Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι ποτακι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kris, στις 21 Μαρτίου 2007.

  1. Kris

    Kris Regular Member

    Μόλις τωρα συνερχομαι απο ουζοκατασταση το μεσημερακι στο Θησειο.Πινοντας λοιπον καφεδακι(απαραιτητο φαρμακο για το hangover),μου καρφωθηκε να ρωτησω τους φιλους/ες: Τι ποτακι προτιματε & γιατι?
    Εγω ειμαι φιλος του ουζου(παραδοσιακα)και της ρακης βεβαια που λογω καταγογης την εχω μαθει απο μικρος! Απο κει & περα το ποτο μου ειναι η σκετη Τequila ισως λογω του χαμογελου που φτιαχνει  !Εσεις?
     
  2. blindfold

    blindfold Contributor

    πάνω απόλα οίνος

    λόγο καταγωγής επίσης έμαθα το ούζο
    amaretto & sprite όπως επίσης αν ο barman έχει γνώση white russian αλλά σχεδόν ελάχιστοι ξέρουν ..

    λόγο έντονης σχέσης με αμπελουργία επίσης το τσίπουρο με ηδονίζει

    anyway έκοψα τα online games και άρχισα τις αλκοόλες

    πάντως το θησείο δεν με συγκινεί με τη καμία !
     
  3. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Τι ποτακι?

    Βοτκα με κοκα κολα ειναι το αγαπημενο μου, μπορω να πινω μεχρι να μη θυμαμαι τιποτα την επομενη μερα (δυστυχως). Και bloody mary οσο πιο καυτερο τοσο πιο καλο. Λατρευω βοτκα κοινως αλλα τιμω ιδιαιτερως και τις μπυρες, απλα δε μπορεις να σταματησεις να πινεις και να κατουρας ποτε 
     
  4. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Τι ποτακι?

    Η μπυρα κανει καλο τα νεφρα Lola!Πρεπει να πινουμε!!Οπως & η Τequila που ως γνωστον ειναι χυμος κακτου!Η βοτκα....επικινδυνη...το νου σου!!
    Βlindfold πιστευω πως το εχεις παρεξηγησει το Θησειο.Αν τυχει να βρεθουμε ποτε εκει πιστευω πως θα αλλαξεις γνωμη  
    Τα ξαναλεμε αυριο γιατι μολις επεσε τηλ & την ξανακανω...προς Θησειο!
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Τι ποτακι?

    Η Τequila είναι ενα επικίνδυνο ποτό μετά απο μερικά σφινάκια μπορεί να πάθεις black out, απο εκεί και πέρα να μην θυμάσε τίποτα, να μην ξέρεις τι κάνεις.
    Το έχω πάθει μερικές φορές, μπορεί να φέρει και αρυθμίες.
    Μου αρέσει το κοκκινο κρασί ειδικά το "κατώι Αβέροφ".
     
  6. Eri

    Eri

    Πανω απ'ολα τα παραδοσιακα, κρασι ρακιες (με καλυτερο μεζε αγκιναρες και κουκια) τσιπουρο ουζο.Για κατι πιο συγχρονο τεκιλιτσα αυστηρα με ενα παγο η αμα εχει προηγηθει φαγοποτι καμπαρι με λιγη σοδα κ ενα παγο σταθερα.....και φυσικα σε περιπτωση παρακμιακου σκυλαδικου τιμαμε δεοντως το ουισκακι(αμα σερβιρεται κ με σουβλακια τοσο το καλυτερο,οι φιλοι εκ θεσσαλονικης ξερουν τι εννοω   ).....Αυτα.
     
  7. blindfold

    blindfold Contributor

  8. G_E

    G_E Contributor

    ενα μαύρο johnnie πάγο - τσακίσου.
     
  9. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Τι ποτακι?

    Glenfidich με 2 πάγο...

    Ενίοτε τσίπουρο με γλυκάνισο όπως πραγματικά είναι η συνταγή του…
     
  10. Kris

    Kris Regular Member

    Απάντηση: Τι ποτακι?

    Ισως ετυχε σε σενα soft crystal!Εγω χρονια πινω tequila & δεν επαθα τιποτα ποτε.Μαλλον φταιει το οτι την επινες σε σφηνακια.Οτι ποτο & να πιεις σε σφηνακια θα σε πειραξει,δεν προλαβαινει το συκωτι να τα φιλτραρει & μας βαρανε τ ατιμα!Γι αυτο ειναι παρεξηγημενο ποτο η tequila,οι περισσοτεροι την ξερουν απ τα σφηνακια...
     
  11. nsubdeept

    nsubdeept New Member

    Νομίζω ότι το Amaretto και το κόκκινο κρασί είναι ότι καλύτερο μπορεί να διαλέξει κανεις ..  

    Το κόκκινο κρασί γιατί κάνει και καλό στην καρδιά και το amaretto γιατί απλά έχει πολύ ωραία γεύση  
     
  12. Delilah

    Delilah Yes. No.

    Προτιμώ συνήθως την μπύρα. Μου αρέσει επίσης η τσικουδιά και η ρακή και από τα πιο "παραδοσιακά" η βότκα και το ουίσκι. Αναλόγως την παρέα πίνω και κρασί, κυρίως κόκκινο. Πλουραλισμός