Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

χωρις διαδικτυο..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Afrodyte, στις 15 Ιανουαρίου 2009.

  1. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    τι καναμε τοτε;πως σκοτωναμε το χρονο μας;πως μιλαγαμε με φιλους χωρις μσν;
    Οταν εγω ημουνα μικρη δεν υπηρχε διαδικτυο...οπως και οι περισσοτεροι πιστευω.Χασαμε κατι που δε μεγαλωσαμε μπροστα σε μια οθονη;Κερδισαμε;
    Οι αποψεις διυστανται συνηθως πανω σ αυτο θεμα.Χασμα γεννεων και παει λεγοντας.
    Εσεις τι πιστευετε;Η τεχνολογια βοηθησε η αποξενωσε τον κοσμο;
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Εεεε, χμμμμμ, η τεχνολογια αποξενωσε τον ανθρωπο.
    Ιδου, πως μιλουσαμε με φιλους χωρις το διαδικτυο??????
    Τους τηλεφωνουσαμε, μιλουσαμε, φωναζαν αι δυστυχαι μητεραι, "οταν θα ερθει ο λογαριασμος του ΟΤΕ, και αφου βρεθεις με περουκινι αφου τα μαλλια σου θα εχουν βρεθει αναμεσα στα κρινοδαχτυλα μου, κανονισε με τον πατερα σου το ποσα δοντια θα σου μεινουν".
    Υπηρχε επικοινωνια, μετα το τηλεφωνημα συναντιοσουν, μιλουσες, επικοινωνουσες αμεσα, μοιραζοσουν.
    Τωρα, "τι λες χρυσε μου που θα τρεχω απο την Κηφισια στο κεντρο να σε δω! Μπες στο msn και συνοδεια καφεδακιου θα τα πουμε, θα βλεπομαστε, αντε να βαλουμε και τα ακουστικα για πιο αμεσα, δεν βλεπεις τον καιρο????".
    Βεβαια υπηρχε και τοτε οσον αφορα τα σεξουαλικα το τηλεφωνικο σεξ, αλλο ομως το φανταζομαι το τι χρωμα εχει το βρακακι σου και αλλο το μου το κολλας στην καμερα και μου πεταγονται οι οφθαλμοι εξω σαν τον βατραχο που μπανισε την στρουμπουλη πλην αλανιαρα πεταλουδα στο φυλλο.
    Φυσικα το ιντερνετ, σαν ιντερνετ προσφερει πολλα, οσον αφορα ομως την γνωση και την πληροφορικη.
    Εμεις οι ιδιοι το ανακατεψαμε σε πραγματα που δεν επρεπε και ναι μεν σε πολλα "ειδικα" θεματα μας διευκολυνε, δυστυχως ομως μας αποξενωσε απο καποια αλλα, απλα και ανθρωπινα καθημερινα πραγματα.
    Να μια διευκολυνση.
    Π.χ, Αφεντρα ή Αφεντης αναζητα σκλαβο-α, ή και το αντιθετο.
    Ξερεις πως το πιο πιθανο ειναι αυτος που απαντα να εχει σχεση με το θεμα.
    Χωρις το διαδικτυο τι????
    Γνωριζεις καποιον, σε καποιο μπαρ, στον δρομο, σε ενα καφέ και τι του λες?????
    "Μωρε, να, μου ερχεται να σε δεσω και να σε κανω μπλαβί, μηπως θα σου αρεσε?"
    Με λιγα λογια το ιντερνετ εξυπηρετει σε καποιους τομεις, ενω σε καποιους αλλους αποξενωνει.
    Και η αποξενωση ειναι η αιτια μυριων αλλων κακων.
     
  3. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: χωρις διαδικτυο..

    Πραγματικα απολαμβανω τα εξυπνα ποστς σου και ειδικα σ αυτο θα συμφωνησω σε πολλα σημεια.Σ ευχαριστω για την ευστοχη απαντηση σου.
     
  4. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Re: χωρις διαδικτυο..



    αχαχαχαχχαχ..Μιρέλλα μου όπως πάντα απολαυστική...Θα έλεγα ότι συμφωνώ μαζί σου όμως δεν φταίει η τεχνολογία για την αποξένωση αλλά ο τρόπος χρήσης της.
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: χωρις διαδικτυο..

    Σίγουρα έτσι είναι αλλά στην περίπτωση της τεχνολογίας - ανθρωπότητας είναι σαν ένα παιδάκι 8-10 χρονων νάχει στα χέρια του ένα όπλο(κιας έχει διδαχθεί τους κινδύνους).
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: χωρις διαδικτυο..

    Βοήθησε αυτόν που ήθελε να βοηθηθεί και αποδιοργάνωσε αυτόν που ζητούσε πολλά..