Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ειναι ο ανθρωπος:

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Faser, στις 11 Ιουνίου 2006.

  1. Faser

    Faser New Member

    Φιλοι εδω τροφη για συζητηση.
    BDSM = Σεξουαλικη αποψη ή εκφραση καταπιεσμενων ανθρωπων με καταπιεσμενες επιθυμιες ή ισως και τα δυο
    Δεν βαζω την αποψη μου και περιμενω τροφη μιαλου απο εσας
    Το forum εχει χτηπησει ταβανι στο IQ και στο επιπεδο γραφομενων οποτε περιμενω το καλυτερο απο εσας
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Αγαπητέ Master Faser, καλωσορίσατε και αν επιθυμείτε το αρχικό γράμμα του nick σας με κεφαλαίο όπως συνηθίζεται στους Κυρίαρχους, δεν έχετε παρά να μας το πείτε.

    Για το θέμα που θέσατε, ο άνθρωπος, κατά μία εκδοχή είναι ον δίποδο, χωρίς φτερά και με ίσια νύχια.

    Επίσης, το νήμα που ανοίξατε δεν είναι αγγελία σκλάβου που αναζητεί Αφέντρα για να του ασκήσει κυριαρχία, να τον τιμωρεί και να τον ταπεινώνει.

    Να το βάλουμε και αυτό στο οφφ τόπικ; Σας παρακαλώ να μου πείτε και αυτό.
     
  3. Faser

    Faser New Member

    Σωστες και οι δυο παρατηρησεις
    Αν μεταφερετε στο χωρο για συζητησεις το thread καλως , αλιως να το ξανακαταχωρισω εκι και ας σβηστει απο εδω
    Αν το F σημαινει θεση κυριαρχου τοτε ναι αυτο εχω επιλεξει
    Συγνωμη νεος στο forum δεν εχω προσανατολιστει ακομα καλα
    Θα γινει ομως αυτο γρηγορα
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    επειδη εχω την απαντηση στο ερωτημα αυτο .. τι θα γινει ? .. θα αλαξει μερος το τοπικ (νημα) ή θα παραμεινει εδω ? ...
     
  5. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Τι είναι ο άνθρωπος; Μήπως είναι το χορτάρι; Μήπως είναι οι μπούρδες του; Μήπως είναι οι ματαιοπονίες του; Μήπως είναι οι απερισκεψίες του; Τι είναι ο άνθρωπος;;;;;;;; Δεν ξέρω! Ξέρει όμως το ποτάμι, μου είπαν!! Ή μήπως και αυτό δεν ξέρει; Τι είναι ο άνθρωπος; "Τι είσαι ρε;", ρώτησα έναν στο δρόμο. Κούνησε το κεφάλι κι έφυγε. Τελικά δεν έμαθα!..
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    πριν σας αποκαλυψω τι ειναι ο ανθρωπος θα σας πω τι ειναι ο χρονος , διοτι τα δυο αυτα σχετιζονται ...
    ο χρονος λοιπον δεν ειναι τιποτα παραπανω απο την καταγραφη μιας σειρας γεγονοτων ... αν δεν υπαρχουν γεγονοτα δεν υπαρχει και χρονος ... αυτο απανταει (θεωρητικα) το τι υπηρχε πριν ολα τουτα , εμας , το συμπαν ....
    Ο ανθρωπος λοιπον ειναι αυτος που καταγραφει τα γεγονοτα αυτα ... παρα το οτι δεν ειχε ακομη εμφανιστει στην δημιουργεια του συμπαντος (του δικου μας τουλαχιστο) , ειναι ικανος στο να εχει σοβαρες θεωρειες για την γεννηση αυτη ....... κατι σαν δημοσιογραφος του χρονου ...
    αλλη ερωτηση ? ....
     
  7. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μετά τη χτεσινή βόλτα μου έμαθα τι είναι ο άνθρωπος: μια γόπα πατημένη.
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αλαξε μερος που κανεις βολτες .......
    αν και εδω που τα λεμε , οσο καιγεται κανεις δεν εχει αξια ... μολις ... γοπατικοποιηθει τοτε εχει ολα τα φωτα της δημοσιοτητας πανω του .. ντροπη στην δημοσιοτητα , ντροπη στα φωτα , ντροπη και στην ΔΕΗ που παρεχει το ρευμα για να δουν οι αοματοι ....
     
  9. savra

    savra Guest

    Τι καλός άνθρωπος που είστε κύριε
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Τι καλός άνθρωπος που είστε κύριε"

    αυτο πιστευει και ο χαλιφης .....
     
  11. savra

    savra Guest

    Nα του δώσετε τα συγχαρητήριά μου, παρακαλώ.  
     
  12. bearcy76

    bearcy76 Guest

    Απάντηση: Τι ειναι ο ανθρωπος:

    Ο άνθρωπος είναι ένας μικρόκοσμος του μακρόκοσμου.