Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Το μαγικό λυχνάρι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Yiannis, στις 23 Ιουνίου 2007.

?

Αν ειχατε ενα μαγικο λυχναρι και 1 μονο ευχη..Ποια θα ήταν?

Poll closed 23 Ιουλίου 2007.
  1. Να ειμουν πλουσιοτερος/η απο τον Bill Gates

    1 vote(s)
    2,4%
  2. Να ειμουν αθανατος σαν τον High Lander

    6 vote(s)
    14,6%
  3. Να μπορουσα να διαβαζω τις σκεψεις οποιουδηποτε

    7 vote(s)
    17,1%
  4. Να ειμουν ο αόρατος ανθρωπος

    1 vote(s)
    2,4%
  5. Nα ειχα τον/την καλυτερη σκλαβο/σκλαβα

    1 vote(s)
    2,4%
  6. Να ειχα την/τον καλυτερη/ο Αφεντρα/Master.

    2 vote(s)
    4,9%
  7. Να ειχα παραπανω ευχες (Γιατι η απληστία μου δεν γνωριζει όρια)

    12 vote(s)
    29,3%
  8. Αγαπη και Ειρήνη στον κόσμο (Αυτο θα σας εκανε αυτοματα νικητη καλλιστείων)

    3 vote(s)
    7,3%
  9. Κατι αλλο το οποιο αναφερω σε post ποιο κατω.

    8 vote(s)
    19,5%
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Μικρή ερωτευμένη Θοδωρούλα. Ξέρεις πως σε μερικά πράγματα, όπως είναι ο έρωτας, και το ποδόσφαιρο, δεν αρκεί η κτηνώδης δύναμη.
    Χρειάζεται να 'χεις το τάλαντο και όχι μόνον να το έχεις αλλά και να το εξασκείς, και να το διευρύνεις.
    Τι τσούζει πιο πολύ; Η αφέλεια ή ένα αναμμένο τσιγάρο; Δεν ξέρω. Όταν μου πεις τότε θα είμαστε νταξ. Μέχρι τότε...Όχι δεν είμαστε εντάξει.
     
  2. μελίνα

    μελίνα Guest

    Η ευχή μου είναι,
    κάθε μέρα να θέλω και να απολαμβάνω.
    Πρόσεξα ότι κάποιοι είπαν πως
    η μία ευχή μπορεί να γίνει πολλές.
    Δεν πάει έτσι.
    Μία και πολύ μας είναι,
    σ εμάς τους ανθρώπους.
    Να παλεύουμε γι αυτήν κάθε μέρα.
    Και να μη τελειώνει ποτέ.
     
  3. kassandra

    kassandra Guest

    Κατι αλλο.....
    απλα να μπορουσα παλι να Τον νιωσω κοντα μου.....ολα τα αλλα βρισκονται 
     
  4. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Περη,μηπως εισαι μαζοχα τελικα????? :lol:
     
  5. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Τις δυναμεις της Φοινικα απο τους Χ-men....και ολα τα αλλα απο κει και περα θα τα βρω μονος μου.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Η επιλογή του 7 δεν νομίζω ότι έχει καμιά σχέση με την απληστία,
    απλή λογική είναι.. σου δίνω ή αυτό ή αυτό ή αυτό.. ή όλα όσα θελήσεις να ευχηθείς ... όποιος δεν πάρει το τελευταίο.. χμμμ.. κατ εμε.. είναι παράλογος..
    γιατί να περιορίσεις τα θέλω σου?
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Γιατι τα θελω δεν εχουν οριζοντες για να τα καθορισης, και πραμα χωρις οριζοντες γινεται ευκολα αβυσος, ουτοπια, σκοταδι που απεγνωσμενα προσπαθουμαι να δουμε. Ασε ποιο θελω να πιασης πρωτο και ποιο τελευταιο αφου ειναι ακαθοριστα χωρις οριζοντες. Πιανοντας το ενα και αφηνοντας το αλλο σπαταλαμε ενεργεια και χρονο.
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Αυτό που περιγράφεις είναι κάποιος που μάλλον δεν ξέρει τι του γίνεται..
    Δεν θέλω να πιστέψω ότι σε σχέση με τα θέλω μας.. είμαστε 2 λαλούν κ 3 χορεύουν..
     
