Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φεμινιστικό Μανιφέστο Dolmance

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 30 Μαϊου 2006.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δια την επιστημονική έρευνα, περί τω θέματι της γυναικείας ανωτερότητος, υπό φεμινιστικής επόψεως:
    Προτείνω τη μελέτη, συνδυαστικώς, των ακολούθων αναγνωσμάτων του Εμμανουήλ Ροϊδη:
    "Αι Απόστολοι της Γυναικείας Χειραφετήσεως",
    "Ο Σύλλογος των Κοντών Φουστανιών",
    "Η Τιμή των Γυναικών".
    Να διαβαστούν υπό το φως των διατριβών του ιδίου συγγραφέως:
    "Το Ξεστούπωμα",
    "Πανδαμάτειρα και Πανδαμάτωρ"
    "Ιστορία ενός Πιθήκου".
    Ωσαύτως (προαιρετικώς, όμως) και των πονημάτων ή στιχουργημάτων του Μαρκησίου δε Ντολμανσέ:
    "Άλλο είν' το αγοράκι αχ σκαμπρόζο κοριτσάκι, θα σε πάω καροτσάκι παραλία βοτσαλάκι",
    "Η Ηθική αξιολόγησις του γυναικείου Αυνανισμού εις την Αρχαίαν Αίγυπτον",
    "Θα κάνω ντου μαγκίτισα, για να φάω ντολμαδάκια απ' τση μάνας' ς τα χεράκια"
    "Τα δυο σου χέρια πήρανε καμτσίκια και τες δείρανε".
    "Ο κουμπάρος ο ψαράς είχεν όμορφες αφράτες, αγαπητικιές βαρβάτες σαν τσιπούρες μυρωδάτες".
    "Η 'νταρντάνα' και η 'αναιμική', υπό το πρίσμα της σκανδιναβικής διαιτολογίας και της ψυχομετρίας των ανθρωποβόρων εις τα Δυτικά προάστεια των Αθηνών".
    "Στο Φάληρο που πλύνεσαι, Αφέντρα μη μου γίνεσαι".
    "Στου παππού τα παντοφλάκια κάθονταν δυο κοριτσάκια" [φανερή η επίδρασις του ροκά Bil Tsitsanis].
    Αι ως άνω αναφερόμεναι μελέται έχουν δημοσιευθεί εις διεθνούς εμβελείας περιοδικά.
    Δυστυχώς, δεν έχουν εκδοθεί τα περιοδικά.
    Τα ποιήματα, αντιθέτως, έχουν περιληφθεί εις συλλογάς, αίτινες θα κυκλοφορήσουν μελλοντικώς προς εξασφάλισιν της υστεροφημίας του συγγραφέως.
    [Οι φιλόλογοι διαγιγνώσκουν ήδη τη βαθύτατη επιρροή του Μάρκου Βαμβακάρη και του Lord Bayanderas στην επιστημονική διαλεκτική και τη στιχοπλοκία του κ. Ντολμανσέ].
     
    Last edited: 31 Μαϊου 2006
  2. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Λοιπόν,
    παιδί μου αγαπημένο Σαρδανάπαλε,
    αυτοί φορούσαν υπερηφάνως τα περισκελίδια και αι σύζυγοι των, εξίσου μεγαλοπρεπώς τους τα φορούσαν - τα κέρατα.
    Δεν θα σου επιτρέψω να ζεις μέσα σε αυταπάτες, σπλάχνο μου.
    Ο φεμινισμός, πάντως, εφευρέθηκε μάλλον για να μην χαλάει το make up το καλοκαίρι - έτσι αποφάνθηκε ο στιχουργός της επαναστατικής μπαλάντας "Ώρες με θρέφει ο λουλάς" [ο Μάρκος, ο Υπουργός] όταν εισήχθη εις το γαμησάκι ο θεσμός της καθολικής ψηφοφορίας.
    Αλλά, σαν είσαι μάγκας και νταής ψάχνε σήμερις τη γκόμινα να βρεις.
    Αλανιάρης θα γενείς, φραγκοσυριανέ μου - κι α τζη μολήσεις το λουρί, κοκοράκι με λειρί
    θα σου κάτσει στο κρεβάτι, με τα πάχητα λουσάτη.
    Όθεν, για να μην κραυγάζεις 'πεγνωσμένα: "μ' έκαψες και λιώνω ολοένα",
    βρες καμιά γριά παρθένα.

    Ο μπαμπάς
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2006
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Μήπως το Μανιφέστο εμφιλοχώρησε σε λάθος Thread;
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    «Γειά σου πουτάνα θάλασσα που σε γαμούν τα ψάρια που σε γαμά κι ο κάβουρας με τα στραβά ποδάρια».

    Το έγραψες που το έγραψες , δεν του έβαλες και λίγο τηγανίτα να το πάρει ο μικρομεσαίος ο BDSMίτης να μην κωλώσει.

