Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτικές συνταγές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 6 Ιανουαρίου 2016.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    ok τότε μια ερώτηση μόνο, από το τζίντζερ παίρνετε το εκχύλισμα ή το ξύσμα;
     
  2. open_mind

    open_mind Regular Member

    Παίρναμε φρέσκια ρίζα..
     
  3. Elune

    Elune Priceless

    Εγώ είμαι καλοφαγάς! Μ’ αρέσει να δημιουργώ τις δικές μου συνταγές, τις οποίες στη συνέχεια τρώει υποχρεωτικά η @Madeleine Rk . Ας ξεκινήσουμε από μια κυριακάτικη.

    Αγοράζουμε κοτόπουλο ή μπριζόλες από τον χασάπη. Αφού τα πλύνουμε καλά, τα βάζουμε σε ένα ταψί, ρίχνουμε από πάνω νερό, ρίγανη, λάδι, αλάτι και λεμόνι και περιμένουμε καμιά ώρα μέχρι να φτάσει το ψήσιμο σε ένα ικανοποιητικό επίπεδο. Στη συνέχεια κόβουμε χοντρές πατάτες, τις οποίες τηγανίζουμε προτού τις ρίξουμε στο ταψί. Τη στιγμή που τηγανίζονται φτιάχνουμε την πασίγνωστη «Elune» σάλτσα. Ρίχνουμε σε ένα μπολάκι 2 κουταλιές της σούπας κέτσαπ, δύο μουστάρδα, δύο μαγιονέζα, δύο γιαούρτι, μία μέλι, ρίγανη και λίγο λάδι, την ανακατεύουμε και την βάζουμε πάνω στο κρέας. Παράλληλα, ρίχνουμε και τις πατάτες στο ταψί. Περιμένουμε μέχρι η σάλτσα να κάνει κρούστα πάνω στο κρέας και πλέον είναι έτοιμο για φάγωμα. Με αυτό τον τρόπο το φαγητό ακόμα και δύο μέρες μετά είναι… γαμάτο, σαν και μένα, δηλαδή.
     
  4. Εσύ που με ξέρεις πιο καλά από όλους γνωρίζεις την εξάρτηση μου από την σοκολάτα και την ζάχαρη κατ επέκταση.. Εκτιμώ απεριόριστα οτιδήποτε (σχεδόν! ) περιέχει σοκολάτα.. δεν μπορώ να σκεφτώ την ζωή μου χωρίς αυτήν..

    Από όλες λοιπόν τις συνταγές που κάνω κατα καιρούς, διάλεξα την παρακατω που εγγυάται 1500 θερμίδες ανα κομμάτι σε όποιον αποφασίσει να γευτεί αυτό το όργιο γλυκας ..
    https://www.sintayes.gr/syntages/sokolatenio-keik-siropiasto-me-zacharoucho-gala-ke-sokolata/
    View attachment 40696
     
  5. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

  6. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Χμμμ...Συνταγές ε;

     Συστατικά: 
    • Λίγο μέλι/Λιωμένη σοκολάτα (το υπολογίζεις ανάλογα με παρακάτω συστατικό)
    • Το αγαπημένο σου υ.
    • Άλλα... "καρυκεύματα" (από βουδουσουμικά παιχνιδάκια μέχρι και ό,τι άλλο θέλουμε να πασπαλίσουμε πάνω του)

    Εκτέλεση:

    1. Αρχικά βάζουμε στο υ τα καρυκεύματα bdsmικού περιεχομένου (τα παιχνιδάκια   )
    2. Διατάζουμε το υποτακτικό μας γεύμα να πάρει τη στάση που επιθυμούμε.
    3. Αλείφουμε το κακομαθημένο (ή και όχι) υποτακτικό μας με το πρώτο συστατικό. Αν επιλέξουμε λιωμένη σοκολάτα τότε καλό θα ήταν να την αφήσουμε να πέσει πάνω του όσο ακόμα είναι καυτή.  
    4. Πασπαλίζουμε από πάνω ό,τι άλλο επιθυμούμε.
    5. "Μαγειρεύουμε" το υποτακτικό μας, και ταυτόχρονα το δοκιμάζουμε, μέχρι να αρχίσει να καίει και να παρακαλάει να το σβήσουμε. Προσοχή! Σε αυτή την περίπτωση ΔΕΝ το αφήνουμε να σβήσει! Το γεύμα είναι έτοιμο τουλάχιστον μετά από 10 παρακάλια/ικεσίες! (και λίγα λέω - αναλογεί στο πόσο συχνά παρακαλάει το υ σας   )
    6. Όταν δούμε ότι έχουν αρχίσει να βγαίνουν οι χυμοί του δοκιμάζουμε για να δούμε αν είναι έτοιμο.
    7. Εφόσον έχει τελειώσει (να ετοιμάζεται) και καθώς γευόμαστε με ό,τι το αλείψαμε (σε όποιο σημείο μας αρέσει) βάζουμε τη γέμιση...  

    Ευχαριστώ για την ανάγνωσή σας. Ελπίζω η συνταγή να βοήθησε (αν και οι περισσότεροι σίγουρα την γνωρίζετε   ).
    (Παραλλαγές με τζατζίκι, σκορδαλιά κτλ για τους πιο σκληροπυρινικά πεινασμένους είναι φυσικά επιτρεπτές   )
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    μου αρεσει που τα συνοδεύεις όλα με φέτα... τη λατρεύω κι εγώ  
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Γιατι εχω και τπτ αλλο χεχεχε φτωχια καταραμενη  
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    χαχαχα μακάρι όλοι οι φτωχοί να την περνούσαν έτσι  
    και πάλι ευχαριστώ για τις όμορφες συνταγές


    και γενικά ευχαριστώ όλους   που συμμετέχουν στο πάθος μου
     
  10. Elune

    Elune Priceless

  11. Elune

    Elune Priceless

    Σε λίγο ανεβάζω φωτό από την πάστα που έρχεται... συστημένη στο σπίτι μου...!
     
  12. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εμενα παλι το παθος μου ειναι οι γυναικες που εχουν παθος με την κουζινα χεεχεχεχεχε  
     
    Last edited: 6 Ιανουαρίου 2016