πιο πολλές-οι εδώ θα με κοιτάξουν με κάποια συμπάθεια...

    Οι πολλών κυβικών θα σκάσουν ένα χαμόγελο συγκατάβασης ,προφανώς-οι χαμηλών κυβικών ,θα νομίζουν πως περνάω κάποιο υπαρξιακό και οι κυκλοθυμικής ευφυίας..ανάλογα με το φεγγάρι που τους σκιάζει...

    Το βέβαιο είναι, πως αυτήν την ώρα που γράφω ,εκνευρίζομαι με τον εαυτό μου,που δεν μπορώ να εκθέσω αυτές τις σκέψεις,με μια χρήση λόγου ισάξια και όχι ισόμορφη του Χάινριχ ή του Dolmance πρώτιστα.Αυτοί οι δύο από τη μία μου προκαλούν το θαυμασμό,για το λόγο,τη σκέψη του σταθερότητα τους,από την άλλη με εκνευρίζουν ,γιατί πολλές φορές δε μπορώ να τους παρακολουθήσω ,και από την παράλλη μου ρχεται να τους ρωτήσω "πες μου ποιο οργανωμένο έγκλημα και ποια μυστική οργάνωση σε έφερε εδώ πέρα..".Εκνευρίζομαι που δε μπορώ να γράψω με τη λακωνική πληρότητα του MasterJp και του ΚυρίουG..Kαι σκέφτομαι:αν αύριο μεθαύριο κάνω διάλογο με αυτούς τους ανθρώπους κάπου έξω,αυτοί θα μιλάνε ένα λεπτό και θα ναι σαφείς και γω θα εκθέτω τις σκέψεις μου ,τόσο χρονοβόρα,που θα αλλάξει η εποχή..Δε μπορώ να γράψω σαν τη tender,έλεος που τη βρήκε τόση πραότητα και γλυκήτητα;;;;;;;;; Ούτε σαν την Αμαζόνα:που πάντα έχει δίκιο,ούτε σαν την lara που έχει πολλά γαλόνια στο πετσί της...
    Γιατί το έγραψα αυτό;Πάντως όχι για να εκθειάσω τους αναφερθέντες..Γνήσια σκέψη ήταν και την εξέθεσα και για να φέρω λίγο την ισορροπία,να πω πως πολλές φορές βαριέμαι και προσπερνάω τις απαντήσεις τους...Όχι λατρεμένε μου αναγνώστη.Δεν το παίζω χύμα και ειλικρινής...

    Θα μου πει κάποιος"πρέπει να γράψεις ,έχοντας πρότυπα και όχι αυθεντικά,με το δικό σου λόγο;".Δε θα του απαντήσω,γιατί δε θα έχει πιάσει το πνεύμα μου.."Μα κάτσε ρε φιλαράκι,αφού το εκθέτεις δημόσια,γιατί δεν το συζητάς;Απλά μας προβάλλεσαι και μετά την κάνεις;" και θα σκεφτώ εγώ"χέσε μας ρε που θα σου απαντήσω κιόλας.."

    Πάμε παρακάτω:

    Γιατί μπαίνουμε στη διαδικασία να αυτοεξιδανικευτούμε(βάσει των πρώτων ερωτημάτων);

    Γιατί κοιτάμε πάντα τις καμπούρες των άλλων;

    Γιατί νιώθουμε καλύτερα ,όταν δείχνουμε κατανόηση και συμπάθεια;

    Και κάτι άλλο ήθελα να γράψω ,αλλά το ξέχασα...

    Τέλος..

    Σχόλια:
    1.Δεν υπάρχει συνοχή και το ξέρω...
    2.Το να απαντήσετε ,με θετικά σχόλια προς εμέ ,άμεσα ή έμμεσα,μπορεί να με " ανεβάσετε "
    ,μπορεί και να με "φτιάξετε" ..Τι στον πούτσο "νάρκισσος" θα μουν ,αν δεν το παραδεχόμουν...
    3.Γουστάρω που έγραφα "κάποιες-οι".Δεν ξέρω γιατί ,αλλά γούσταρα...
    4.Που είναι ο serr?Γιατί χάθηκε;
    5.Το ίδιο ισχύει και για την ioanna..Τι γαμάτο κοριτσάκι που ήταν...
    6.Θέλω να βασανίσω τη Margi...
    7.Σας είπα πως είδα τη eurovision με την Αμαζόνα και τον reptile και με την πολύχρωμη παρέα μου;Γαμάτα ήταν ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
    8.creteboyman ή manboy ,μάζεψε και λίγο το ανεξάντλητο houmor σου...
    9.fanshaw;Ζεις;
    10.Ο Κits γουστάρει βόρεια Ευρώπη!!!!!Και γω γουστάρω φίλε,αλλά πάω στη Μύκονο και την πετυχαίνω..
    11.slave-shadow..Γιατί το ένστικτο μου λέει,πως απαγγέλεις ποιήματα και πεζά σε σκλάβες;
    12.L_Strike και Lostboy...Γαμάτα παιδιά,προσέξτε τους!
    13.αnasia pleasing[Str]και mpslave,σας κλείνω το μάτι  
    14.carissa[L-T],επίσης και ακόμα το περιμένω το προξενιό!
    15.softcrystal,την ήπιες την amstel???

