Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ερωτικές συνταγές

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Soraya, στις 6 Ιανουαρίου 2016.

  1. sigh

    sigh .

  2. espimain

    espimain Contributor

  3. espimain

    espimain Contributor

  4. sigh

    sigh .

  5. espimain

    espimain Contributor

  6. espimain

    espimain Contributor

  7. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Αμ χαλαρώνω όταν το βλέπω, αμ πεινάω μετά!  ))
     
  8. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Τσουμπλέκι.(συνταγή δική μου) 
    1κιλο μοσχάρι
    2μελιτζάνες φλάσκες
    3κολοκυθάκια
    Πιπεριές Φλωρίνης σε βάζο
    Φέτα
    Κύβος βοδινού
    1ποτήρι κόκκινο κρασί
    Σάλτσα ντομάτας
    Κρεμμύδι
    Σκορδο
    Ρίγανη
    Διάφορα μπαχαρικά ( στην κουζίνα δοκιμάζω διάφορα)
    Εκτέλεση:
    Σοτάρουμε τα κομμάτια κρέας σε ελαιόλαδο μέχρι να ροδίσουν.
    Το κρέας πρέπει να είναι σκουπισμένο πολύ καλά για να μην χάσει τα ζουμιά του.
    Μόλις τελειώσουμε με το κρέας ρίχνουμε στο λάδι το κρεμμύδι και το σκόρδο ψιλοκομμένο. Σοτάρουμε μέχρι να μαραθούν και ρίχνουμε την σάλτα ντομάτας. Σοτάρουμε με την σάλτσα για να βγάλει η ντομάτα όλη την γεύση της.
    Ρίχνουμε και το κρέας και σοτάρουμε αλλά πέντε λεπτά.Σβήνουμε με το κόκκινο κρασί και αφήνουμε για άλλα δύο λεπτά.
    Ρίχνουμε νερό,τον κύβο,αλάτι,πιπέρι,ρίγανη και τα μπαχαρικά της αρεσκείας μας. Αφήνουμε να σιγοβράσει και αν χρειαστεί προσθέτουμε λίγο νερό ακόμα.
    Σε ένα τηγάνι τηγανίζουμε τις μελιτζάνες και τα κολοκυθάκια. Αν θέλουμε μπορούμε να τα ψήσουμε και σε φούρνο εάν θέλουμε το φαγητό πιο ελαφρύ.
    Μόλις το μοσχάρι μαλακώσει στήνουμε το φαγητό.
    Εγώ έχω ατομικά πήλινα. Μπορούμε όμως να το βάλουμε και σε ένα πυρίμαχο σκεύος.
    Πρώτα βάζουμε την φέτα. Δεύτερη στρώση την πιπεριά Φλωρίνης.Τρίτη τη μελιτζάνα, τέταρτη το κολοκυθάκι και το τέλος το μοσχάρι.
    Ψήνουμε στον φούρνο για να ενωθούν οι γεύσεις. Σε προθερμασμένο φούρνο γύρω στο σαραντάλεπτο.
    Το φαγητό είναι υπέροχο..οποίος έχει φάει ξανά τρώει.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η καλή νυκοκερά
    είναι δούλα και κερά
    και στού Έσπι το λημέρι
    εμαγείρευε τσουμπλέκι...
     
  10. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

      πρώτα από όλα νυκοκερά..
    Μεγάλη αγάπη μου η κουζίνα..είναι το βασίλειο μου.
     
  11. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Που να το δοκιμάσετε κιόλας! 
    Λίγο βαρύ βέβαια αλλά αξίζει.
    Μπορεί να μεγειρευτεί και με αρνί.
     
  12. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

     
    Υπάρχει κάτι πιο ερωτικό από ζεστό σπιτικο ψωμάκι; και χωρίς ζύμωμα παρακαλώ!!:

    -500γρ αλεύρι που φουσκώνει μόνο του
    -1 κουτάκι μπύρα
    -1 κουτ. του γλυκού αλάτι
    -1 κουτ. του γλυκού μέλι
    - (αν υπάρχουν σουσάμι,σπόρια κλπ)

    Ανακατεύουμε τα υλικά τα βάζουμε σε λαδωμένη φόρμα τελευταία σχάρα αντιστάσεις πάνω κάτω 180 για μια ώρα περίπου αναλόγως τον φούρνο.