Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Worrion, στις 29 Δεκεμβρίου 2008.

  1. Worrion

    Worrion Regular Member

    όταν είσαι χαλια ψυχολογικά τι σου φτιάχνει την διαθέσει?!
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    H μουσική...
     
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    Η απόλυτη σιωπή...
     
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    δυστυχώς,εκείνη την στιγμή,ότι μου έρχεται στο μυαλό να κάνω(μουσική,διάβασμα,ταινίες),θα με κάνει ακόμα πιο χάλια,οπότε απλά περιμένω μέχρι να μου περάσει.
    περνάει μόνο του,δεν έχω κάποια συνταγή.
     
  5. DiDi

    DiDi Regular Member

    Γιατί υπάρχουν δύο νήματα ίδια??? Κάποιος να το δεί αυτό γιατί μπερδευόμαστε.. Ευχαριστώ
     
  6. spectrum

    spectrum Regular Member

    Να βαλω να δω στο βιντεο το γκολ του Καραγκιοζοπουλου(Ολυμπιακος-ΑΕΚ 0-1 στο ΟΑΚΑ)
     
  7. Worrion

    Worrion Regular Member

    δηλ κανεις κάτι! δεν κανεις τίποτα ...   

    δεν ξέρω. k εγώ την ίδια απορία έχω...  
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2008
  8. fractal

    fractal Regular Member

    όταν είσαι χάλια απλά το απολαμβάνεις , βυθίζεσαι όσο μπορείς μέσα του και χάνεσαι.
     
  9. Worrion

    Worrion Regular Member

    εσύ τα πρόλαβες αυτά. k εγώ θέλω να τα δω.  

    άρα σου αρέσει να είσαι χαλια?  
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2008
  10. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    Μια χαρά είναι να βάλεις να δεις στιγμές απ το euro2004-ότι καλύτερο!






    Απλά μπορείς να το δεχτείς λίγο περισσότερο!Συνήθως όταν δεν είμαστε καλά το 50% του προβλήματος είναι ότι δε θέλουμε να το δεχτούμε-οτι θα θέλαμε να νιώθαμε αλλιώς.Το ίδιο το πρόβλημα είναι μόνο το υπόλοιπο 50% του άβολου συναισθήματος.

    Μια άλλη καλή ιδέα είναι να μοιραστούμε το συναίσθημα μας με κάποιο δικό μας άνθρωπο που ξέρουμε ότι θα μας καταλάβει χωρίς να ασκήσει κριτική στις πράξεις και τα συναισθήματά μας.Μάλιστα αν καλλιεργήσουμε αυτή την τακτική θα δούμε ότι έχει ευεργετικά αποτελέσματα!
    Το φόρουμ μπορεί να αντίστοιχο ρόλο και μπράβο σου που ξεκίνησες να το κάνεις! 

    Να θυμάσαι ότι μέσα απ τις καταστάσεις "του δεν νιώθω καλά" πάντα κάτι έχουμε να μάθουμε - έτσι ωριμάζει ο άνθρωπος και όχι απ τις περιόδους που καυλαντίζουμε και διασκεδάζουμε ανέμελοι.
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2008
  11. female

    female Contributor




    Εξαρτάται πολύ από τα αίτια και τη βαρύτητα της αιτίας, ή της αφορμής. Κατ' αρχήν ψάχνω να βρω τι με χάλασε. Άλλες φορές ορατό κι άλλες πιο περίπλοκο. Μερικές φορές αρκεί να το καταλάβω και να δω πόσο χαζό είναι. Άλλες, απλώς να πάρω "απόσταση απ' το δράμα".

    Λίγη μικρο-γκρίνια σε κάποιο φίλο βοηθάει να με ακούσω να λέω δυνατά αυτό που σκέφτομαι και να διαπιστώσω το παράλογο ή το υπερβολικό του πράγματος ή και λίγο "κράξιμο" από κάποια κολλητή ή ένα έξυπνο σχόλιο από τον καλό μου με φέρνει στα συγκαλά μου.

    Άλλοτε κάνω κάτι χαζό και ανεγκέφαλο για να περάσει χρόνος επεξεργασίας μέσα μου, σε βαθύτερο επίπεδο.

    Άλλοτε ρίχνω κλάμα. Μόνη μου, να μη φορτώνω άλλους ψυχικά. Η έκφραση είναι αποφόρτιση.

    Σε 2-3 "βαριές περιπτώσεις" θανάτων αγαπημένων προσώπων ή κάτι ανάλογο, έχω ρίξει δυο (όχι παραπάνω) ποτά σαν φάρμακο. Μόνο σε πολύ δύσκολες και σπάνιες περιπτώσεις - και μόνο συνειδητά.

    Μια ειλικρινής ζεστή αγκαλιά από αγαπημένο άνθρωπο είναι, επίσης, πολύτιμης και καταλυτικής ψυχοχαλαρωτικής αξίας -- πιστεύω και αγαπώ πολύ τη θετική ανθρώπινη σωματική επαφή γιατί μιλάει σε βαθύτερο επίπεδο και σαφώς ενεργειακά βοηθάει αναλγητικά ακόμα και σε καθαρά σωματικούς πόνους.



     
  12. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά