Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 20 Αυγούστου 2008.

?

Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

  1. Να αποκτήσω κοινή (normal) σεξουαλική ζωή και επιθυμίες.

    10 vote(s)
    13,0%
  2. Να συνεχίσω να έχω τις bdsm επιθυμίες και την ανάλογη σεξουαλική ζωή.

    67 vote(s)
    87,0%
  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Οι άνθρωποι συνήθως μετά από μια ηλικία δύσκολα αλλάζουν ή επιθυμούν να αλλάξουν κάποια χαρακτηριστικά τα οποία αφορούν την ψυχοσύνθεσή τους κι έχουν διαμορφώσει το χαρακτήρα τους ως σήμερα.
    Τα βρίσκουν με τον εαυτό τους και συμφιλιώνονται με αυτά.

    Αν υπήρχε όμως η δυνατότητα να πάψετε να επιθυμείτε αυτά τα οποία σας έχουν φέρει σε αυτό το χώρο, τι θα επιλέγατε;
    Να αποκτήσετε μια normal* σεξουαλική ζωή ή να συνεχίσετε να έχετε τις ίδιες επιθυμίες (και κατά συνέπεια την αντίστοιχη σεξουαλική ζωή) που έχετε τώρα που αφορούν το χώρο του bdsm;

    Αν επιθυμείτε, δικαιολογείστε την απάντησή σας.

    Η ψηφοφορία είναι ανώνυμη.


    *normal = κοινή – στο μέσο όρο
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    παντα μου αρεσε να εχω κατι διαφορετικο ...... αώστε η διαφορετικοτητα ειναι που μας κανει μοναδικους ....
    .....
    ....
    ..... αν και στην περιπτωση μου το παραεκανα ... 5 γυναικες σε ολοκληρο τον πλανητη ταιριαζουν με μενα ... με εχει απογοητεψει καπως αυτο .....
     
  3. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Η ζωή μου γενικώς είναι αρκετά normal για να κάνω και τη σεξουαλική μου ζωή έτσι. Μερικές μικρές, αθώες διαστροφούλες όχι απλώς δεν ενοχλούν κανέναν, ίσα ίσα αποτελούν το αλατοπίπερο σε μια ισορροπημένη ζωή - και σχέση.
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    ..ποτέ δεν θα άλλαζα αυτο που ειμαι..απλα γιατι δεν γινεται..
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Για να επιθυμουσα καποια αλλαγη,θα σημαινε οτι εχω ενοχες για κατι που με χαρακτηριζει.
    Πειραζει που δεν εχω;
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    underherfeet τι θα έλεγες για τον πολύ περιορισμένο αριθμό επιλογών ερωτικών συντρόφων στο χώρο αυτό;
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;


    Παλι συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!!! 
     
  8. s/m

    s/m Regular Member

    bdsm δαγκωτο.!!
     
  9. cider

    cider Kitchen master

    Όταν θα αποφασίσω να κόψω το δεξί μου χέρι, τότε ίσως αποφασίσω να γίνω "νορμάλ".
     
  10. DominaArsAmatoriaΑugusta

    DominaArsAmatoriaΑugusta Regular Member

    Re: Απάντηση: Τι θα επιλέγατε αν είχατε τη δυνατότητα;

    Δεν ασπάζομαι την ανωτέρω απόψη γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν χρειάστηκε ποτέ να τα βρούν με τον εαυτό τους, απλά γιατί αυτός, καλώς ή κακώς τους υποστήριζε πάντα (οπότε δεν τίθεται θέμα ηλικίας).

    Σχετικά με εμένα αλλάζω/αλλάζει συνεχώς αυτό που είμαι. Π.χ. κάποτε ήμουν απίστευτα ευέξαπτη, τώρα είμαι τέρας ψυχραιμίας ή ήμουν αγενής, τώρα είμαι αγενέστατη. Ακόμη κατά καιρούς είχα τελείως διαφορετικές ή και αντικρουόμενες μεταξύ τους σεξουαλικές συμπεριφορές και μπορώ να πω ότι όλες τις ευχαρίστηθηκα εξίσου. Ίσως απλά να υπήρξα τυχερή ώστε η κάθε μία από αυτές να είχε το σωστό timing και τους κατάλληλους συντρόφους, δεν ξέρω... μπορεί.

    Σχετικά με το BDSM, μπορεί να παραμείνω για πάντα στο συγκεκριμένο χώρο (με τον οποίο η σχέση μου σείναι συνειδητή και αβίαστη) είτε εξ ολοκλήρου είτε εν μέρει, αλλά αυτό είναι κάτι που ούτε γνωρίζω να το απαντήσω με σιγουριά, ούτε θα ήθελα να το γνωρίζω. Η προσκόλληση και η εμμονή σ' ένα περιορίσμενο πλαίσιο επιθυμιών/συμπεριφοράς (όποιο και αν είναι αυτό) μου προκαλέι πλήξη και αποστροφή.

    Επιθυμία μου να μην σταματήσει η ροή/εξέλιξη που με διαμορφώνει.
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    1. keep walking (...and searching)
    2. Ουκ εν τω πολυ το ευ
     
  12. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    βασικα κερδιζεις πολλυ χρονο αν αναζητας νορμαλ ατομο.και εχεις περισοτερες επιλογες/σε αντιθεση το βδσμ σε αναγκαζη να συναστρεφεσε με διαφορων ειδων αλαζονων που εκ τον πραγματων ξερεις οτι δεν θα σου βγει σε καλο.ασε που ειναι και δαπανηρω αυτο το hoppy.μιλαμε παντα για ελλαδα.οκ