Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υποταγή. Εμπνέεται, επιβάλλεται ή και τα δύο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 25 Ιουλίου 2023.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @elfcat Νομίζω ότι οι πιο πολλοί εδώ αναφέρουμε πως η κυριαρχία επιβάλλεται αλλά η υποταγή (που είναι μία από τις πιθανές αντιδράσεις στην Κυριαρχία) εμπνέεται.

    Στα δικά μου μάτια BDSM και επιβολή υποταγής (όχι κυριαρχίας, υποταγής) δεν πάνε μαζί.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Όταν ο "κυρίαρχος" είναι "γιουσουφάκι".
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Ή επιβάλλει την υποταγή του.

    Σε κάθε περίπτωση κατά τη γνώμη Μου επικρατεί το φαντασιακό της vanilla κουλτούρας.

     
     
  4. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Για εμένα η υποταγή είναι παράβαση. Αντιβαίνει πολλούς φυσικούς, ηθικούς και κοινωνικούς νόμους. Κατά κάποιο τρόπο, εγκαθιδρύεται.

    Δεν έχω νιώσει βία κατά την εδραίωση της υποταγής. Ούτε και έμπνευση. Μόνο μαγεία. Ότι απλα έγινε.
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Ακριβώς
    Γιατί η κυριαρχία
    Περισσότερο είναι γητεία παρά γοητεία
     
  6. KYRIOS-OLA

    KYRIOS-OLA μεταποιητης

    Στην περίπτωση που αναφέρετε η "υποταγή" διαρκεί όσο η καύλα και μέχρι ολοκλήρωσης του οργασμού. Δεν ειναι κακό, απλά δεν είναι ο διαρκής οργασμός που προσφέρει αυτούσια η "καύλα" της υποταγής.
    λέγω εγώ τώρα
     
  7. iolanda

    iolanda Contributor

  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κεντρομόλος  
    Θα κάνω ένα search και αν το βρω. Αλλά ένα... Αδρεναλίνη Αθήνα είσαι καμίνι γαρ  
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    @sapfw αυτό;  
     
  10. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Όχι  

    Το είχες περιγράψει τόσο ωραία, τόσο γλαφυρά... αν θυμάμαι καλά, είχες και την έννοια της σπείρας στην τροχιά γύρω Του...
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Άντε άλλη μια προσπάθεια επειδή σου έχω απέραντη συμπάθεια και το ξέρεις  
    Από εδώ https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/dom-me-damn-it.114634/page-16#post-1102662
     
  12. slave32

    slave32 Regular Member

    Ερωτηση ηταν οχι αποψη, αλλα εχεις εμονη στο να χαρακτηριζεις. Υγεια!