Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι μουσική ακούτε?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος MsAliki, στις 27 Ιανουαρίου 2006.

  1. latexduck

    latexduck Contributor

    !!!!!!!!!!Classic Rock!!!!!!!!!! Rolling Stones, WhiteSnake, Deep Purple, Axis,....βαριέμαι να τους γράφω τώρα  
     
  2. ροκ και πολυ extreme ειδη μεταλ,αγαπημενη μπαντα ολων των εποχων Morbid Angel και αγαπημενος δισκος Gateways To Annihilation,

    κλασικη με αδυναμια στους ρωσους συνθετες,

    απο ελληνικα ελαχιστα,οπως Θανασης Παπακωνσταντινου,Κατσιμιχα αντε και κανα Αρβανιτακη,

    μερικα πολυ πειραματικα εως ατονικα ηχητικα κατασκευασματα,

    αρκετα gothic μεχρι να βαρεθω τη πολυ κλαψα,

    λιγο τζαζ,

    και γενικα οτι μου κανει κλικ στο αυτι.
     
  3. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member


    Εγώ προτίμω το Altars of Madness (ο πρώτος τους αν δε κάνω λάθος?). Ειδικά με το Blasphemy φτιάχνομαι άσχημα.
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

     
  5. Αυτο θα ειναι & το πρωτο μου post...
    Γενικα παιζουν πολλα ακουσματα...
    Gothic. industrial, ebm, 80's, metal (κυριως ατμοσφαιρικο), κλασσικη, ελληνικο & ξενο rock, εντεχνο... κλπ.
    Γενικα, ακουω σχεδον τα παντα...
    Εκτος απο ελληνικα (λαικα, σκυλαδικα κλπ), psychedelic & μπιμπλικια εκνευριστικα στο ανθρωπινο & μη, αυτι...
     
  6. perastikos

    perastikos New Member

    Απάντηση: Τι μουσική ακούτε?

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΕΙΔΟΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ. ΕΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΣΑ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ. ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ, ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΚΑΤΟΡΘΩΣΑΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΔΕΚΑΕΤΙΕΣ ΝΑ ΔΙΑΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΟ ΑΙΣΘΗΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ, ΩΣΤΕ ΝΑ "ΔΙΑΣΚΕΔΑΖΕΙ" ΟΜΑΔΙΚΑ, ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ "ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ".
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    gothic, ebm, industrial, noise, alternative rock, metal, psychedelic, goa, ambient, jazz, hard rock, rock, new age, classical, hip hop, dance, trance, techno, electronic

    Γενικά ακούω τα πάντα, αλλά κυρίως αυτά τα παραπάνω...
     
  8. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Τι μουσική ακούτε?

    Κυρίως οτι παίζει ο Νικος Μαστοράκης στo Radio Gold

    ακουω

    Ηard Rock, Classic Rock, Trance, R&B , Rap, Goa, Soundtracks,

    Tην μουσική αυτή την θεωρώ και ΙΔΑΝΙΚΗ για τρέξιμο ή jogging μεγάλων αποστάσεων.


    Ωστώσω ακούω και συγκροτήματα οπως :

    ENIGMA, ERA, και αλλα NEW AGE kai AMBIENT στυλ για τις ελαχιστες στιγμές που
    τυχαίνει να είμαι ήρεμος και σε meditative διάθεση.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Τι μουσική ακούτε?

    "Κατεβάστε" το bohemian rapsody ,αλλά την εκτέλεση από το live Elton John&Guns n Roses  
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ανάλογα την διάθεση και τον χώρο που βρίσκομαι.
    Συνήθως ελληνικά, ελαφρολαΪκά και λαϊκά την ημέρα.
    Το βράδυ όταν θέλω να χαλαρώσω ακούω απαλή μουσική με ήχους από την φύση και μουσικά όργανα.
    Αν πάω σε club μου αρέσει η trance  
    Όντως περίεργη ακόμα και με την μουσική που μου αρέσει.......
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Ανάλογα την διάθεση και τον χώρο που βρίσκομαι.
    Συνήθως ελληνικά, ελαφρολαΪκά και λαϊκά την ημέρα.

    ... αμην ... και ενας(μια) ειλικρινης .....
    οι υπολοιποι (ροκαδες) ..... κανονιστε .... 25 του μηνος που θα ειμαι Αθηνα και θα παω στον Ρεμμο να μην βρισκω παλι τραπεζι .....
    ρωταω τον αλλο "καλο CD αυτο ? .. τι ακους ? " ... μου λεει : "μονο ροκακια απο τα παλια PinkF, Santana,DireS ...κτλ" ...... και σε 3 λεπτα περνουσε απο μπροστα με το αυτοκινητο και ειχε διαπασων "Αγαπω , αγαπω μια πιτσιρικα ...."
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

      Έτσι είναι isnogood και να που πλέον οι ελληνάρες βγαίνουν βόλτα με το νέο Hummer ή την Porche Cayen και ταράζουν τον κόσμο με τον Πετρέλη και λοιπούς "κλασσικούς" συνθέτες και τραγουδιστές. Ανατολική μουσική, αποδοσμένη από τεχνολογία δυτικής προέλευσης.
    Αν κάποια στιγμή στην Ελλάδα υπάρξουν ατομικά αεροσκάφη αντί για αυτοκίνητα (βλ. Fifth Element) θα γεμίσει ο ουρανός μελωδίες από μπουζούκια ελληναράδων.