Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σημαίνει σπίτι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Erevosrho, στις 8 Ιανουαρίου 2019.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Εκεί που όταν μπεις, βγάζεις το σουτιέν σου και νιώθεις μια από τις πιο ωραίες αισθήσεις του κόσμου.
     
  2. Elenkrem

    Elenkrem New Member

    Το μέρος στο οποίο μπορείς να νοωθεις άνετα. Να εισαι ο εαυτός σου. Να μην κρυβεσαι και να μην φοβάσαι τίποτα.
    Είτε αυτό είναι χωρος ειτε ανθρωπος ειτε οτιδήποτε άλλο.
    Έτσι το νιώθω εγώ τουλάχιστον
     
  3. Y13

    Y13 Regular Member

    ...κάποιος-οιοι που αγαπάς η σ' αγαπούν είναι εκεί ........
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    είμαι άστεγος, ανέστιος, δεν έχω τέτοιο μέρος.
     
  5. Erevosrho

    Erevosrho New Member

     
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Εκεί όπου όταν θα κλείσει η πόρτα πίσω μου και πετάξω τα παπούτσια και τα ρούχα μου θα ηρεμήσει το κεφάλι μου και θα με περιμένει το ζεστό κρεβατάκι μου.
     
  7. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Και ασούτιενος όμως, δείτε το ποτήρι μισογεμάτο.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    είμαι σεξιστής, γεμάτο το βλέπω.
     
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

     
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Για εμενα το σπιτι ειναι το μερος το οποιο ειναι γεματο με τις παιδικες σου αναμνησεις

    ή

    το μερος που δημιουρεργεις για να στεγασεις τα μελλοντικα σου ονειρα
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Για ποιο από τα δύο;

    Άντε, για το κλασικό μόνο. Είναι το μέρος που λειτουργεί ως το σημείο αναφοράς Ο (παιδί του Καρτέσιου και μίας μύγας) και όταν η συνείδηση σχεδιάζει τις αυριανές τροχιές, που ξεκινούν όταν ξυπνήσει(γεννηθεί) και τελειώνουν όταν κοιμηθεί(πεθάνει), συνηθίζει, περισσότερο, από κάθε άλλο μέρος(σημείο), να χρησιμοποιεί ως αρχή και τέλος της εκάστοτε τροχιάς.

    Υπάρχουν και άλλες συνθήκες τέτοιας φύσεως, με την εκάστοτε να αποτελεί ικανή και αναγκαία συνθήκη, ως προς τον προσδιορισμό του Σπιτιού.

    Υπάρχει και ένα άλλο σπίτι, μέσα στο κλασικό.
     
    Last edited: 9 Ιανουαρίου 2019
  12. [μσν. σπίτιν < οσπίτιν με αποβ. του αρχικού άτ. φων. από συμπροφ. με το άρθρο < ελνστ. ὁσπίτιον < λατ. hospit(ium) `δωμάτιο φιλοξενίας, πανδοχείο, σπίτι΄ -ιον]