    Βάλτου λίγο εκλογές βάλτου τίποτα γιουροβίζιον ή ένα BDSM-ψηφοδέλτιο: «για την Ευρώπη των BDSMιστών ».
    Οχι σαν κι αυτό με τους πουρέιντζερ τους δικούς σου .

    Με σύνθημα: «Σας αγαπάμε και σας μαστιγώνουμε όλους»!
    Κι αντί για προεκλογική συγκέντρωση, φετίχ πάρτι, όχι στο Κολωνάκι αλλά στο Μπραχάμι ή στο Νέο Βουτζά άντε στα Οινόφυτα ή στα Ασπρα χώματα .

    Θα μπορούσες να ονομάσεις το παραπάνω μανιφέστο «θλιμμένα λαγουδάκια »

    Είμαστε μερικά εναπομείναντα «λαγουδάκια ».
    Και μάλιστα θλιμμένα.

    Μας ρωτάτε να σας πούμε τι σκεφτόμαστε. Δυσκολευόμαστε. Δεν είμαστε καθόλου σίγουροι ότι θέλουμε να μιλήσουμε.
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor


    Και να θέλουμε να μιλήσουμε δεν μπορούμε. Λογοκρινόμαστε από τον ΙΔΙΟ ΜΑΣ τον εαυτό.
    Χαρακτηριζόμαστε ως αισχροί και ακρολάγνοι.
    Συγγραφείς επιθεωρήσεως με πρωταγωνιστή τον Ψάλτη.

    Που πάμε εμείς τα λαγουδάκια γυμνά στα αγκάθια;
    Ίσως αντί για μαστίγια να χρειαζόμαστε δρεπάνια.

    Αστάρτη
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Θέλω να δω τί θα πράξουμε αν μας επισκεφτεί δρεπανηφόρος αξιωματούχος
    από τα Άσπρα Χ(ρ)ώματα, με την αιθέρια μορφή του πρωτο-Ψάλτη και μας αποκαλεί "λαγουδάκια μου" - απαιτώντας και το δέον πουρμπουάρ.
    Σύντροφε αγαπημένε, συντρόφισσα λατρευτή
    αφήστε τους αστικούς συναισθηματισμούς και τις μπιντιεσέμικες τρυφερότητες.
    Προσχωρήστε, επιτέλους, στην προλεταριακή κτηνωδία του ΑρχειοΠριαπικού κινήματος.
    Πώς θα παταχθεί ο φεμινισμός, αν είμεθα θλιμμένοι;
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Φεμινιστικό Μανιφέστο Dolmance

    Άσε και το έχουν αναλάβει αυτό οι ίδιες οι φεμινίστριες,χρόνια τώρα... 

    Φυσικά εννοείται πως μιλάμε για την Ελλάδα και μόνο,εεεεεε;
     
  8. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Να αποφεύγουμε, τωόντι, τα ταξίδια,
    νεανία φέρελπι
    δεν ηξεύρεις τί μπορεί να σε γραπώσει
    στις ρούγες της αλλοδαπής.
     
  9. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Φεμινιστικό Μανιφέστο Dolmance

    Εμείς στο χωριό μου,όταν έχουμε κέφια,απλά λέμε ανέκδοτα ..  
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Ουδεμία τρυφερότητα δεν επιδεικνύω γλυκέ μου.
    Αντιθέτως λέγω πως το μόνο που έχω να επιδείξω είναι αισχρότητα και κτηνωδία που δεν χωρούν στον χώρο αυτόν και έτσι αυτολογοκρίνομαι.

    Έγινα σαφής ή να πάρω την χατζάρα;

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Μέχρι να καταφέρουμε να βάλουμε παντελόνια και ο κάβαλος να μας τρίβει το αιδοίο, πρωτοστατούσα στο φεμινιστικό κίνημα. Τώρα καλούμαι να υπογράψω το μανιφέστο...Είναι να μην θλίβομαι; Οποία προδοσία!
     
    Last edited: 30 Μαϊου 2006
  11. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Μετά την ανάγνωση του μανιφέστου αλλά και των προτινόμενων συγγραμμάτων, απαρνήθηκα τον ρόλο της Mistress και οριοθετώ τον εαυτό μου στα κατώτατα στρώματα της Female Top, με επιφύλαξη μετά την κατ' ιδίαν διάλεξη που θα μου παραθέση ο αγαπητός Dolmance, να δηλώσω perv.
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Είσαι παλαιόθεν perv, γνωρίζεις δε πόσο σε εκτιμώ και γι' αυτό, μεταξύ πολλών άλλων.
    Να φιλήσεις τον κρυπτοτροτσκιστή σύντροφο Μπούλη και να του πείς ότι θα του παραχωρήσω την ηγεσία του Κινήματος μόλις χρονίσει -ο Μπούλης, όχι το Κίνημα.
    Τότε, θα χρειαστεί να μετονομασθεί: από ΑρχειοΠριαπικό, σε Πριαπικό σκέτο.

    Υ.Γ. Ξανασκέψου - εισηγούμαι - τη signature. Προς αποφυγήν συνδρόμων ασανσέρ, αγαπημένη μου φίλη.