Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι κυκλοφορεί...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος paroinia, στις 24 Νοεμβρίου 2005.

  1. paroinia

    paroinia Regular Member

    Λοιπόν μπήκα στο irc σήμερα. Δεν πρόλαβα να μείνω 30 δευτερόλεπτα και τσουπ ο τύπος Α μου κατεβαίνει. Άλλαξα τα ψευδώνυμα σε Α και Β για να μην εκθέσω κανένα. Δεν ξέρω αν έγινε μόδα το bdsm και δεν το καταλάβαμε, αλλά από ότι αντιλήφθηκα ο τύπος δεν ήξερε τι έψαχνε, όλο τα άλλαζε. Δεν το παίζω ειδική στο θέμα, γιατι στο κάτω κάτω εγώ δεν ανήκω στο χώρο. Αλλά ως εξωτερικός παρατηρητής ένοιωθα ότι κάτι πάει λάθος με αυτό τον άνθρωπο. Προσέξτε συζήτηση (είναι greekenglish γιατί είναι το πρωτότυπο):

    <Α> kyria mou...gonatizo mprosta sas...tha ithela na mou dinate tin eykairia na sas ypiretiso ypakoya kai tapeina....
    <Β> sorry file den eimai domme
    <Α> na ginetai!
    <Α>  )
    <Β> kai giati na gino?
    <Β> epidi iparxei zitisi?
    <Α> den ennoo mastigia kai tetoia
    <Α> ennoo na exete eseis to pano xeri
    <Β> ama kapia einai domme
    <Β> einai domme
    <Β> den apofasizei o apo kato ti tha kanei
    <Β> ama thelei na ton mastigosei tha to kanei
    <Β> den tha tis peis esi pos na simperiferthei
    <Α> nai sosta
    <Α> sas eipa ego ti thelo...oxi poio einai to sosto
    <Β> aha
    <Β> kai psaxneis na to vreis stin opoia tixaia gineka sto irc?
    <Α>  
    <Α> oles krivete mia apaititiki kyria mesa sas
    <Β> kai na pistepso oti oloi thelete na mas ipiretisete ipakoa?
    <Α> den ksero an oloi
    <Α> ego nai
    <Β> aha
    <Β> opos nomizeis
    <Β> ego pantos nomizo oti den tha vgaleis pote gkomena, kai di kapia pou exei teties taseis, patontas se tixaia nicknames
    <Α> kai ti na kano?
    <Β> kat'arxin pigene se pio exidikevmenous xorous, an pisteveis pragmatika oti tha doulepsei apo to net
    <Β> kai kata defteron, mila san anthropos
    <Β> pes ena geia, ena eisai kala
    <Α> ma den thelo kamia me mastigia kai tetoia
    <Α> thelo mia kanoniki kopela
    <Β> pios tha se parei sta sovara otan pas kai les thelo na se ipiretiso
    <Β> oi alles einai mi kanonikes dld?
    <Α> signomi...
    <Α>  
    <Α> poli apotomi eisai
    <Α> oxi den eipa ayto
    <Β> den eimai apotomi, realistria eimai
    <Α> ok
    <Β> einai diaforetiko na les "thelo na sou dotho" kai diaforetiko na les "thelo na se ipiretiso" to begin with
    <Α> pantos epimeno, psaxno kanoniki kopela, oxi kati to extreme
    <Β> an psaxneis mia kanoniki sxesi, den katanoo ton prologo sou
    <Α> katarxin den psaxno sxesi
    <Α> apla sizitisi
    <Β> kai eimai sigouri pos iparxoun diafora epipeda ipotagis, den simenei aparaitita oti ipotagi=ponos
    <Β> sizitisi peri ipakois?
    <Α> akrivos!!!
    <Β> aham...
    <Α> nai
    <Α>  
    <Β> ok ti einai ipakoi kata tin apopsi sou?
    <Α> xm
    <Α> na ypakouo se oles tis diatages tis
    <Α> diladi, na kano ego tis douleies tou spitiou
    <Α> na tis ferno oti thelei kai oti ora to thelei
    <Α> na tis kano massage sta podia eno milaei sto til, me tis files tis
    <Α> na me exei stin priza oli tin ora
    <Α> ayta, pano kato
    <Β> tipota to sexoualiko dld/
    <Α> oxi
    <Α> toso asxima sou akougontai?
    <Α> toso anomala?
    <Β> den eipa oti mou akougontai oute asxima oute anomala
    <Α> poio poli ta theoro paixnidia myalou
    <Β> apenantias, poli tha ithela na eixa kapion na mou katharize tora
    <Β> apla den exo akousta to e-katharisma
    <Α>  )
    <Β> tha einai kamia nea moda fenetai...
    <Α> nai, oute ki ego na sou po tin alitheia
    <Β> re file, poli sigxismenos eisai
    <Β> nomizo prepei na psaxtheis ligo
    <Β> vathia mesa sou.. na anakalipseis prota esi ti psaxneis stin pragmatikotita kai meta na arxiseis na to psaxneis
    <Α> ayta poy eipa
    <Α> den exei tipota allo na psakso
    <Β> psaxneis diladi mia doulia katharistrias?
    <Α>  
    <Α> min koroideyete
    <Β> den se koroidevo
    <Β> prospatho na se katalavo
    <Α> loipon, me thelete?
    <Α>  
    <Β> den psaxneis tipota to sexoualiko apo tin mia
    <Β> apo tin alli psaxneis apoliti ipotagi
    <Β> alla na min einai se kapia pou exei klisei pros domme/mistress
    <Α> oxi kai apoliti
    <Β> alla mia opoiadipote kopela
    <Α> nai
    <Α> kai de me peirazei an den eimai to agori tis
    <Α> to boyfriend tis diladi
    <Β> nai
    <Β> hm, den xero nomizo den se katalavaino
    <Β> i den katalamveneis esi ton eafto sou
    <Β> den eimai sigouri poio apo ta 2
    <Α>  
    <Α> ante pali
    <Α> psixologia spoydazeis?
    <Β> oxi...
    <Β> isos giafto na min se piano
    <Α>  

    Κάπου εδώ παράτησα την συζήτηση, δεν καταλάβαινα τι ακριβώς ζητούσε, ίσως γι αυτό προβληματίστηκα αρκετά ώστε να ανοίξω θέμα. Έτσι κι αλλιώς δεν ήμουν αυτό που έψαχνε ή αυτό που νόμιζε ότι έψαχνε. Απλά παραξενεύτηκα. Στην αρχή νόμιζα ότι κάποιος μου έκανε πλάκα, αλλά στην πορεία τον πίστεψα. Εσείς πώς βλέπετε την όλη φάση?
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Κάτι που μπορεί να συμβεί στον Ο/οποιονδήποτε και την Ο/οποιανδήποτε paroinia  

    Εσένα γιατί σε απασχόλησε; Και γιατί όσο πήγαινε ο διάλογος αρχισες να αγανακτείς; Υπάρχει και το "πρέπει να εκτελέσω κάποια καθήκοντα τώρα"  
     
  3. paroinia

    paroinia Regular Member

    δεν ξέρω, νομίζω στεναχωρέθηκα. ένοιωθα ότι αυτός ο άνθρωπος κάτι έψαχνε, αλλά αντιλαμβανόμουν με πόσο λάθος τρόπο το έψαχνε και πως πρέπει να είναι πολύ τυχερός για να το βρει έτσι που προσπαθεί...
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    οσο διαβαζα το διαλογο, ειχα την αισθηση του deja vu... παμπολλες φορες μου χει τυχει το ιδιο και ειχα ακριβως την ιδια αντιδραση που ειχες κι εσυ..(οταν ειχα κεφι για αναλυσεις και κουβεντα) βρε καλε μου..βρε χρυσε μου αυτα ειναι μονο στη φαντασια σου, μαλλον ορεξεις εχεις κι εγω δεν ειμαι διατεθημενη να στις ικανοποιησω.. (αυτο αφορα και τους wanna be σκλαβους και τους αφεντες)

    - Πεσε στα τεσσερα ..

