Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

αλλαξοκωλιές ή "πού μ'άφησες μόνη με 5 παιδιά??"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Georgia, στις 19 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    αναρωτιέμαι..
    1.εδώ μέσα είμαστε λίγο-πολύ γνωστοί.
    2.μιας και στην ουσία μαζευτήκαμαν εδώ γιατί μας αρέσει το bdsm, φαντάζομαι οτι οι περισσότεροι, όταν θέλουν να κάνουν session, ή bdsm σχέση ή ο,τι άλλο σχετικό, ψάχνουν να το βρουν εδώ,μιας και είναι ευκολότερο από το να πάρουν με το φανάρι τη ρούγα
    3.οπότε λογικά εδώ μέσα θα έχουμε γεμίσει με πρώην-νυν και αεί,με ανδροχωρίστρες,με "πουτάνες" κλπ

    πόσο εύκολο είναι να διαχειριστεί κάποιος τον καημό/θυμό/ζήλεια του που τον/την παράτησε ο/η Κ κλπ για κάποιον/α άλλο/η(ουφ!!) όταν τον βλέπει συνέχεια "μέσα"?
    όταν βλέπει αυτόν για τον οποίο λιώνει ακόμα,να ζαχαρώνει με κάποια άλλη, ή όταν βλέπει την "άλλη" να λέει πράμματα και θάμματα για αυτόν που η ίδια κλαίει τα βράδια και ονειρεύεται?

    μήπως θα πρέπει να μείνει λίγο "εκτός" αν δει οτι δεν τα καταφέρνει, ώστε και να μην πληγώνεται,και να σταματήσει να πετάει τυχόν κατινίστικες κακίες?

    η ωριμότητα, έχει κάποια σχέση με τον τρόπο που αντιμετωπίζουμε την απόρριψη?ή μήπως,από κει που μπαίνει το συναίσθημα,φεύγει η λογική?

    πως νιώθετε εσείς, όταν γνωρίζετε οτι ο Α χώρισε την Β και τα έφτιαξε με την Γ, και τους βλέπετε να μπαίνουν και να γράφουν τα δικά τους? όταν δείτε κάποια καλυμμένη κακιούλα να πεταχτεί?

    και τέλος(συνειρμικά),δεν είναι άδικο που,σε μια σχέση, σχεδόν ποτέ δεν τελειώνουν και οι δυο μαζί?(συναισθηματικά  )
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: αλλαξοκωλιές ή "πού μ'άφησες μόνη με 5 παιδιά??"

    Εντυπωσιάστηκα με αυτά που έγραψες-όχι με τα γεγονότα που είναι αναπόφευκτα-αλλά με το τρόπο που είσαι σε θέση να τα παρατηρείς-εύγε!
    Η ωριμότητα έχει σχέση με αυτό-ένδειξη ωριμότητας είναι να αντιμετωπίζουμε με αξιοπρέπεια αυτά που έρχονται και είναι διαφορετικά απ αυτά που θα θέλαμε! Λογική και συναίσθημα καλούνται να συνυπάρξουν με αρμονία.Αλλιώς στην περίπτωση της απόρριψης μιλάμε για έναν πληγωμένο εγωισμό που δρα ανεξέλεγκτος!Και είναι άλλο πράγμα να πληγώνεται η ψυχή και άλλο να πληγώνεται ο εγωισμός-ωριμότητα είναι να μπορούμε να το διακρίνουμε(όχι σε θεωρητικό επίπεδο αλλά όταν βιώνουμε μια τέτοια κατάσταση).
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: αλλαξοκωλιές ή "πού μ'άφησες μόνη με 5 παιδιά??"

    Θα στα πω καπως διαφορετικα ....

