Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

(Στο) Απόσπασμα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 13 Ιουνίου 2008.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    (Στο) Απόσπασμα

     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: (Στο) Απόσπασμα...

    Οτι και ναναι, εγω αντιδρω!
    Με ποιον τροπο? Με το να μην τα διαβαζω.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Ο στρουθοκαμηλισμός Θέλμα μου δεν είναι λύση. Μπορεί να μη φέρνει βέβαια το πρόβλημα στο προσκήνιο μα κάποτε θα έρθει.
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    εμενα που με πιανει λιγο ο ηλιος τωρα το καλοκαιρι και σκουραινω κι'εχω και στιγμα με παιρνει να την κανω σιγα-σιγα μ'ελαφρια πηδηματακια...
     
  5. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Πρεπει να αντιδρασουμε σε οτιδηποτε ρατσιστικο και φασιστικο. Το αν πρεπει να το κανουμε αυτο ως ανθρωποι του bdsm δεν γνωριζω πως θα ηταν εφικτο εφ'οσον δεν ειμαστε κοινοτητα και δεν μπορουμε να αποφασισουμε σε κοινη δραση, οπως με βεβαιωνουν πολλοι εδω μεσα.

    Παντως, ως φιλοι και γνωστοι μεσα απ' το bdsm, εχουμε ηδη τουλαχιστον υποστηριξει κοινωνικες ομαδες που ειναι στο στοχαστρο αυτων των νεο-ναζι.
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αλλο πραγμα ο ναζισμος αλλο ο εθνικισμος...
    Απο ποτε επιτρεπονται νηματα που αφορουν σε πολιτικες οργανωσεις και μαλιστα αναφερονται κειμενα τους αυτουσια εδω μεσα ?
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κάποτε γνώριζα κάποιον ο οποίος συμμετείχε και σε ομάδες της «Χρυσής Αυγής» αλλά και σε ομάδας της εξτρεμιστικής αριστεράς. Τον ρώτησα πως είναι δυνατό;
    Και μου είπε ότι όπου έχει νταβαντούρι μέσα είναι.

    Νομίζω ότι είναι ο ΜΠΕΡΤΡΑΝΤ ΡΑΣΕΛ που είχε πει «Ελάχιστοι νιώθουν ευτυχισμένοι αν δεν μισούν κάποιο άλλο άτομο, έθνος ή θρήσκευμα.»

    Νομίζω μόνο ένας τρόπος υπάρχει. Παιδεία.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το συγκεκριμένο κείμενο αγγίζει την σεξουαλική μας έκφραση. Άρα κατά την άποψη μου έχει χώρο εδώ μέσα.
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Συμφωνώ πως οργανωμένα δεν είναι εφικτό να έχουμε κοινή αντίδραση σε τέτοιες θέσεις. Αλλά ακόμη και η καταδίκη τέτοιων θέσεων από τον καθένα μας ξεχωριστά είναι ένα βήμα προς τον σωστό δρόμο.
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Αφορα την σεξουαλικη μας εκφραση ανακοινωση της χρυσης αυγης?Ε να βαλουμε και της εκκλησιας την αποψη και των πολιτικων και του κ. Σανιδα και ολων ...

    Οσον αφορα το θεμα οι ναζιστες μια ζωη ετσι ηταν.Σαφεστατα κατακριτεο το κειμενο και οι αποψεις τους.Στο συγκεκριμενο φορουμ δεν εχει θεση ομως.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αυτή είναι η άποψη μου. Αν ο Κωνσταντίνος έχει διαφορετική άποψη ας επιληφθεί του θέματος. Παρακαλώ να κρατηθεί το νήμα σε ένα επίπεδο. Ευχαριστώ.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Αφορά την αντίδραση μιας νεοναζιστικής οργάνωσης στην ελευθερία και της σεξουαλικής (μας) έκφρασης. Νομίζω πως εν καιρό μπορούν να σχολιαστουν και οι θέσεις της εκκλησίας, των πολιτικών και άλλων για παρόμοια θέματα.

    Πιθανολογώ πως τώρα αντιλαμβάνεσαι γιατί έχει θέση.