Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φιλολογία της λέξεως "ανδρας" καί όχι μόνον

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 22 Ιουλίου 2007.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Τα εν δυνάμει χαρακτηριστικά
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Σε παρακαλώ πολύ, να ανακαλέσεις.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Πουρκουά;
     
  4. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Επειδή, βάσει της διατύπωσής σου, συνεπαγωγικά προκύπτει ότι όλοι οι υποτακτικοί άνδρες είναι καθυστερημένοι, και αυτό προσβάλλει τόσο τους ίδιους τους υποτακτικούς, όσο και γυναίκες όπως εγώ, που ερωτεύονται και αγαπούν αυτούς τους άνδρες και τους επιλέγουν ως συντρόφους της ζωής τους.

    Αν από την άλλη πλευρά, υπάρχουν πράγματι επιχειρήματα που αποδεικνύουν την ταύτιση ερωτικής υποτακτικής συμπεριφοράς και διανοητικής καθυστέρησης στους άνδρες, ας παρατεθούν, αλλά σε κάποιο άλλο νήμα.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Αν τους προσβάλει κάτι είναι ο ίδιος ο αυτοπροσδιορισμός τους και όχι η διατύπωσή μου.
    Επιμένω πως «...Όταν είσαι άντρας εξυπακούεται πως έχεις κυριαρχική ψυχολογία. Εκτός και είσαι (καθ)υστερημένος...»

    Δεν έχεις παρά να ανοίξεις ένα άλλο νήμα στο οποίο θα χαρώ να παραθέσω (ξανά) το γιατί δεν μπορεί ένας υποτακτικός να είναι άντρας.

    Μα δεν θα ανακαλέσω ούτε θα ανασκευάσω.

    Στη ζωή Σίραχ, ένα κι ένα πάντα κάνουν δύο. Αν κάνουν κάτι σαν δύο ...τότε σίγουρα δεν είναι δύο.
     
  6. astrologman

    astrologman Regular Member

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή


    Με ανειπωτη χαρα ολοι οι υποτακτικοι περιμενουν να (ξανα)ακουσουν γιατι δεν ειναι ανδρες (και τελικως σε ποιο ζωολογικο κλαδο ανηκουν) εστω και σε αυτο το νημα ή εστω κανε μια παραπομπη σε προηγουμενο σχετικο post σου.
    Ενας καινουριος κλαδος της βιολογιας ανοιγει! 
     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Μέχρι τώρα και με αυτά που διαβάζω πχ εδώ οι υποτακτικοί είναι:

    «Τσούλες, μαλάκες, χαλάκια, μουνόπανα, καθαρίστριες, κ.α»
    Κατα δήλωση της «αφέντρας» τους δηλαδή. Τι παραπάνω να πω εγώ;

    Ορισμένα πράγματα είναι ξεκάθαρα Αστρολόγε μου. Αν είσαι «τσουλά, μαλάκας, χαλάκι, μουνόπανο , κλπ» δεν μπορεί να είσαι και άντρας.
     
  8. Eri

    Eri

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Αγαπητε Χαινριχ νομιζω τα παραλες.....
    Δε νομιζω οτι το να ειναι αντρας καποιος οριζεται κ εξαρταται μονο απο το τι του αρεσει να κανει στο κρεβατι......Υπαρχουν πολλοι που δεν ανεχονται χαρακτηρισμους οπως "τσουλα,μουνοπανο κτλ" κ ομως ειναι λιγοτερο αντρες κ απο το στειρωμενο γατο μου.....Κ δυστυχως ειναι παρα πολλοι......
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή


    Που το είδες το κρεβάτι;
    Γιατί εγώ όσο κι αν το διάβασα κρεβάτι, σεξ, πήδημα δεν είδα.
    Αν υπήρχε πίστεψέ με δεν θα λεγα κουβέντα.
     
  10. Eri

    Eri

    Re: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Κ αντε κ δειχνουμε αυτο σημαινει αυτοματως οτι ειναι αντρακλας?
     
  11. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Γιατι πρεπει όλοι να σκέφτονται όπως εσυ ( το εσύ γενικό.. ο κάθε που διαβάζει το ποστ) Λόγω φύσης? Λόγω κουλτούρας? γιατί πχ στους άρχαιους έλληνες δεν νοούταν έρωτας ανδρος κ γυναικός παρα μόνο ομόφυλος(βλέπε πλατωνικό ερωτα). Σο?

    Οκ εσύ το αντιλαμβάνεσαι αλλιώς, κάποιος άλλος διαφορετικά.
    Δεν αρέσουν σε όλους τα ξινα σταφύλια, θα έπρεπε σ όλο τον πλανητη να τρελένονται για ξινά σταφυλιά?
    Εμένα που μ αρεσουν τα ροδοκινα κ στον απένατι τα μήλα τι πρέπει να γίνει?
    Ας ασχοληθεί έκαστος με την δική του ηδονή κ όπως αυτός περνάει όμορφα κ ας αφήσει κ τους υπόλοιπους να χαρούν τα δικά τους θέλω.(χωρίς χαρακτηρισμούς).

    Για να μη ψάχνεις αστρολ.. όποτε έχω σκλάβο φυσικά κ κάνω σεξ μαζί του κ με διεισδυση κ χωρίς.. γιατι αν σεξ εννοουμε μόνο το μπες βγες... είναι για να βγαίνουμε απο εδώ..
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

    Μέχρι να βρεις λοιπόν Αστρολόγε μου έναν υποτακτικό που να γαμεί την κυρά του εγώ θα έχω την άποψή μου.


    Αυτό λέμε κοκόνα μου. Όταν τρως ξινά σταφύλια δεν μπορείς να λες πως τρως μήλα.

    Συμφωνούμε