Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 16 Ιανουαρίου 2006.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

    Όσο και να έψαχνα δεν θα έβρισκα καλύτερη εξαίρεση που να επιβεβαιώνει τον κανόνα.

    Με τίποτα δεν θα είμαι πάντως εγώ που θα θίξω το θέμα του σωματικού βάρους σε σχέση με τον αυτοπροσδιορισμό ως Mistress ή Domme .

    Συ είπας ….εσύ θα τις φας
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Συναίρεση σημαίνει συνένωση ? όπως στη γραμματική?

    Βλέπω μεθοδικό ξεδίπλωμα απόψεων και προθέσεων? Μα αυτό έχει αξία σε ένα λογοτεχνικό ή φιλοσοφικό βιβλίο (μονόλογο) ή πλατωνικού τύπου διάλογο (μονόλογο).

    Ασφαλώς κι ένας υψωμένος έγκαυλος καυλός αποτελεί πηγή έμπνευσης για τις κυρίες, όπως άλλωστε και για τους κυρίους το τριανταφυλλένιο μουνάκι. Αλλά ο φέρων ένα τέτοιο «προσόν» δεν έχει ανάγκη ούτε τα καμπριολέ, όπως πολύ σωστά είπε ο Maley, ούτε να καταφεύγει σε «φαλλοκρατικές» θεωρίες.

    Οι φαλλοκρατικές θεωρίες για μένα δε διαφέρουν και πολύ από τις φεμινιστικές καθώς και οι δυο υποκρύπτουν ρατσισμό που προέρχεται από την καταπίεση.

    Η οχύρωση πίσω από φαλλοκρατικές θεωρίες δε θα εδραιώσει τη χαμένη κυριαρχία του αρσενικού, αν είναι όντως χαμένη ή σε κίνδυνο. Και ούτε ταιριάζει σε αρσενικούς η επίκλησή τους καθώς οι φαλλοκρατικές θεωρίες δεν είναι παρά αμυντική στάση. Δε φτάνει που δεν πηδάμε φεμινίστριες? – όχι τόσο για τιμωρηθούν (που θα το θελα κι αυτό) αλλά για να μην μπαίνουμε εμείς στην ταλαιπωρία.

    Οι θεωρίες περί φυσικών και παρά-φύση συμπεριφορών μου ακούγονται ύποπτες. Είναι οι θεωρίες που στήριξαν γενοκτονίες αλλά στηρίζουν και την σημερινή κοινωνική απόρριψη του bdsm.

    Το τι είναι φυσικό το καθορίζει η ζωή εκ του αποτελέσματος καθώς κανείς δε ήρθε (ούτε θα έρθει, πλην των θρησκειών) για να το καθορίσει. Αν υπήρχε μία ή ελάχιστες κυριαρχικές γυναίκες θα λέγαμε πως τούτο είναι «παρά φύση» όπως όταν γεννιούνται σιαμαία. Εδώ όμως ο κόσμος και η ιστορία βρίθει από κυριαρχικές γυναίκες (πολλές απ’ τις οποίες μαμάδες κυριάρχων). Τι να πούμε? Πως δεν υπάρχουν? Ή πως η φύση λειτουργεί «παρά φύση» και τις δημιουργεί? Εκτός κι αν δεχθούμε ως φύση μόνο το DΝΑ και τις μπανάνες και θεωρήσουμε αφύσικη την οργάνωση σε κοινωνίες, τη δημιουργία πολιτισμού και τους μηχανισμούς ψυχολογικής ανάπτυξης του ατόμου?

    Αλλά ας επανέλθουμε στο φαλλό που παρεμπιπτόντως σημαίνει «φουσκωμένος» και έχει την ίδια ρίζα με τη λέξη φάλαινα .
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

    Συναίρεση εκ της ροής ( η αλήθεια είναι οτι δεν γνωρίζω αν είναι δόκιμος ο όρος )

    Απόψεων ναι, προθέσεων πλην του διαλόγου καμιά


    Δεν θα άλλαζα λέξη απο αυτή την υπέροχη τοποθέτηση παρα μόνο θα πω ότι η αποψή μου περί Φυσικής επικυριαρχίας του αρσενικού περιορίζετε μόνο στους ρόλους σεξουαλικού αυτοπροσδιορισμού και τίποτα περισσότερο.
     
  4. Goddess_Persa

    Goddess_Persa Regular Member

    Δεν σε ξέρω αλλά η συμπεριφορά σου είναι απαράδεκτη και μάλιστα δεν είναι τέτοια για να φιλοξενείτε σε forum με περιεχόμενο ΒDSM.
    Η διαφορά του από τα άλλα forum είναι ότι βασίζετε στο σεβασμό (respect - eerbied).

