Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στα ίδια μέρη θα ξαναβρεθούμε...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 17 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Από το 2007-8 που ανακάλυψα το φόρουμ ως ένα μέρος στο οποίο μπορώ να νιώθω πιο "σα στο σπίτι μου" να το πω, γιατί τότε έμαθα πως αυτά που είχα στο κεφάλι μου τα είχαν κι άλλοι, πάνε 11-12 χρόνια από τότε. Απέκτησα φίλους και γνωστούς σε αυτή τη διαδρομή με τους οποίους δεν χρειάζεται να μπω στο φόρουμ για να μιλήσω και να συζητήσω το οτιδήποτε σχετικό.

    Μέσα σε αυτά τα χρόνια έκανα σχέσεις εντός και εκτός πλαισίου, εντός και εκτός φόρουμ...
    Απείχα πολλές φορές για μικρά ή μεγάλα διαστήματα. Πάντα όμως πιάνω το εαυτό μου να θέλει να "περάσει" από 'δω μια βόλτα για έναν λόγο που δεν μπορώ να προσδιορίσω. Χωρίς να ψάχνω ή να προσδοκώ κάτι.

    Συμβαίνει και σε άλλους; Κι αν ναι, έχετε εντοπίσει το γιατί;
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ναι. Αντιλαμβάνομαι, από την πρώτη συγκέντρωση που πήγα, τα μέλη του φόρουμ ως μια τρελή, θεότρελη οικογένεια.
    Τόσο εδώ όσο και στις συγκεντρώσεις, βλέπω τα μέλη ως άτομα που έχουν παρόμοια σχεσιοσεξουαλικά χαρακτηριστικά με τα δικά μου.
    Υπέραρκετο για να είμαι ενεργό μέλος στο φόρουμ και εγώ με τα διαλλειματάκια μου.

    Τώρα λυπάμαι που δεν είμαι σε θέση να ικανοποιήσω όλα τα σουμποειδή του φόρουμ  .
    Για χόρταση δεν είμαι ..... Με κάποιες θα μείνουμε αναγκαστικά φίλοι  
     
  3. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Προσωπικά θεωρώ το διαδίκτυο μια μεγάλη καφετέρια αλλά και την κοινότητα συγκεκριμένα μια αγαπημένη "κακή" συνήθεια.
    Και ας έχουν περάσει από την πρώτη εμφάνιση μου εδώ παραλίγο δεκατέσσερα χρονια
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ίσως η μείζονα συνεισφορά, μετά από σχεδόν 14 χρόνια, είναι ότι ο γραπτός λόγος, σε σπάνιες δε περιπτώσεις ο γραπτός Λόγος, δείχνει πόσο τα μάτια που χρώμα δεν αλλάζουν, αλλάζουν (ή δεν αλλάζουν) τρόπο να κοιτάνε.
    Τώρα, το τί βλέπουν, είναι άλλο θέμα συζήτησης.
     
  5. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Ο δολοφόνος γυρνάει πάντα στον τόπο του εγκλήματος.!
     
  6. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    συμβαίνει όταν αναγκάζομαι να ξοδέψω χρόνο με τον υπολογιστή.. έρχομαι αμέσως εδώ.
     
  7. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ελάχιστες συναντήσεις/γνωριμίες "ζωντανά" ( εκείνες που χρειαζόντουσαν ).
    Από κείνες κάποιες αληθινά όμορφες, άλλες λιγότερο, κάποιες απλά "βουή".
    Ατελείωτα "σεντόνια" για καμιά τριετία ( από τα πέντε που βρίσκομαι εδώ ).
    Το μεγαλύτερο διάλειμμα είχε διάρκεια οχτώ μήνες δίχως καν να περνάω "από έξω".
    Πολλές ώρες "βουβής" παρέας, κάποια γραπτά που με συγκίνησαν, άλλα που με έβαλαν σε σκέψη.

    Κάποια που με "ακούμπησε" αρκετά και όταν την θυμάμαι χαμογελάω, κάποια άλλη που έγινε η σύντροφος ζωής και μου προσέφερε τα δύο πολυτιμότερα δώρα ( την αγάπη και το παιδί μας ).
    Κάποιες "φωτογραφίες" του ποιος ήμουν σε κάποιες αρκετά περίεργες στιγμές της ζωής μου ( ξανά σχετικά με την πρώτη τριετία της παρουσίας μου εδώ ), λίγο η συνήθεια.

    Σαν λόγοι πιστεύω πως αρκούν, για να μην φεύγω εντελώς και να "επιστρέφω".
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2019
  8. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Ευτυχώς που σταμάτησαν τα σεντόνια να προλαβαίνουμε να διαβάζουμε και τίποτα από τα ωραια που γράφεις ανάμεσα στις υποχρεώσεις  
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Που έγραφα, πια στέρεψε η πένα. Εποχές...κάποιες κλείνουν, άλλες ανοίγουν.
    Μα που που ξέρεις? Αν κάτι ρέει στις φλέβες  

    Να είσαι καλά για τα ευγενικά σου λόγια.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

     
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Ενδιαφέρουσα ερώτηση.
    Με έχουν "κατηγορήσει" ως γραφιόλα.
    Υπήρξα, το ομολογώ.
    Εξέφρασα πολλές από τις εκάστοτε τρέχουσες σκέψεις μου εδώ μέσα, περισσότερο από ότι οπουδήποτε αλλού κι αυτό είναι από μόνο του απελευθερωτικό. Κι ας μου επιτέθηκαν κάθε λογής haters. Κι αυτοί μέρος της εξέλιξης είναι.
    Γνώρισα τόσο εξαιρετικούς ανθρώπους εδώ, που σχεδόν δεν το πίστευα. Υπήρξε και φθήνεια, δε λέω, μέρος της ζωής είναι όλα.
    Στο τέλος των προσδοκιών, μένει η συνήθεια, η εξοικείωση.
    Μοιάζει με το πως μαθαίνουμε να συνδεόμαστε, ή να αγαπάμε.
    Έτσι κι εγώ, χωρίς κανέναν εμφανή λόγο, συνεχίζω να περνάω από δω και να σκάω και κανένα χαμόγελο με κάποια πράγματα που διαβάζω, που και που.
    Στέλνω τα καλύτερα vibes που μπορώ σε ανθρώπους που εκτίμησα ή αγάπησα και συνεχίζω.
    Με, ή χωρίς.
    Πάντως, δεν είναι πλεον OCDιάρικη η ενασχόληση μου.
    Μπορώ να λείψω και να μην μου λείψει καθόλου.
    Φαντάζομαι πως αυτό είναι μια ισορροπία.
    Επιτέλους...  
     
  12. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Sounds familiar... Αν εξαιρέσουμε το "γραφιόλα"... χιχιχιχι