Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

υπό με πείρα vs υπό που ξεκινάνε τώρα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος charlotte, στις 10 Φεβρουαρίου 2018.

  1. skia

    skia Contributor

    H εμπειρία δεν είναι αυτή που καθιστά κάποιον έτοιμο ή όχι. Επίσης δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο manual.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κάθε φορά.
     
  3. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Κάθε άλλο , αυτό που είπα είναι ότι η επιλογή από πλευράς Κ δεν μπορεί να βασίζεται εξ ορισμού στο "έτοιμο" γιατί αυτό συνιστά μια εξουδετέρωση του ίδιου του ρόλου του.
     
  4. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Το ίδιο; σοβαρά τώρα; δεν έχει καμία διαφορά το ξεκινημα απο βανίλα με μετα απο δεκα χρόνια;
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Νόμιζα ότι ήμουν σαφής, κάθε φορά - όπως λέει η @Μαντλίν - είναι η πρώτη φορά.
    Εφόσον δεν το καταλαβαίνω, μπορείς εσύ να μου πεις ποιά δουλειά εννοείς;
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Θέλει δουλειά το υποτακτιλίκι, είτε είσαι νιούμπι , είτε είσαι υπό με τα όλα (σου) , δεν επαναπαύεσαι, αν αυτό ρωτάς. Work it, αυτό.  
     
  7. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Εσύ δηλώνεις μαστερ, οκ; οταν βρεις μια βανιλα και της ζητησεις βδσμ και της πέσει το σαγόνι ως το πάτωμα, θα ξεκινήσεις βου και α βα; η θα προτιμήσεις καποια που καταλαβαίνει;
     
  8. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Οχι δεν ρωτάω αυτό, λέω οτι εχει επέλθει ηδη η αποβανιλοποιηση, πως να το πω! Ρωταω τους
    Μ/Κ/Τ αν τους ενοχλει η διαδικασία αυτή, της αποβανιλοποιησης, δεν μπορει να γίνεται κάθε φορά σε κάθε σχέση.
     
  9. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Να αποβάλεις αρχικά ότι βανίλα ήξερες, δε νομίζω όλοι να ξεκινήσανε την ερωτική τους ζωή σαν bdsmers
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  11. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

  12. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Να πω κάτι; Μπορεί να είμαι κι εκτός αλλά υπό που ξεκινάνε τώρα (νιούμπς δλδ) είναι υπό. Δηλαδή έχουν κάνει το γενικότερο ψάξιμο μέσα τους και μπλα μπλα μπλα κι αναγνωρίζουν στον εαυτό τους αυτή την -ας το πούμε- τάση.
    Το ότι μπορεί να μην έχει τόσες εμπειρίες δεν σημαίνει ότι δεν είναι υπό.

    Οι βανίλα είναι άλλο καπέλο...