    Αυτά...


    Καλησπέρα σας και καλή μας συνέχεια  
     
    Last edited: 31 Μαϊου 2006
  2. Guest05

    Guest05 Guest


    Όταν γράφεις, μιλάς, πρέπει να προκαλείς το ενδιαφέρον στο κοινό, να το γοητεύεις, να το εντυπωσιάζεις, να το παρασύρεις, να το εξιτάρεις.
    Γιατί βαριέται εύκολα το πόπολο και χασμουριέται, αλλάζει, γυρίζει σελίδα...
    Πίστεψε με ουδέποτε γύρισα σελίδα σε δικό σου γραπτό …πολλές φορές μάλιστα είπα μέσα μου «κρίμα να μην έχει κι άλλο ».
    Όσο για την οργάνωση ...είναι μυστική πως είναι το όπους ντέι ; Καμία σχέση
     
  3. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    αυτο τοπαθετηθηκες ινκο......δε το βλεπεις? χε χε τωρα περι εμου ευχαριστω μεν για τη συμβουλη..... δε προκειτε να τη κανω πραξη δε. τελεια. χε χε ασε που δεν χερω καν το ονομα σου.... και δεν ειναι ασχετο αυτο... συνεχισε εσυ να διαβαζεις με θαυμασμο τα λογοτεχικα κειμενα.... εγω απλα τα διαβαζω¨_) α και αν και αλλες ειναι οι σπουδες μου απο οσα γνωριζω...ζυγαρια αξιας λογου... δεν υπαρχει¨-)) και η μεθοδος mensa θεωρειτε πλεον απολυτα αναξιοπιστη¨-))
     
    Last edited by a moderator: 31 Μαϊου 2006
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    Άσε μας ρε Χάινριχ,να χαρούμε τα πάθη μας!!!! 

    Άσχετο.Κατέβασα το videακι της Severina(η καβλόφατσα της Κροατίας στη euro..)

    Xλιαρό..έχω δει και καλύτερες πίπες....
    Τσάμπα της το βγάλαν το όνομα...
     
  5. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    λολ τωρα γελαω γιατι και εδω οπως και αλλου το παιγνιδι τουεγω...εσυ εγω εγω εγω....αντε και εσυ παιζετε.... απολυτα λογικο... και δεν ενοοω οτι παιζετε μονο απο μενα και σενα ινκο.... και αλλοι και αλλοι¨-))
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    ρε agoroantra κάνε ρε καμιά φορά ένα quote της προκοπής!!!!!!

    πάτα το κουμπάκι από κάτω από το θέμα και άσε την τεχνολογία να κάνει το έργο της.....
     
  7. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    μωρε πιασε τη ουσια εσυ και ασε τις τεχνικες details;-) ωρα μου να πιω τις elviol μου τωρα.... οι για λογους σημαδιων τις πινω χρονια τωρα για απαλο δερμα και γερα μαλλια΄-))
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    Στείλε το καλέ να το δούμε!
    Τι το κρατάς;
    ΜΟΝΟΦΑΓΑ!

    Αστάρτη
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    Είναι μεγάλο,όχι σαν την Πελοπόννησο,αλλά τα πιάνει τα 80mb...

    Υπάρχει τρόπος;Αν ναι υπόδειξε τον μου..Αφού ξέρεις πως ,ειδικά εγώ, έχω χρέος να μεταλαμπαδεύω τη γνώση...
     
  10. Dom80

    Dom80 Regular Member

    Η ειλικρίνεια μόνο γοητευτική μπορεί να είναι...ώσπου να πεθάνει το ψέμα...
    Εκείνο το videaki όντως είναι επιθυμητό 
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Σκέψεις.................................και όχι μόνο

    Βρε θα απογοητευτείτε!!!Χώρια που είναι αξύριστη......(απαράδεκτο)
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκέψεις.................................και όχι μόνο


    80 ΜB; Και δεν αξίζει;
    Τα πετροκέρασα χειλάκια της να γλείφουν τόσες ώρες και δεν αξίζει;
    Κάτσε να δω και θα σου πω. Εσένα δεν σε πιστεύω.

    Ευχαριστώ για την προσφορά. Βρήκα πηγή εκ των έσω.

    I'll let you know!

    Αστάρτη