    Προσπάθησα αυτά τα χρόνια που είμαι εδώ να ακολουθησω
    αυτό που πάντα έλεγα , ‘’εκεί που τρως δεν φτύνεις’’ .
    Δυσκολο να το πετυχεις , δε λεω ...
    Έκανα μια σχέση και βρέθηκα ερωτικά με 2 ανθρώπους , ερωτεύτηκα και 2-3 άλλους
    αλλά χωρίς συνέχεια σε οτιδήποτε (στο ηλίθιο μυαλό μου μόνο ) αλλά μέχρι εκεί ,
    και μέχρι εκεί γιατί αυτό που ονομάζεις ‘’ αλλαξοκωλιές ’’ με ενοχλούσε κ εξακολουθεί
    να με ενοχλεί πολύ είτε έχει να κάνει με μένα είτε βλέποντας ακούγοντας γύρω μου για άλλους .
    Αυτό δεν είναι και ιδιαίτερα σωστό φυσικά , γιατί ο κάθε ένας έχει το δικαίωμα
    να κάνει ότι θέλει με το πουλί του η η άλλη με το μουνι της ,
    αλλά … έτσι είμαι εγώ , τι να κάνουμε τώρα ?
    Επίσης δεν μου αρέσουν και οι ‘’πολυχρησιμοποιημένοι’’ ερωτικά άνθρωποι ,
    ετσι οπως εγω το εννοω και μονο , ειναι καθαρα προσωπικο αυτο .
    Γι αυτά λοιπόν και κάποια άλλα … σταμάτησα … να ψάχνω εδώ για να καλύψω τις όποιες ανάγκες μου .
    Αυτό με προστάτευε αν θες από όλα αυτά που έγραψες και αναρωτιέσαι τελικά
    και μου έδωσε και κάτι θετικό , έκανα καλές φιλίες .
    Υπάρχουν ξέρεις και έξω από εδώ Κυρίαρχοι και υποτακτικοί ,
    αρκεί να απεγκλωβιστεί καποιος για να μπορεί να …τους δει .
     
  4. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: αλλαξοκωλιές ή "πού μ'άφησες μόνη με 5 παιδιά??"

    Εξαιρετικό ποστ...  

    Σαφώς και η ύπαρξη ενός χώρου όπου κινούνται και συχρωτίζονται άνθρωποι με λίγο ή πολύ κοινά ή ομόλογα ερωτικά γούστα, διεκολύνει στην εκάστοτε αναζήτηση συντρόφου. Αναμφίβολα, πολλοί και πολλές φορές, εκμεταλλευόμαστε αυτή την ευκολία. Το ότι λοιπόν πολλοί από μας είμαστε πρώην και νυν με αλλήλους, είναι μοιραίο. Το να έχουμε όμως "γεμίσει με αντροχωρίστρες, 'πουτάνες' κλπ", δεν θα έπρεπε να είναι... Όντως, είναι συνηθέστατο φαινόμενο, η λογική να εκτοπίζεται από το συναίσθημα. Η ωριμότητα όμως, που ανέφερες, εάν υπάρχει, μπορεί να μας εμποδίσει να ξεπέφτουμε σε λόγια και έργα αναξιοπρεπή. Δεν συμβαίνει εδώ μέσα κάτι διαφορετικό απ' αυτά που συμβαίνουν και "έξω", σε ζητήματα σχέσεων. Μόνο που εδώ, πράγματι, υπάρχει το δεδομένο ότι συνεχώς κουτουλάμε ο ένας πάνω στον άλλο. Γι' αυτό και η ανάγκη ωριμότητας είναι ακόμη περισσότερο έντονη. Και θεωρώ την προσπάθεια γιά την απόκτησή της, πολύ προτιμότερη από την απομάκρυνση, ή την αποχή από αυτό το χώρο...



    .
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: αλλαξοκωλιές ή "πού μ'άφησες μόνη με 5 παιδιά??"

    Γενικά ελάχιστα από προσωπικά άλλων μελών γνωρίζω.Αλλά ,απ΄αυτά που γνώριζα, η αλήθεια είναι πως οι σπόντες με διασκέδαζαν ..