Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    ααα... επειδή δεν έχω ξαναμπεί σε τέτοιο δωμάτιο με όρους ειδικούς (22C, etc) δε ξέρω...
    μία δοκιμή θα μας έπειθε!   
     
  2. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Τι θα έκανα σε αυτούς που βασάνισαν την τυφλή γάτα
     
  3. Δεν έχω βρει ούτε και εγώ τίποτα σε λογική σκέψη. Τίποτα όμως.
     
  4. Υπάρχει λογική στα βασανιστήρια; κι αν ναι τι είδους λογική υπάρχει;
     
  5. Είμαι άνθρωπος που προσπαθεί να βάζει την λογική πάνω από όλα.
    Σε τέτοιες περιπτώσεις (...σταμάτησα για λίγο να γράφω θα πρέπει να σου πω) γιατί πραγματικά συγκρατούμαι! ..

    Ας μεριμνήσουν οι γονείς και ίσως κάποια καλή ψυχιατρική κλινική και εύχομαι να βγούνε, έστω και αργά, άνθρωποι που σέβονται τα πάντα και τους πάντες γύρω τους.
    Και αυτή είναι μια, πραγματικά λογική απάντηση.
    Και το σταματάω εδώ .
     
  6. afentisbdsm

    afentisbdsm Regular Member

    Οι γονείς είναι χειρότεροι από τα παιδιά
    γιατί όταν τους είπε τι είναι αυτά που κάνανε;
    είπαν έλα μωρέ παιδιά είναι!
     
  7. Για αυτό άφησα το θέμα της ψυχιατρικής κλινικής ανοιχτό.
     
  8. Εγώ πάντως θα πρότεινα με κάθε σοβαρότητα την δημιουργία σχολείου για μέλλοντες γονείς όπου θα διδάσκουν ψυχολόγοι και κοινωνιολογοι.
    Θα γλυτώναμε πολλά...
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    θα βασάνιζες αποτελεσματικότερα ή εκδικητικότερα;
    υπάρχει σχετικός διαγωνισμός;
     
  10. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Η συγκεκριμένη βασανισμένη τυφλή γάτα είναι υπόθεση εργασίας ή καταγεγραμμένο γεγονός? Με συμπρωταγωνιστές παρέα παιδιών, αν κατάλαβα από τα συμφραζόμενα?
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    δεν γνωρίζω το όποιο γεγονός με την όποια γάτα. υποθέτω κάτι επίκαιρο. παρακολούθησα γεγονότα εκδήλωσης αγνής παρορμητικής εκδικητικότητας και μονοδιάστατης διακηρυκτικότητας.
     
  12. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Και φαντάζομαι πάντα θα παρακολουθεί "σοκαρισμένη" η τοπική κοινωνία αμφότερες τις εκδηλώσεις βίας κεκτημένων αντανακλαστικών όσο και αυτόκλητης απονομής δικαιοσύνης. Δεν πουλάει ως θέμα η παρουσίαση του καθημερινού έργου των λειτουργών εκείνων που αναλαμβάνουν σε θεσμικό επίπεδο να μετουσιώσουν τα βίαια αντανακλαστικά σε αυτο και ετερο δημιουργικές δυνάμεις.