Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

η στιγμη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Kaveiros, στις 29 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Τι σημασια εχει για σενα?Μπορει καποιες φορες να εχει την αξια μιας ολακαιρης ζωης?
     
  2. Απάντηση: η στιγμη

    Δεν ξέρω ποιος το είπε, το είχα ξαναγράψει παλαιότερα, αλλά μου αρέσει πολύ...  

    "Η ζωή δεν μετριέται με τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά με τον αριθμό των στιγμών που μας κόβεται η αναπνοή."
     
  3. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ίσως έχει μεγάλη σημασία. Αλλά την διάρκεια αναζητούμε τελικά
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: η στιγμη

    Δε θεωρώ τις όμορφες στιγμές ότι συμαντικότερο στη ζωή μου.Γεγονότα ναι, καταστάσεις ίσως - αυτά σκέφτομαι μες στο μυαλό μου και μοιάζουν πιο συμαντικά!

    Φοβάμαι τη στιγμή!Σε μια στιγμή αλλάζουν τα πάντα....
     
  5. skia

    skia Contributor

    την αξία μιας ολόκληρης ζωής όχι, αλλά μερικές στιγμές είναι απλά ανεκτίμητες...
    και πάλι, όμως, έρχονται άλλες καινούριες που είναι και αυτές πολύτιμες.
     
  6. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Όπως είπε και ο μπατζανάκης μου ο Al Pacino, some people can live a lifetime in a minute

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  7. koralenia

    koralenia Regular Member

    Μια στιγμή μπορεί να παγώσει τον χρόνο και γιαυτήν και μόνο να ζεις.
     
  8. ramissemi

    ramissemi New Member

    Έκανα τις σταγόνες της ζωής μου θάλασσα... όλα αυτά τα πελάγη με ξεβράσανε εδώ
     
  9. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Re: η στιγμη


    DocHeart,εισαι τυχερος ανθρωπος!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Οι στιγμές που έχω να θυμάμαι,οι στιγμές που με φόβισαν και οι άλλες που φοβάμαι, οι στιγμές που έρχονται εκεί που δεν τις περιμένω, εκείνες που λαχταρώ και οι άλλες που ονειρεύομαι....να η αξία μια αλάκαιρης ζωής.
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    χμ ... για να δουμε ... στιγμες .... τι κανει τις στιγμες πολυτιμες ? ... μα φυσικα ο χρονος ... ο χρονος που τρεχει προς το τελος .... η ολοψυχη αφιερωση μας σε αυτο που κανουμε μια δεδονη χρονικη μοναδα ειναι η στιγμη !! ...
    ομως .....
    ομως αν δεν υπηρχε τελος ... αν δεν πεθαιναμε ... αν ζουσαμε αιωνια ... ποση αξια θα ειχε η καημενη στιγμουλα ? .... θα μπορουσαμε να την διαθεσουμε διχως κοστος ... απερισκεπτα ...
    ειναι ομως σημανικη η στιγμη επειδη καποτε πεθαινουμε ; ... επειδη ο αριθμος των στιγμων εχει περιορισμο απο την φυση ; ... αν ειναι ετσι τοτε θα μπορουσαμε να μετρησουμε την ευτυχια σε καλες στιγμες ...
    Ομως η ευτυχια δεν χωραει μεσα σε στιγμες ... η πραγματικη ευτυχια δεν γνωριζει αρχη και τελος ... ρεει προς εκεινους που την αξιζουν αφθονη ... εκεινοι θα ειναι αυτυχισμενοι ειτε σαν πεταλουδες με μια μερα ζωης ειτε σαν αθανατοι παρακολουθοντας τον χρονο σαν εναν ατελειωτο κηπο χαρας ....
     
  12. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor



    Είναι ο ήλιος που περνάει,
    είν' η σιωπή που κυβερνάει,
    είν' αυτή,μια στιγμή.
    Είν' η ανάσα σου που ακούω,
    μέσ' απ' το θόρυβο της πόλης,
    είναι το χέρι που κρατάω,
    σαν κοιμηθώ και σαν ξυπνάω,
    είν' αυτή,μια στιγμή.

    Κι αν είναι γρήγορες σαν σφαίρες,
    είναι μικρές, χαμένες μέρες,
    και όσες περνάν έχουν χαθεί,
    ποτέ καμιά τους δε θα ξαναρθεί.

    Είναι το ξάφνιασμα της μέρας,
    η μυρωδιά που φέρνει ο αέρας,
    είν' αυτή,μια στιγμή.
    Είναι ένας ήχος στο σκοτάδι,
    η μοναξιά μετά απ' το χάδι,
    μια στάλα ιδρώτα στο λαιμό σου,
    και μια γραμμή στο μέτωπό σου,
    είν' αυτή,μια στιγμή.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014