    - Γιατι στα καλα καθουμενα να πεσω στα τεσσερα?

    -Γιατι ειμαι Αφεντης

    -ε κι εγω ειμαι η Μανταμ Ντε Πομπαντουρ αλλα ας μη το κανουμε και θεμα...

    -Πως εισαι..Θελω πληρη περιγραφη

    (μα βρε ηλιθιε δηλ. αν σου πως πως ειμαι ψηλη διμμετρη, κατι μεταξυ Ναομι Καμπελ και Σκλερανικοβα, θα το πιστεψεις?)

    εκει καπου, η κουβεντα τελειωνει συνηθως με απαξιωτικους χαρακτηρισμους, απο τους πιο απλους , εισαι λεσβια, αντρας που το παιζεις γυναικα, ανεραστη μεχρι βρισιες απιστευτες.. (απ ολα εχει ο μπαξες)  

    κι ο χορος του..ιρκικού διαλογου καλα κρατεί....   πραγματικα ειναι σπανιο και ευπροσδεκτο να βρεις εναν ανθρωπο να μιλησεις πρωτα απ ολα σαν ανθρωπος και μετα αν ηθελε, ο,τι θελει ας προκυψει..
     
  5. paroinia

    paroinia Regular Member

    αυτό που μου έκανε φοβερή εντύπωση στον συγκεκριμένο άνθρωπο είναι ότι από ότι κατάλαβα δεν έψαχνε κάποια με σχετική εμπειρία ή στο κάτω κάτω κάποιαν που να νοιώθει αφέντρα, αλλά μια οποιαδήποτε κοπέλα που απλά θα τον διέταζε και θα εκτελούσε. νομίζω έπρεπε να τον στείλω να διαβάσει αυτό το θέμα με τους κύριους φαλλοκράτες χεχε
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Αν μου επιτρέπετε να ρωτήσω, τελικά ποιό είναι το νόημα αυτού του thread;

    Οτι Ο/ορισμένοι/ες μπορούν να επικοινωνούν και να κάνουν chat καλύτερα από τους Υ/υπόλοιπους;
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    κάποτε ήμουν κι εγώ σαν τον <Α> ...
     
  8. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Γιατί τόση σημασία σε λίγα απλά πράγματα που ζητάει ένας άνθρωπος; Δεν ζήτησε τον ουρανό με τ άστρα για να είναι εντυπωσιακό, θέλει μια γυναίκα η οποία θα κάνει κουμάντο μέσα στο σπίτι
     
  9. Stylianos

    Stylianos Regular Member

    Εγω παλι δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοσος ντορος για καποιον ανθρωπο που αναζητα απεγνωσμενα κατι που του λειπει. Συμφωνω οτι χανεται η αξιοπρεπεια οταν εχουμε κατι τοσο πολυ αναγκη και το στερουμαστε. Θεωρουμε ομως οτι τα εχουμε ολα? Αν ποτε πεινασουμε και αναγκαστουμε να ζητιανευουμε ετσι θα θελαμε να μας αντιμετωπισουν? Κι αν ποτε δεν βρεθουμε σε κανενος ειδους αναγκη ειτε επειδη ειμαστε πλουσιοι ειτε επειδη ειμαστε ωραιοι ειτε επειδη ειμαστε εξυπνοι θεωρουμε σωστο να εμπαιζουμε αυτους που εχουν αναγκη?
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όταν σας ρωτάνε "Πως είσαι" απαντήστε "Κοντή, χοντρή και άσχημη. Α!, έχω και μια ελιά στη μύτη".
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Στα chat αυτα, που ο καθενας κρυβεται πισω απο την ανωνυμια ολα αυτα ειναι φυσικα και επομενα..αυτο-οπως αρκετοι αναφερουν- μπορει να συμβει συχνά και στην real life...οποτε ας μην το πολυσυζηταμε..