Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το ίδιο λάθος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 6 Οκτωβρίου 2008.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Αποτέλεσμα βλακείας ή αποθεμάτων ελπίδας;

    Υ.Γ. Όσοι δεν κάνουν ποτέ το ίδιο λάθος, μπορούν να μας πουν το μυστικό;
     
  2. cider

    cider Kitchen master

    Το "σχεδόν ποτέ" σου κάνει; Αν ναι, τότε να κάνω μια δεύτερη υπόθεση: ότι μιλάμε για σοβαρά πράγματα, που καίνε.

    Θα σου απαντήσω, λοιπόν, ως εξής: όταν έχω καεί φροντίζω να το θυμάμαι. Να το θυμάμαι συνεχώς, σε επίπεδο εμμονής μερικές φορές. Όταν έρθει η ώρα, το λάθος δεν ξαναγίνεται.

    Τι σημασία έχει, όμως; Υπάρχουν μυριάδες άλλα λάθη που μπορεί να κάνεις για πρώτη φορά! Ο κατάλογος, δυστυχώς, δεν έχει τελειωμό.
     
  3. pure_pleasure_seeker

    pure_pleasure_seeker Regular Member

    Προσωπικά, όταν έκανα τα ίδια λάθη (και μου έχει τύχει πολλές φορές) τα έκανα επειδή ήλπιζα. Είμαι σίγουρη όμως πως όλοι οι άλλοι με θεωρούσαν βλάκα. Όλοι δίκιο είχαμε. Είναι θέμα οπτικής. Ίσως τελικά απόθεμα ελπίδας=βλακεία.
    Θεωρώ ότι τα λάθη είναι μέρος της εκπαιδευτικής διαδικασίας. Θα προτιμούσα όμως να μην τα επαναλάμβανα γιατί αν στα 40 σου κάνεις τα ίδια λάθη που έκανες και στα 20, σημαίνει ότι πέρασαν 20 χρόνια χωρίς να μάθεις τίποτα (τώρα κάποιος το χει πει αυτό αλλά μου διαφεύγει). Και δεν το θες αυτό, το θες?
     
  4. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Το ίδιο λάθος

    Τα λάθη που γίνονται για πρώτη φορά είναι ωφέλιμα. Μαθαίνουμε απ αυτά πoια λάθη θα επαναλαμβάνουμε στη ζωή μας.

    Τα λάθη μου είναι πάντα ίδια.
    Τα άλλα είναι σωστά.  

     
     
  5. skia

    skia Contributor

    πιστεύεις ότι υπάρχουν άνθρωποι που δεν κάνουν ποτέ το ίδιο λάθος?
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Το ίδιο λάθος

    Απλα δεν κανουν τιποτα ωστε να γινει και το λαθος

    Το λαθος ειναι ενα και μοναδικο ... οτι γεννήθηκαν!
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Λαθος: Γινεται συχνα, ειναι θεμα χαρακτηρα, αλλοτε απο αφηρημαδα και αλλοτε απο απροσεξια.
    Σοβαρο λαθος: O εξυπνος ανθρωπος θα διδαχθει απο αυτο οταν υποστει τις συνεπειες του και θα φροντισει ασφαλως οσο μπορει να μην το ξανακανει.
    Λαθακι: Ειναι καθημερινο, συμβαινει συνεχεια και συνηθως περνα ή απαρατηρητο, ή ανωδυνα.
    Μοιραιο λαθος: Γινεται μονον μια φορα, εχει σοβαρες συνεπειες και μονον ενας ανθρωπος χαμηλης νοημοσυνης και αντιληψης θα το επαναλαβει.
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Το ίδιο λάθος

    δεν υπολογίζω στα ιδια λαθη απλα γιατι στη ζωη μου παντα ρισκαρω..αν κανω λαθος είναι σαν να ερριξα λαθος το ζαρι..μονο αυτο εμπιστευομαι..
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Να εντοπίζεις πού ακριβώς έγκειται το λάθος σου...
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Το ίδιο λάθος

    ωστε να μπορεις στο μελλον με ευκολία να καταλαβαινεις οτι ...















    ...το εχεις ξανακανει! 
     
  11. Το έχω ξαναγράψει αλλά το πιστεύω... Αν τα λάθη μας διδάσκουν, τότε έχω μια καταπληκτική μόρφωση.
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Το ίδιο λάθος

    ...να καταλαβαίνεις τα σημάδια...