Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπόθεσης κακοποίησης στη Γαλλία με θύτη ένας 55χρονο Γερμανό και θύμα την 53χρονη σύζυγό του

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 7 Αυγούστου 2023.

  1. espimain

    espimain Contributor

     
    Φρίκη στη Γαλλία: Γερμανός βασάνιζε επί 12 χρόνια τη σύζυγό του – Βρέθηκε γυμνή, με ξυρισμένο κεφάλι και κατάγματα

    Μια φρικιαστική υπόθεσης κακοποίησης αποκαλύφθηκε στη Γαλλία με θύτη ένας 55χρονο Γερμανό και θύμα την 53χρονη σύζυγό του.

    Συγκεκριμένα, μια 53χρονη Γερμανίδα, που υποστηρίζει ότι ζούσε φυλακισμένη από το 2011 σε ένα διαμέρισμα στο Φορμπάκ, στη βορειοανατολική Γαλλία, εντοπίστηκε από αστυνομικούς, οι οποίοι συνέλαβαν τον σύζυγό της, όπως έγινε γνωστό από πηγές της αστυνομίας.

    Ο ύποπτος, που είναι 55 ετών και έχει τη γερμανική υπηκοότητα, συνελήφθη στις 4 τα ξημερώματα, τοπική ώρα και τέθηκε υπό κράτηση. Η σύζυγός του βρέθηκε σε ένα δωμάτιο με κάγκελα στα παράθυρα. Ήταν γυμνή, με ξυρισμένο το κεφάλι, υποσιτισμένη και έφερε εμφανή κατάγματα. Μέσα στο διαμέρισμα υπήρχε και ένας «πάγκος βασανιστηρίων».
    .....

    Son mari a été interpellé. Un banc de torture a été retrouvé dans l'appartement du couple. → https://t.co/yCq6btNLVZ pic.twitter.com/iGYitEYQpe

    — Le Figaro (@Le_Figaro) August 7, 2023
    .......

    Πηγή και αναλυτικές λεπτομέρειες της υπόθεσης στα Ελληνικά
     
    Last edited: 7 Αυγούστου 2023
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Αυτό όμως γιατί να το ανεβάσει κάνεις σε ένα bdsm forum?
     
  3. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Γιατί σας προβληματίζει η συγκεκριμένη είδηση; Έχουμε συζητήσει τόσα και τόσα κατά καιρούς. Δεν νομίζω ότι καμμία από τις ειδήσεις που έχει ανέβει τον τελευταίο χρόνο να είχε σχέση με το BDSM. Για αυτό είναι και στα οφ τόπικ αν δεν κάνω λάθος. Αν και δεν ξερω αν υπάρχει και ον τοπικ κομμάτι ειδήσεων.
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ίσως γιατί είναι σαδισμός χωρίς bdsm και πιθανόν να θέλει να κάνει trigger στην σκέψη
     
  5. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Επειδή θεωρώ ότι δημιουργεί την αίσθηση ότι υπάρχει κάποια σύνδεση ανάμεσα στην κακοποίηση αυτής της γυναίκας και το τι κάνουμε εδώ. Έτσι ξεκαρφωτο δηλαδή (θα μπορούσε πχ να πάει στο νήμα περί κακοποίησης γυναικών) και χωρίς κανένα σχολιασμό τι να σκεφτεί κανείς;

    Και μου κάνει μια κάποια εντύπωση επειδη δεν πιστεύω ότι αυτή ήταν η πρόθεση του νηματοθετη. Ίσως θα μπορουσε να μας εξηγήσει και δεν το λέω για κακό, έχω πραγματική απορία.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Trigger σε ποιον; Σε κάποιον που έχει κακοποιηθεί;
     
  7. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Σε όποιον το διαβάσει.
    Γνώμη μου φυσικά.
    Πιστεύω πως η ανάπτυξη σκέψεων μόνο προσφορά μπορεί να έχει.
     
  8. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Κάπως έτσι το εξελαβα κι εγώ: σαν τροφή για σκέψη. Εκτός από μια ακόμα παρ'ολίγον γυναικοκτονία.
     
  9. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Γιατι είναι είδηση.
     
  10. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    https://www.lifo.gr/now/world/eleyt...n-syzygo-toy-oti-tin-kratoyse-fylakismeni-apo

    Το βαζω για να επισημανω, πως το να βγαζουμε συμπερασματα με μια ματια, χωρις ψαξιμο, μου θυμιζει το πως γινονται τα λυντσαρισματα.
    Απο οχλο που βρισκει την ευκαιρια να εκδηλωσει οτι πιο ταπεινο με αφορμη πολλες αν οχι τις περισσοτερες φορες κατι που δεν ισχυει.
    Αυτος ειναι ο λογος που προσωπικα, αποφευγω να παρω θεση βιαστικα και παντα κραταω επιφυλαξεις.
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2023
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Κάτι που δεν έκανε ο νηματοθέτης.

    Βιάστηκε...για κάποιον λόγο...
     
  12. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Δεν ειναι ο μονος, αν οντως συνεβη ετσι και δεν ειχε αλλο λογο να το ανεβασει. Συμβαινει κατα κορο στις μερες μας.