Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Τρολλαροντας τους βανιλα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Alice in wonderland, στις 17 Αυγούστου 2018.

  1. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Αν θέλεις ψάξε και βρες την δουλειά της Αμπραμοβιτσ.
    Είναι αρκετά ενδιαφέρουσα!
    Κάποτε πίστευα ότι η τέχνη της είναι εμπνευσμένη από public play αλλά θαρρώ πως απλά παρατηρεί τους ανθρώπους.
    Θα χαρώ να μου πεις την γνώμη σου.
     
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Ολ
    Ολη η κοινωνική μας πορεία έγκειται στη συνεχή θέσπιση ορίων για τον ανθρωπο.

    Οι θρησκειες, η οποιαδήποτε ιεραρχια, οι τάξεις, οι περιορισμοι στον πλουτισμο, ακομη κ η φορολογια, όλα αποσκοπούν στο να κινούμαστε εντός αυστηρά προκαθορισμενων οριων.

    Χωρίς τα όρια είμαστε καταστροφικοι και αυτοκαταστροφικοι εν συνεχεια.

    Είμαστε οι πλέον σωματικά αδύναμοι στη φύση και ως εκ τούτου οι πλέον υπουλοι και επικινδυνοι.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θα βρω μια φωτο = 1.000 λέξεις επ αυτού
     
    Last edited: 17 Αυγούστου 2018
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Στο κουκλάκι προσπαθούν να επενοχοποιησουν το σεξ. Προφανώς ο σερβιτόρος έχει πάει μισό βήμα παραπέρα στο kinky Sex και μπράβο του. Θεώρησε λοιπόν το cane σαν το επόμενο μεγάλο όριο που θα σας έφερνε σε αμηχανία.

    Προφανώς θα ένοιωσε, σα να πήγε να παιξει μονότερμα με τον Μεσσι.

    Ούτε καλό ούτε κακό. Υπάρχουν και Γαλαξίες πέρα απ το δικό μας. Κανείς δεν είναι το κέντρο του Κόσμου. Υπάρχουν όρια πολύ πέρα από το ράπισμα στην κολώνα....
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ποιά σχέση έχουν όσα αφηγείται το άρθρο με την συμπεριφορά συγκεκριμένα και αποκλειστικά ατόμων με βανίλα σεξουαλική προτίμηση;
     
  6. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Συγκρίνεις αυτο που κάνατε μπροστά στον ντελιβερα με τα όσα έχει κάνει η Αμπράμοβιτς ...Εχεις δίκιο ,ειναι σχεδόν το ίδιο πράγμα ...
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν είναι υποχρεωτικό να ήταν όλοι τους μαστίχες ούτε είναι υποχρεωτικό να μην είναι σε οποιοδήποτε βαθμό "πειραγμένοι" σε κάποιο βαθμό...
    Να ληφθεί υπόψη πως είναι και ντιπ καταντίπ διαφορετική κοινωνία από αυτό που εμείς ως Έλληνες αντιλαμβανόμαστε ως κοινωνία...
    Κάτι το οποίο περνάει στο ντούκου, ακόμα κι από άτομα που έχουν ζήσει άμποσο στα ...εξωτερικά..!
    Εν προκειμένω όλοι όσοι έχουμε κάνει κανά φεγγάρι στο ...νησί, ξέρουμε έστω και σε επίπεδο χαβαλέ, τι εστί Αγγλάρας λόκαλος...
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Δεν θελησα να προσβαλω κανεναν ουτε να προκαλεσω.
    Αν σας ενόχλησε το ποστ ειλικρινά λυπάμαι.
    Είναι όμως η εμπειρία μου και ο τρόπος σκέψης μου που φυσικά δεν έχω καμία απαίτηση να συμφωνεί με τον τρόπο σκέψης άλλων.
    Προσωπικά συγκρίνω συμπεριφορές και μου αρέσει να βλέπω αντιδράσεις ατόμων πέρα από χρόνια χτισμένα ταμπού και μύθους.
    Προσωπικά λοιπόν εκεί που βρίσκω την ομοιότητα δεν είναι πουθενά αλλού παρά μόνο στο κομμάτι της ενοχής.
    Αν όλοι οι άνθρωποι είμασταν απαλλαγμένοι από την αίσθηση της ενοχής,του λάθους, του παράνομου ποια θα ήταν η συμπεριφορά μας.

    Από κει και πέρα ξαναλεω ότι
    Έβαλα το νήμα στις εμπειρίες για να μοιραστούμε εμπειρίες και όχι για να τις αναλύσουμε η να τις κρίνουμε.
    Πιστεύω ότι αν μη τι άλλο είναι φρόνιμο το να σεβόμαστε τις εμπειρίες του αλλού όσο κι αν δεν τις ασπαζόμαστε.
    Αυτά από εμένα.
    Δεν θα συνεχίσω καμία συζήτηση.
    Αν ήταν έτσι το νήμα θα έμπαινε στο discussion
     
  9. whisperer

    whisperer Regular Member

    κι εσεις με τους ντελιβεραδες τα βαλατε??

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Αποστολές-σε-δημόσιους-χώρους.46719/page-2
     
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

  11. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Πριν μερικά χρόνια μια φίλη έπιασε δουλειά σε κάποια μεσιτική και όταν θα έκανε την πρώτη υπόδειξη σε σπίτι που είχε τα κλειδιά, μου ζήτησε να πάω μαζί της για να εξοικειωθεί με το χώρο. Μπαίνοντας σ' ένα παλιό σχετικά σπίτι κοντά στην πλατεία Κύπρου, στο τραπεζάκι του σαλονιού ήταν ένας θηριώδης δονητής και στο υπνοδωμάτιο ένα καμουτσίκι. Η φίλη με κοίταγε καλά καλά αποσβολωμένη. Δε συγκρατήθηκα και της λέω πάντα το είχα απορία με τι μοιάζει ένας δονητής.Την υπόδειξη δεν την έκανε γιατί δεν ήξερε πως να εξαφανίσει το δονητή, σιχαινόταν και να τον πιάσει κι όσο για το καμουτσίκι ακόμα και τώρα της λέω όποτε τη συναντάω, έπρεπε να μ' αφήσεις να στο δοκιμάσω. Δεν ξέρω αν πουλήθηκε αυτό το σπίτι, αλλά δε μπορώ να μη φανταστώ τον Arioch πελάτη κι εμένα μεσίτη  
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Και πως διασφαλιζουμε οτι ο ντελιβερας ηταν.... Βανιλια?