    Αν εσύ θέλεις τον άντρα όπως λες " Τον χρειάζομαι για να μου χώνει τον πούτσο του στο μουνί! Αυτή είναι η φύση μου!" Μεγιά σου και χαρά σου.
    Αυτό δεν απασχολεί όλους εμάς.
    Μήπως μας θεωρείς αγάμητες η μήπως μας θεωρείς ανοργασμικές η τίποτε ρετάλια κακομούτσουνες?
    Τι σοι πράγμα είσαι εσύ?

    Θίγεις την Meesteres SM Art Lady η οποία από ότι διάβασα δεν αναφέρετε πουθενά σε ευνουχισμό αλλά λεει ότι :
    Έρχομαι να επιβεβαιώσω λοιπόν τα λεγόμενα της και να σου πω επειδή την ξέρω και προσωπικά είναι γυναίκα - θηλυκό με όλη την σημασία της λέξεως.
    Πιστεύω λατρεμένη όσο λίγες.
    Δεν το παίζει αλλά είναι αυθεντική Spesial Sensueel Domme και είναι φυσικό να ξεσηκώνει θύελλα την ζήλια και την κακία γύρο της.
    Δεν μπορώ να εξηγήσω αλλιώς την επιθετική και απαράδεκτη συμπεριφορά σου.
    Άτομα σα και σένα δεν γίνονται δεκτά σε τέτοιου περιεχομένου forum.

    Είναι ερώτημα αυτό που έθεσες?
    Πως τολμάς να θίγεις τις Dommes που συμμετέχουν εδώ?
    Εγώ τουλάχιστον έχω θίγει και εξοργισθεί.
    Αν είναι δυνατόν?
    Πως σε ανέχονται εδώ μέσα και δεν επεμβαίνουν να σου κάνουν ούτε μια παρατήρηση?
    Επίσης προσβάλεις και τους άντρες (ιδιαίτερα τους υποτακτικούς)
    Τι θες να πεις ότι όσοι άντρες είναι υποτακτικής ψυχολογίας δεν είναι καθαρόαιμα αρσενικά?
    Απορώ απορώ.....ποιος ο λόγος της συμμετοχής σου και της ύπαρξης σου σε αυτό το forum?
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Κρείττον σιγάν αγαπητή μου Goddess_Persa δεν Επιθυμώ flames σε ένα θέμα που είμαι Εγώ θεματοθέτης .
     
  6. Goddess_Persa

    Goddess_Persa Regular Member

    RE: RE: Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

    Κρείττον σιγάν?
    Δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό Χάινριχ_φον_Κλάιστ.
    Δεν ήμουν ποτέ καλή στ' αρχαία Ελληνικά.
    Καλή είμαι όμως στο να ξέρω πότε πρέπει να μιλήσω η όχι.
    Δεν παίρνω άδεια από κανένα και δεν ρωτώ αν επιθυμεί η όχι κάποιος να μιλήσω.
    Προέχει η δική μου πάντα επιθυμία η οποία πιστεύω δεν είναι παράλογη.

    Αυτά τα συστήματα στα forum είναι καινούρια?
    Διέπετε από νέους κανόνες το συγκεκριμένο?

    Αν νομίζεις λοιπόν Χάινριχ_φον_Κλάιστ. ότι έπρεπε να επέμβεις κάπου σα θεματοθέτης καλά θα έκανες να σχολίαζες την απρεπή συμπεριφορά της Astarty

    Φυσικά και έχω λόγο να μιλήσω όταν απευθυνόμενη με ερώτημα της προς όλες της Dommes του forum είπε – ρώτησε και μάλιστα απαξιωτικά

    Μη μου λες λοιπόν εμένα «Κρείττον σιγάν» κλπ Δεν με αφορούν.
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: RE: Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

    Μακάριοι οι μη γνωρίζοντες το «Κρείττον σιγάν» ότι αυτών, εστν η βασιλεια του BDSM.

    Οπως και να έχει αγαπητή μου παρακαλώ θερμά όχι flames
    Αυτό φαντάζομαι είναι κατανοητό.

    Υ.Γ Η έκφραση «Κρείττον σιγάν» δεν είναι ύβρης . Νομίζω ότι στην Νεοελληνική αποδίδετε με άλλον τρόπο σε μια διαφήμιση με τσίκλες ή καραμέλες , ελπίζω να βοήθησα .

