Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το αγαπημένο σας παραμύθι..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 17 Νοεμβρίου 2008.

  1. ekpaideyomenh_slave

    ekpaideyomenh_slave Regular Member

    Απάντηση: Το αγαπημένο σας παραμύθι..

    Τον κωστακη ειναι ενα παραμυθι που μας το λεγαν σαν τραγουδι.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Το αγαπημένο σας παραμύθι..

    Οκ,σε ευχαριστώ  
     
  3. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Όχι δε την έχω δει ούτε έχω ακούσει και γμτ δε μου ανοίγει τι σελίδα…. 
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. female

    female Contributor





    JONATHAN LIVINGSTON SEAGULL Video - και όλα τα σχετικά βιντεάκια δίπλα !


    Πήγαινε στο youtube και βάλε " Jonathan Livingston Seagull ". Οτιδήποτε βρεις εκεί και έχει μέσα και τον Neil Diamond μπορεί να είναι σχετικό.

    Επίσης -

    Jonathan Livingston Seagull (1973)

     
  5. Eri

    Eri

    Το δικο μου......  
     
  6. Storm

    Storm Regular Member

    Όταν ήμουν μικρή μ' άρεσαν πάντα τα παραμύθια με μάγισσες σε πύργους, που έφτιαχναν φίλτρα σε μεγάλα καζάνια και κατοικίδια είχαν μαύρες γάτες και κοράκια...
    Μεγάλη αδυναμία είχα και στον Κουασιμόδο.
    Θυμάμαι ότι κάπου στις αρχές του δημοτικού, είχα κι ένα βιβλίο με θιβετιανά παραμύθια. Παίζει να το έχω σε καμιά αποθήκη...
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αδελφοι Γκριμ και μετα Ιουλιος Βερν , σχεδον ολα του .. μεγαλωσα με αυτον και πιστευω οφειλετε σε μεγαλο βαθμο για την αγαπημου για την θαλασσα.... ακομη τα εχω βιβλια που αγοραστηκαν πριν 30 χρονια
     
  8. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Το αγαπημένο σας παραμύθι..

    Οι εφτά νάνοι
    Σκέτοι!


     
     
  9. Alexander

    Alexander Regular Member

    Το πρώτο χιόνι για φέτος στη Θεσσαλονίκη.
    Έξω έχει ήδη αρχίσει να το στρώνει(στο Ωραιόκαστρο).
    Αύριο θα είναι μία άσπρη μέρα. 

    Χαμογελάω και στο μυαλό μου έρχεται ο Snowman.
    Αρχικα παίχτηκε γυρω στο 83 νομιζω, με εισαγωγή από τον David Bowie.
    Καταπληκτικό και το τραγούδι. Walking in the air.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Aribecy

    Aribecy Regular Member

    Μου αρεζαν πολυ τα ρωσικα παραμυθια   με τσαρους κ βασιλοπουλες.
     
  11. Νηρηίς

    Νηρηίς Guest

    ο Καρυοθραύστης και ο βασιλιάς των ποντικών
    Ε.Τ.Α Χοφμαν

    "Ο Πρίγκηπας ζητάει από την Κλάρα να την πάει στο παλάτι του. Ετσι, αρχίζει ένα μαγικό ταξίδι προς τη χώρα της Φαντασίας. Στην διάρκεια του ταξιδιού, περνούν από διάφορα παράξενα μέρη, από τη χώρα της Βασίλισσας του Χιονιού, από τη χώρα των Γλυκών, συναντούν τη Ζαχαρένια Νεράιδα και φτάνουν στη χώρα των Λουλουδιών. Εκεί, υπέροχες νιφάδες στροβιλίζονται στους ρυθμούς του βαλς.

    Οι νιφάδες βοηθούν με το φέγγος τους να περάσουν η Κλάρα και ο Πρίγκηπας μέσα από μία καταιγίδα μέχρι να φτάσουν στην Μαγική Χώρα του Πρίγκηπα όπου τους περιμένει ένα ωραίο παλάτι γεμάτο παιχνίδια.

    Προς τιμήν τους αρχίζει ένα φεστιβάλ χορών από όλες τις χώρες του κόσμου, την Αραβία, την Ινδία, την Κίνα, την Ρωσία.......
    Η νύχτα όμως περνάει γρήγορα και ξημερώνει.

    Η Κλάρα ξυπνά κάτω από το δέντρο, χωρίς τους καινούριους φίλους της, κρατώντας στην αγκαλιά της τον Καρυοθραύστη-κούκλα και έχοντας στο μυαλό της τις υπέροχες αναμνήσεις από αυτά τα μαγικά Χριστούγεννα."

     
  12. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor