Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Φταίει που του έκατσα με το δεύτερο ραντεβού!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 26 Δεκεμβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Συμβαίνει κάτι που μ έχει κάνει να γελάω με την ψυχή μου δύο μέρες τώρα - και δεν πρέπει γιατί έχω έναν πονόδοντο που σφάζει - και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας να γελάσετε κι εσείς.

    Έχω μία θεία 92 χρονών που ετοιμάζεται και πλέον έχει και μία κάποια άνοια.

    Είχε παντρευτεί το '37 κι έζησε ευτυχισμένα με τον άντρα της τον Αντώνη, μέχρι που αυτός πέθανε προ 15ετίας.

    Χθες λοιπόν, ανήμερα Χριστούγεννα, όλη μέρα η θεία είχε αυτή την σκέψη, την έλεγε και την ξανάλεγε:

    "Πώς είναι δυνατό να μ έχει παρατήσει σύξυλη ο Αντώνης χριστουγεννιάτικα και ούτε ένα "χρόνια πολλά", ούτε ένα λουλούδι, ούτε φωνή, ούτε ακρόαση. Πώς είναι δυνατό αυτός ο τόσο ευγενικός που μέχρι και στην κατοχή ένα λουλούδι το έβρισκε να μου το φέρει και να τώρα, για να είμαι συνέχεια διαθέσιμη, άρχισε να με γράφει κανονικότατα.
    Α όχι, θα μου το πληρώσει αυτό ο Αντώνης, μόλις τον δω, δεν φαντάζεστε τί φασαρία θα του κάνω. Αλλά ξέρω τί φταίει, φταίει που του κατσα με το δεύτερο ραντεβού, τότε που γνωριστήκαμε το '36. Ποτέ δεν με είχε σε εκτίμηση γι αυτόν τον λόγο και να τώρα που αποδεικνύεται. Δεν φαντάζεστε πόσο έχω στενοχωρεθεί. Τώρα που το σκέπτομαι, δεν θα δείξω καθόλου ότι πειράχτηκα μόλις τον δω, αλλά θα βρω μία ευκαιρία και θα γίνω μία σκέτη σκύλα απέναντί του, θα μου το πληρώσει αυτό που μου κάνει σήμερα, σας λέω. Και το είχα σκεφτεί την ώρα που γδυνόμουνα το '36 "Πηνελοπίτσα", είχα πει στον εαυτό μου, "κάποια μέρα θα το πληρώσεις αυτό το λάθος που κάνεις τώρα" και να ορίστε τώρα, βλέπετε τί τραβάω;"

    κλπ, κλπ, κλπ. Άδικο είχα που γέλασα χθες όλη μέρα μέχρι δακρύων;

    Άδικο Έχουν που μας λένε "assuming is not allowed", για να το φέρω και στα δικά μας;
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    ...καλο lilly..ότι γραφεις καλο..
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    μακάρι να μου καθόντουσαν και στο τριακοστό ραντεβού ...  
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Φταίει που του έκατσα με το δεύτερο ραντεβού!

    Υπεροχο tender lilly. Xρονια σου πολλα.
     
  5. female

    female Contributor



    Αχ, έρημη Πηνελόπη, 70 χρόνια ενοχές σε βασανίζουν...

     
  6. gaby

    gaby Guest

    Και πόσο βαθιά θαμένες για να φτάσει στην γεροντική άνοια και να ξεθαφτούν.

    Και ο ξάδελφός μου που είπε σ εμάς "ε όχι παιδιά, ως και στην κατοχή να τους φέρνεις λουλούδια και αυτές να σε κάνουν καινούργιο στο βρισίδι 15 χρόνια μετά τον θάνατό σου!", άδικο είχε και αυτός;
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μου φαινεται η κυρα Πηνελοπη τα 'χει 400 και ριχνει αδεια για να πιασει γεματα ....  
     
  8. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Φταίει που του έκατσα με το δεύτερο ραντεβού!

    Να εισε καλα Μ/μασ εκανεσ και γελασαμε 
     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πολύ καλόοοοοοοοο    
    ακόμα γελάω αλλά πολύ παράξενο μου ακούστηκε το 36 εξωσυζυγικές σχέσεις, μάλλον προγαμιαίες σχέσεις.
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Γιατρος. Απο τους καλυτερους και διασημοτερους της εποχης του. Ωραιος ανδρας, με αδυναμια στο ωραιο φυλο, δεν αφησε καμμια μα καμμια παραπονεμενη απο νοσοκομα ισαμε και γω δεν ξερω τι, εκτος της γυναικας του.
    Τωρα διανυει το 93ο ετος, και τιποτα δεν θυμιζει τον ανδρα τον τοτε. Λιγο η ανοια, λιγο τα εγκεφαλικα, ηρθαν και φτιαξαν ενα θλιβερο θεαμα.

    Εκεινη. Κυρια γιατρου. Μονιμα στο φτυσιμο, αλλα στο υπογειο φτυσιμο. Δηλ. καταλαβαινε ολα τα κερατα ομως δεν μπορουσε να μιλησει (στα ισα) εριχνε το φαρμακι της αλλοιως. (μονιμα δυστυχισμενη, παραπονεμενη, κατσουφιασμενη, εριστικη, παρεμβατικη μεχρι αηδιας και ισχυρογνωμων) και..πεθερα μου.. μπρρ...


    Μετα απο ενα μετριο εγκεφαλικο, εκεινος δεν μπορει να σηκωθει απο το κρεβατι και τη φωναζει να του παει την παπια.

    Κι εμεις , στο αλλο το δωματιο, ακουμε την εκπληκτικη ατακα δια στοματος της πεθερας:

    "Οταν ήταν γερό, το δινες στις αλλες, τωρα που δεν ειναι τιποτα, το δινεις σ εμενα"..

    Πως γλυτωσα το εγκεφαλικο εκεινη τη στιγμη...Ηταν το μονο που δεν περιμενα ν ακουσω απο το στομα της..αυτο σημαινει πως οσο χρονων κι αν γινουμε, αυτα που μας πειραξαν, που μας γεμισαν ενοχες, θα βρουν τροπο να βγουν..
     
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Φταίει που του έκατσα με το δεύτερο ραντεβού!

    Η διαφορά του "τότε" με του "τώρα" είναι πως, τότε υπήρχε και ένας λόγος για να κάτσει μια γυναικά σε έναν άντρα. Στο να γίνει γυναίκα του. Στο να του δείξει πόσο πολλή ήθελε να περάσει την υπόλοιπη ζωή της μαζί του. Ηταν το πρώτο βήμα για να του δείξει πως του δίνετε (πέρα από ψυχή) και σώματι.

    Τώρα, σε όποιο ραντεβού και να του κάτσει, ξέρει πως κατά 99%, γυναίκα του δεν θα γίνει. Πως δεν έχει καμία σχέσει το sex με τα "ιδιαίτερα" αισθήματα και συναισθήματα που νοιώθει για αυτόν σε σύγκριση με τους υπόλοιπους.

    Και ακόμα χειρότερα? Αν δεν του κάτσει, ούτε γκόμενα του δεν θα γίνει.

    Και η "μοναξιά" γίνετε ο καλύτερος μας φίλος.

    Ποιος είναι ο "χαμένος" τελικά?
     
  12. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Φταίει που του έκατσα με το δεύτερο ραντεβού!

    Αυτός που δεν θα παντρευτεί?

    Ευτυχώς ο επαγγελματικός προσανατολισμός των γυναικων διευρύνθηκε τα τελευταια χρονια οπότε εκτος του να κάτσουμε μήπως και μας παντρευτει κανεις μπορουμε να ζήσουμε κ με άλλους τρόπους.
    Όσο για τα ιδιαιτερα συναισθηματα υπάρχουν εκει που υπάρχουν όμορφοι άνθρωποι είτε καθονται είτε όχι.