    Την καληνύχτα μου
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    «Θου, Κύριε, φυλακήν τω στόματί μου» και...τη γραφίδι μου.

    Ας τα προσπεράσω ολ΄ αυτά...

    Και μια πληροφορία... η Goddess Persa έχει μεγαλώσει και σπουδάσει στην Ολλανδία δεν έχει διδαχθεί αρχαία Ελληνικά.
    Μήπως και τόσοι που σπουδάσαμε Ελλάδα ξέρουμε από Αρχαία Ελληνικά?
    Εδώ τρομάζουμε να μάθουμε την Νεοελληνική.

    rolfo έγραψες πάλι!
     
  9. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Πριν το thread φθάσει το επίπεδο κυανών φαλλών ας επιστρέψουμε στο θέμα χωρίς συνέχιση των διαξιφισμών Κυρίες και Κύριοι.

    Ευχαριστώ
     
  10. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Ναι, μου θυμίζει κάποιος το θέμα;

    Θέλω να πω, μήπως κύριε Χάινριχ θα ήταν σκόπιμο να κάνετε split, εσείς ή οι mods από την στιγμή που αφήσατε το "πέος" και πιάσατε τις Dommes?

    Ενδιαφέροντα αμφότερα, αλλά δεν βλέπω πώς, συγχρόνως...

    Dream
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Στην Ολλανδία διδάσκονται τα αρχαία Ελληνικά - Ερασμιακά βέβαια, αλλά διδάσκονται.

    Τα flames τα βρίσκω κι εγώ αχρείαστα, επειδή γνωρίζω την έντονη γραφή της Αστάρτης, δε νομίζω να επιθυμούσε να Σας προσβάλλει Κυρίες μου, και επίσης πιστεύω ότι το ίδιο ισχύει για τον Κύριο φον Κλαιστ, που απ ότι έχω διακρίνει, θα προτιμούσε να προσβάλει τον εαυτό του παρά τον οποιονδήποτε άλλο.

    Καλή η μυρωδιά του πικραμύγδαλου, καλή και της βανίλλιας αλλά τη δεύτερη την προτιμώ στο παγωτατζίδικο Δωδώνη και όχι εδώ στο φόρουμ, για να είμαι ειλικρινής  

    Επειδή με άγγιξε λίγο, θα ήθελα να κάνω ένα μικρό σχόλιο πάνω σε αυτό το θέμα.

    Μπορεί και να είναι έτσι. Είμαι η τελευταία που θα έφτιαχνε checklist με τα χαρακτηριστικά που θα έπρεπε, κατά τη γνώμη μου, να έχει ένας Κυρίαρχος. Και στο σχολείο ακόμα όταν ήμουν, απείχα συστηματικά από το να γράφω σε λευκώματα κάτω από το «τί εστί ανήρ».

    Ωστόσο, ειδικά μάλιστα για τον Master, αν ήμουν εγώ Master, δεν αποκλείεται να έλεγα στη βραδυνή μου προσευχή «Θεέ Μου, βοήθησέ Με να μην Μπερδέψω την Κυριαρχία Μου με τους διδύμους Μου».

    Γιατί; Επειδή δεν θα είχα καιρό, η φροντίδα και το ντρεσάρισμα της σκλάβας γαρ και επειδή, κυρίως, δε θα είχα λόγο. Αφού το θέμα του ανταγωνισμού για την ερωτική εξουσία έχει λυθεί για τον Μαστερ, τότε ποιός ο λόγος να είναι φαλλοκράτης;
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: Το Πέος «From the eyes of beautiful Hellen to Monica's Blow Job»

    Δεν νομίζω πως έχει λυθεί. Ανταγωνισμός πρέπει να υπάρχει και ο πραγματικός κυρίαρχος να βγαίνει νικητής σε κάθε "μάχη". Πολλοί θα πουν: Άσε μας ρε Αστάρτη! Όλο μάχες και πολέμους βλέπεις μπροστά σου! Να αράξουμε λίγο!"
    ΟΚ. Να αράξουμε λίγο, να ξεκουραστούμε. Αράξαμε μια μέρα, δύο μέρες...Ε! μετά πάει πέταξε το πουλάκι!
    Η κυριαρχία όπως επιδεικνύεται με τους τύπους και τα πρωτόκολλα πρέπει να αποδεικνύεται καθημερινώς με τις πράξεις και τις θέσεις.

    Αστάρτη
    ________________________________
    Πάντων δυσμαχώτατον γυνή.