Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τι σκέφτεσαι τώρα ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 9 Δεκεμβρίου 2005.

  1. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    RE: RE: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Σκέφτομαι οτι τα δεντράκια και τα λουλούδια κάτω από το χιόνι προστατεύονται από την παγωνιά κι αν αποκαλυφθούν κινδυνεύουν να παγώσουν. Το νάιλον δεν πρόκειται να τα σώσει και θα τα χάσεις. Τα λουλούδια αν είναι καλυμμένα με χιόνι τόσο που να μη φαίνονται είναι η καλύτερη τους, που αν παγώσουν έτσι, τότε σημαίνει ότι είναι πολύ ευαίσθητα και μόνο ο εσωτερικός χώρος με θέρμανση μπορούσε να τα σώσει. Τα δεντράκια αν καλύπτονται οι ρίζες τους με χιόνι είναι μια χαρά, για τον κορμό τους δεν ξέρω γιατί δεν ξέρω τις αντοχές των συγκεκριμένων δέντρων στις χαμηλές θερμοκρασίες, αλλά αν δεν σωθούν με το χιόνι δεν τα σώζει τίποτα εκτός από κλειστό χώρο.
     
  2. Astir

    Astir Guest

    Συμφωνώ απόλυτα sakiss3000.
    Το νάιλον θα κάνει ζημιά στα φυτά και στα λουλούδια, παρά καλό.
    Τα φυτά έχουν την κακή συνήθεια να αναπνέουν και το νάιλον έχει την ακόμη πιο κακή συνήθεια να κρατά φυλακισμένο ότι περικλείεται μέσα του.
    Κατ επέκταση η υγρασία των ίδιων των φυτών θα παγώσει πάνω τους με καταστρεπτικές συνέπειες.
    Σκεπάστε τα φυτά σας με χοντρά υφάσματα και όχι με πλαστικά υλικά.
    Α.
     
  3. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    RE: RE: RE: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αγαπητή SM_Art_Lady!
    Για αυτό με χάλασε η φωτογραφία:
    Αυτό που κρατάει στο χέρι τις η γυναίκα είναι τσιγάρο. Και ο τύπος (sub είναι μάλλον) έχει το στόμα ανοικτό. Συμπέρασμα. Η γυναίκα μάλλον, θα ρίξει την στάχτη στο στόμα του τύπου.


    Η ερώτηση είναι:
    Αν θα το κάνατε αυτό ποτέ (να ρίξετε την στάχτη από το τσιγάρο στο στόμα του sub σας) στον sub σας. Πιστεύω πως ότι ΔΕΝ θα το κάνατε ποτέ.
    Και προς αποφυγή παρεξήγησης μια ερώτηση κάνω απλά για να μαθαίνω διάφορα που αφορούν, τις mistress αλλά και εμένα !!!


    Με εκτίμηση, και σεβασμό προς το πρόσωπο σας submissive_john.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Σας ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σας.
    Ευκαιρία να δω τον sub μου ξανά στον κήπο !!!!
    Μάλλον θα το πάρει αλλιώς αλλά δεν πειράζει. 

    submissive_john...
    Δυστυχώς για σένα η φωτογραφία είναι δική μου που σημαίνει ότι είμαι εγώ με τον sub μου.
    Δεν το έχω κάνει (αν και ο ίδιος δεν θα είχε πρόβλημα όπως μου έχει πει - το έχει δοκιμάσει με άλλη Μistress) ,,, έχω και εγώ τα κολλήματα μου και τα όρια μου που ενίοτε τα ξεπερνώ!.
    Το αν θα το έκανα η όχι ποτέ να ρίξω στάχτη στο στόμα του είναι μια απορία που και εγώ έχω!!
    Η συγκεκριμένη στάση έγινε μόνο προς χάριν της φωτογραφίας.
    Ίσως να το έκανα και real αν αυτό δεν πείραζε και δεν έβλαπτε τον sub μου και να ήμουν απόλυτο σίγουρη γι αυτό!!!

    Ξέρω καλά όμως ότι πολλές Mistress και Masters το κάνουν.
     
  5. sakiss3000

    sakiss3000 Regular Member

    Είναι δική σου η φωτογραφίααα;!!!!! Αααααααα!!!!!!!!!!!!!!
     
  6. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    RE: RE: Τι σκέφτεσαι τώρα ?

    Αγαπητή SM_Art_Lady Δεν είναι δυστυχώς για εμένα. Κάθε άλλο μάλιστα. Είδα και πόσο όμορφη γυναίκα είστε!!!
    Πραγματικά πάρα πολύ όμορφη γυναίκα!!!

    Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σχετικά με το ερώτημα μου και το κόλλημα μου με την φωτογραφία σας.
    Είσαστε υπέροχη γυναίκα, πραγματικά πάρα πολύ όμορφη.
    Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα αυτό διότι απεχθάνομαι το τσιγάρο.
    Να σας πω θα προτιμούσα να βγω με το φανελάκι έξω στο χιόνι, βγείκα χθες το βράδυ αλλά με μία ζακέτα λεπτή για 5-10 λεπτά και καθάρισα τα χιόνια από τα δορυφορικά μου πιάτα που έχω 6 στον αριθμό!!!
    Και κάτι άλλο αγαπητή μου SM_Art_Lady !!! Την επόμενη φορά που θα βάλετε κάποια φωτογραφία θα σας παρακαλέσω να είναι με strapon!!!

    Με εκτίμηση και σεβασμό προς το πρόσωπο σας Γιάννης απο αθήνα.
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    σκεφτομαι ...


    αν και ποσο ενας *τιτλος* μια *ετικετα* ειναι αρκετος να κανει τον κατοχο του να ειναι και να φερεται σαν σκετο γαιδουρι.(προσβαλλω τα γαιδουρακια..το ξερω)...

    αραγε αν εχανε αυτον το τιτλο αποκτουσε λιγη ευγενεια? η ειναι το τελειο αλλοθι κρυμμενος απο πισω του να βγαζει ολη του τη χυδαιοτητα και την ελλειψη παιδειας.
     
  8. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Μετά από τα σημερινά 28/01/2006 όποιος/α με προσβάλει θα ήθελα να μου το έλεγε Face to Face !!!!
    Πόσο θα το ήθελα!!!!

    Και θα τις/του έκανα μία Face ινγκούστο περφέτο !!!


    Τα σέβη μου!!!
     
  9. anasia

    anasia Contributor

    .... σκεφτομαι καποιους Φιλους , που απο το πουθενα , ειναι ... εδω για μενα , τωρα !

    και τους ευχαριστω γι αυτο !
     
  10. streidi

    streidi New Member

  11. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Μια καλη φιλη που ποναει πολυ και δεν μπορω να την βοηθησω και αυτο με στεναχωρει αφανταστα !
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    Σου άγγιξα για λίγο την καρδιά
    και ένιωσα τόση ζεστασιά
    σαν να 'ταν καλοκαίρι.

    Σου φίλησα τα χείλη απαλά
    ξύπνησα δαιμόνια που 'χες πολλά
    πόθους και αγάπες ξεχασμένα...

    (ΓΙΑ ΣΕΝΑ, ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ)

    Αστάρτη