Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ατάκες...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 26 Ιανουαρίου 2006.

  1. Ricardo

    Ricardo Staff Member

    Από την ταινία "Sudden Impact":

    O Dirty Harry (κατά κόσμο Clint Eastwood) ενώ σημαδεύει έναν έντρομο κακοποιό που το "σκέφτεται" να παραδοθεί...:
    "Go on... make my day!"


    Aπό την ταινία "Dirty Harry":

    O Dirty Harry ενώ σημαδεύει έναν άλλο έντρομο κακοποιό που το "σκέφτεται" να παραδοθεί...:
    I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Duke Nukem 3D

    I'm gonna take off your head and shit down your throat...
     
  3. King^Style

    King^Style Regular Member

    The Snatch

    Brick Top [Alan Ford] to Turkish [Jason Statham] όταν ο δεύτερος τον ρωτά : sugar ?
    No thank you....I am sweet enough!!!
     
  4. King^Style

    King^Style Regular Member

    Ελληνικές

    Στέλλα
    Στέλλα φύγε κρατάω μαχαίρι, ΦΥΓΕ ΣΤΕΛΛΑ

    Βασικά Καλησπέρα Σας
    • 1 - Σταθη μου ιδέα της αδερφής μου ήτανε...Ωραιές ιδέες έχεις μωρή αχλάδο-Στάθη κάτσε που πας...Πάω να φάω ένα σουβλάκι με τζατζίκι, στενωχωρήθηκα
    • 2 - Κούλααααααα, πολύ κωλόπαιδο ο Κυριάκος

    Μια ελληνίδα στο χαρέμι
    • 1- Να να να τώρα περνάμε πάνω από τον ισθμό της κορίνθου, να και το καράβι....καλέ ναιαιαιαι να και ο καπετάνιος, μου κλείνει το μάτι
    • 2 - Βαγγέληηηηηηηηηηηηηηη.....Βαγγέληηηηηηηηηηηηη [ ζντουπ, κλείνει η πόρτα!!! εγώ προσωπικά όποτε παιρνώ από αυτόματη πόρτα λέω "βαγγεέλη", λολ]
    Ο τρελός τα έχει 400
    οοοοοοοοοξωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

    και λαστ μπατ νοτ λιστ....τι κάνετε μωρέεεεεεεεε ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
     
  5. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    χαχα...να βοηθήσω?

    ειναι από την ταινία "Κοριτσια στον ήλιο" με εκείνη τη θαυμάσια μουσική του Ξαρχάκου (ενα...πρωινό η παναγιά μου...)

    Και η ξένη...ειναι η Anne Lonnberg...

    Καποτε το 1968 μου φαινεται. Οταν ο ρομαντισμός είχε και ...βουκολική διάσταση!
     
  6. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    "...τυχεροί όσοι δεν σε κατάλαβαν ποτέ.
    διότι ... Εκείνοι που σε κατάλαβαν ... είναι υποχρεωμένοι να μοιρασθούν μαζί σου το μεγαλείο και την απελπισία σου ..."

    (ΤΟΥ χρ. κυριακόπουλου)
     
  7. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Καμάκι δεν γίνεται με ξένα κόλυβα...

    (δικό μου...μουστάκια!)
    (για να μην ξεχνάμε και τις αθάνατες ελληνικές ταινίες..)
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    nobody is perfect

    η τελευταια ατακα απο το *Μερικοι το προτιμουν καυτο*

    Τζακ Λεμον, Γουολτερ Ματαου, και Μεριλυν Μονρο..
     
  9. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Μην περιμένετε να χιονίσει για να δείτε μια άσπρη μέρα. Πετάξτε και κανα γιαούρτι... (αγνώστου..)
     
  10. Τhe Enchanter

    Τhe Enchanter Regular Member

    Ολα τα δεσποινίδια, όλοι οι γκομάτσοι, οι μυστήριες, η σνομπαρία, οι αργόσχολοι, οι νταλαβεριντζήδες του ιπποδρόμου, της μπόρσας και του κονταμπάντου, το σαμπλιδαριό κι' οι πολύγλωσσοι αγαπητικοί μασουλίζουν ποπ-κορν...

    (του Στρατή Τσίρκα)
    (όποιος καταφέρει και το αποστηθίσει θα του
    στείλω ολο το κείμενο με τίτλο «Οι
    Μπεντουβίνες, η Κόκα-κόλα, κι' ο Μπωντελαίρ»
    που εγραψε το τσιρκας από την κατοχή παρακαλώ..)

    για την Κόκα-κόλα λέει ο αθεόφοβος, το 1946,
    παρακαλώ:

    Μια κόκα-κόλα κοστίζει τρεις, τέσσερις ή και οχτώ πήττες αράπικες, εξαρτάται πώς και πού θα την πιεις. Μα κάθε Πέμπτη βράδυ όλα τα στοκ ξοδεύονται...


    Μάλλον σήμερα, αν ζούσε ο Τσίρκας, θα προτιμούσε τη σιωπή!
     
  11. zinnia

    zinnia Contributor

    *Ειλικρινα αγαπητη μου, δεν δινω δεκαρα*

    Κλαρκ Γκειμπλ (σαν Ρετ Μπατλερ) στην Βιβιαν Λη (Σκαρλετ Ο Χαρα)

    στο Οσα παιρνει ο ανεμος.....
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    θρυλική ατάκα της Σκάρλετ Ο’ Χάρα από το «Όσα παίρνει ο άνεμος»: «Θα το σκεφτώ αύριο, που είναι μια καινούργια μέρα...»

    Ετσι τελειωνει κι η ταινια μ αυτην την ατακα..


    αληθεια ποσοι απο εμας αυτο το χουμε κανει και στην πραξη?