  9. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Οπως λεγαν και οι παλιοι "οποιος εχη τσαρουχι στο μυαλο, τον γαργαλαη η φουντα", δεν θελω να πιστεψω οτι αυτο συμβενη σε καποιον που διαβασε το ποστ μου, αφου δεν ανφερεται πουθενα καποια περιγραφη που να λεη οτι καποιος δεν ξερη τι του γινεται, σχολιαζοντας το ερωτημα σου "γιατι να περιορισουμε τα θελω μας".

    Οπως ειπες και μονη σου "Δεν θέλω να πιστέψω ότι σε σχέση με τα θέλω μας.. είμαστε 2 λαλούν κ 3 χορεύουν" . Αρα υπαρχουν και θετουμε οριζοντες στα θελω μας και γιαυτο ισως να τα περιοριζουμε αθελα μας.

    Πιστεψε με οτι υπαρχουν πολλοι που δεν ξερουν τι τους τουσ γινεται , ειδικα στα θελω τους μεχρι το σημειο που να μην ξερουν τι θελουν. και αυτο ειναι παραγογο της απληστειας, και του θελω συνεχεια.
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Όλο το πρώτο ποστ σου αυτό περιγράφει.. Βέβαια ξεκινάει με την λαθεμένη κατ εμε εκτίμηση ότι τα θέλω δεν έχουν ορίζοντα..
    Για τσαρούχια κ φούντες δεν έχω ιδία πειρα.. αλλα για να το λες κ εσυ κ οι παλιοι κατι θα ξέρετε..
    Τώρα βέβαια αν εσυ μ αυτό περιγράφεις κάποιον που ξέρει τι του γινεται.. οκ πάσο
     
  11. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    Ας αφησουμε λοιπον τα τσαρουχια και τις φουντες αφου δεν σου αρεσουνε και δεν εχης καμμια πειρα σε αυτα. Και εμενα δεν μου ειναι ευχαριστα.
    Καταλαβα οτι διαβασες το πρωτο ποστ λιγο γρηγορα, απο τα σημεια που υπογραμησες.
    Δεν τειθεται θεμα αν τα θελω μας ειναι ενα, δυο η και πολλα, γιατι ετσι πρεπη να ειναι. Μαλλον μιλαμε για το ιδιο πραμα με διαφορετικο τροπο αφου αναφερης οτι ξεκινησα λαθος εκτιμησι πιο πανω, και τα θελω μας εχουν οριζοντα. Εγω κολησα στη ερωτησι σου του γιατι να περιοριζουμαι θελω μας. Αν υπηρχε μοναδα μετρησις των θελω θα μπορουσαμε να βρουμε καποιοα ακρη. Τωρα ομως δεν υπαρχη ουτε οριζοντας τουλαχιστον να προσδιορισουμε ποσα θελω θελουμαι. Γιαυτο τα περιοριζουμαι αναλογως με τις αναγκες μας. Αλλα τα περιοριζουμαι! Τα θελω μας καθοριζουνται απο τις ιδιες τις αναγκες μας. Οταν καποιος πη οτι χρηαζεται ελικοπτερο να παη στη δουλεια του, ενω μενη και δουλευη στο κεντρο μιας πολης, και γιαυτο το λογο θελη ενα ελικοπτερο, τοτε εκεινο το θελω του ειναι χωρις οριζοντα. Αν βλεπης καποια λογικη η οριζοντα σε εκεινο που θελη να πηγενη στη δουλεια του με ελικοπτερο, και δεν το περιοριζη το θελω του, τοτε κερναω καφε να εξετασω απο κοντα κατι το διαφορετικο.
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το μαγικό λυχνάρι

    πάσο..