Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΤΑΜΠΕΛΕΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astir, στις 20 Φεβρουαρίου 2006.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Μερικές φορές οι ταμπέλες είναι απαραίτητες, αν στρίψεις λάθος μετά δύσκολα φτάνεις εκεί που λαχταράς. Οι τεμπέλες πρέπει να είναι σαφείς.

     

    Αυτό για την κατεύθυνση, που θα επιλέξεις, αλλά και για το περιεχόμενο που θα βρεις μέσα στην συσκευασία, ακόμη περισσότερο.

     
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Έχω αρχίσει να υποπτεύομαι ότι και το "Δεν γουστάρω τις ταμπέλες" είναι μια ταμπέλα τελικά.

    Συμφωνώ με τον @espimain
    Προσωπικά μου αρέσουν οι ταμπέλες, είμαι "ταμπελολάγνα ". Από βανίλα εποχή ότι δεν έχει ξεκάθαρη ονομασία με μπερδεύει, δεν το καταλαβαίνω, δεν το τρώω, δεν το αγοράζω και δεν το εμπιστεύομαι.
    Έτσι το νιώθω εγώ για μένα και μόνο.
     
  3. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    όχι και πάλι όχι.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    προσοχή, μην πλύνετε σε λάθος θερμοκρασία.
     
  5. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Καλές είναι η ταμπέλες σαν μια γενική κατεύθυνση. Τις επιμέρους πληροφορίες πρέπει να τις εντοπίσει καθένας μόνος του, με τις αισθήσεις, την κρίση και την διαίσθησή του. Οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά.
     
  6. entelweis

    entelweis Regular Member

    Εξαρτάται τον τρόπο που χρησιμοποιείς την ταμπέλα αν πχ χρησιμοποιήσεις τη φράση αυτός είναι γκει με σκοπό να υποτιμήσεις τον άλλο κολλώντας του αυτό σαν ταμπέλα τότε είμαι κατά γιατί πρόκειται για αρνητική χρήση.Αν όμως τη χρησιμοποιείς απλά για να προσδιορίσεις ένα χαρακτηριστικό του άλλου τότε είναι απαραίτητες γιατί σου δίνουν πληροφορίες για το άλλο άτομο.