Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η πνευματική ανωτερότητα των γυναικών είναι βιολογική και όχι κοινωνική!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος sissy2015, στις 17 Νοεμβρίου 2022.

  1. sissy2015

    sissy2015 New Member

    Οι γυναίκες είναι πιο έξυπνες από τους άνδρες!

    Η θεωρία ότι οι γυναίκες είναι πιο έξυπνες από τους άνδρες υπάρχει πολλά χρόνια. Τώρα οι επιστήμονες ισχυρίζονται πως μπορούν να τεκμηριώσουν ότι αυτή η πνευματική ανωτερότητα διαρκεί καθ’ όλη τη διάρκεια της ζωής τους.

    Έρευνα που έγινε με τη συμμετοχή 600 ανθρώπων και των δύο φύλων, ηλικίας 85 ετών έδειξε ότι οι γυναίκες ήταν πιο εύστροφες και πιο ακριβείς στις απαντήσεις τους από τους άνδρες, ακόμα κι αυτές που είχαν χαμηλότερο επίπεδο εκπαίδευσης.

    Τα αποτελέσματα αποδεικνύουν ότι η πνευματική ανωτερότητα των γυναικών είναι βιολογική και όχι κοινωνική, λένε οι επιστήμονες. Άλλωστε, παλαιότερες έρευνες έχουν δείξει ότι τα κορίτσια είναι καλύτερες μαθήτριες τόσο στις σχολικές επιδόσεις, όσο και στις πανεπιστημιακές σπουδές.

    Μακάρι οι κυρίαρχες γυναίκες να είναι στο μέλλον πλειοψηφία! Εγώ είμαι υπέρ εσείς;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μάλιστα.

    Γιατί το αναρτήσατε στο BDSM Discussion;!
     
  3. John44

    John44 Regular Member

    Στο χωριό μου, αυτό το λένε γλείψιμο!!
     
  4. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Έτσι πιστεύεις ότι θα βρείς Αφέντρα? χαχαχα !
     
  5. n0m3rcy

    n0m3rcy La luz se fue... de vuelta a la oscuridad Premium Member

    Υπάρχει κάπου δημοσιευμένη η μελέτη που στηρίζεις τα γραφόμενα σου γιατί οι τελευταίες που υπάρχουν δεν αποδεικνύουν καμιά διαφορά όσον αφορά την ευφυΐα λόγω βιολογικών χαρακτηριστικών των φύλων.
    Αν ναι βάλε και την πηγή
     
  6. n0m3rcy

    n0m3rcy La luz se fue... de vuelta a la oscuridad Premium Member

    Άσχετα αν τη βρεις πάντως είμαι υπέρ και φυσικά... μ αρέσει να "βασανίζω" το εξυπνότερο φύλο των ανθρώπων.
     
  7. Konstantina Lionaki

    Konstantina Lionaki ΔΕΝ ψάχνω τίποτε.

    Θα σε στενοχωρήσω.. έχουν ίδια ευφυΐα. Ψάξε λίγο στο Ίντερνετ τις δημοσιεύσεις αποτελεσμάτων κάθε χρόνο.

    Τελευταία φορά που το είχα ψάξει το μοναδικό που ειχε βρεθεί είναι ότι έχουν άλλες καμπύλες στις γραφικές.
    Να εξηγήσω: περισσότερο ποσοστό γυναικών ηταν μέσης (ευφυΐας) και λιγότερες χαμηλής και ψηλής σχηματίζοντας μια «καμπούρα» στην γραφική, ενώ στους άνδρες περισσότεροι ηταν στο χαμηλό και στο ψηλό ενώ λίγοι στην μέση σχηματίζοντας μια «κοιλιά».

    Το μόνο που σου λέει αυτό είναι ότι αν μιλήσεις σε μια τυχαία γυναίκα το πιο πιθανό είναι να είναι μέσης ευφυΐας ενώ έναν τυχαίο αρσενικό 50/50 να είναι χαμηλης/ψηλής.

    Πχ εσυ για να πιστεύεις ότι οοοοολες οι γυναίκες είναι ψηλής, γιατί από το δικό σου επίπεδο έτσι σου φαίνονται αυτό μου λέει ή ότι γλύφεις μπας και βρεις κάτι (κακη επιλογή) ή ότι πράγματι έτσι τις βλέπεις οπότε δεν είσαι αινσταιν.
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2022
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    Η απορια μου ειναι που στο καλο βρηκαν 300 αντρες 85+ ετων να κανουν την ερευνα??