Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Worrion, στις 29 Δεκεμβρίου 2008.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μπαινω στο αυτοκινητο ,βαζω τις μουσικες μου και περιπλανιεμαι χωρις σκοπο,χωρις προορισμο.
     
  2. fractal

    fractal Regular Member



    YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (George Benson)

    You don't know what love is
    Until you've learned the meaning of the blues
    Until you've loved a love you've had to lose
    You don't know what love is

    You don't know how lips hurt
    Until you've kissed and had to pay the cost
    Until you've flipped your heart and you have lost
    You don't know what love is

    Do you know how a lost heart feels
    The thought of reminiscing
    And how lips that taste of tears
    Lose their taste for kissing

    You don't know how hearts burn
    For love that can not live yet never dies
    Until you've faced each dawn with sleepless eyes
    You don't know what love is

    You don't know how hearts burn
    For love that can not live yet never dies
    Until you've faced each dawn with sleepless eyes
    You don't know what love is.....what love is....
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    Μη μασάς πουθενά
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    Τσακιζω τα μαγαζια στα ψωνια. Οτι βλεπει το ματι δεν τ'αφηνει το χερι. 
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά


    Γυναίκες !!!
     
  6. cider

    cider Kitchen master

    Βγαίνω και περπατάω μέχρι να μην μπορώ άλλο.
     
  7. llazouli

    llazouli Contributor

    Παρομοίως!
    Η καλύτερη ''νοσηλεία'': μουσική, σινεμά, βιβλία.
    Όμως, κάποιες φορές, η κατάσταση ξεφεύγει, ''αποκλείομαι'' από το περιβάλλον και καμία νοσηλεία δεν είναι ικανοποιητική. Τότε χτυπάει το καμπανάκι για τα επείγοντα. Ένα ταξίδι, κοντινό ή μακρινό, με ή άνευ προορισμού, ξελαμπικάρει, πάντα με γυρνάει ''άλλον άνθρωπο''!
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Τα βιβλία και το σινεμά δε με βοηθούν πιά, η μουσική μπορεί και να χειροτερέψει τα πράγματα, η παρέα με φίλους και κουβέντα για άσχετα θέματα βοηθούν πολύ, επίσης ένα πολύ καλό βαθύ μασάζ και μία περιποίηση προσώπου μου δίνουν μία αίσθηση φροντίδας και το άγγιγμα μου κάνει πολύ καλό, το χουζούρεμα στο κρεβάτι μετά ονειροπολήσεων επίσης, τα ταξίδια ότι το καλύτερο αλλά ακριβή λύση για επίμονες μαυρίλες εκτός και αν προκριθεί μία οριστική μετανάστευση.

    Το περπάτημα μέχρι πτώσης με ανεβάζει πολύ και με ευχαριστεί, νομίζω όμως ότι προλαβαίνει τις μαυρίλες, δεν τις θεραπεύει ακριβώς, για μένα τουλάχιστον. Η μοναχική αυτοκινητάδα μετά σκέψεων επίσης μπορεί να μετατρέψει μία επερχόμενη πτώση σε απλή ακεφιά.

    Ποτό ποτέ, ηρεμιστικά το ίδιο, έχω απομακρύνει χέρια που μου τα έδιναν, ναρκωτικά ούτε κατά διάνοια, bingings αρκετά στο παρελθόν, ήταν μία στάνταρ λύση, όχι πια, μου είναι απωθητικά, σεξ ναι, λίγες φορές στη ζωή μου, ίσως το καλύτερο φάρμακο που μπορεί να βρει κανείς, μπορεί να θες ντους μετά που με όλα τ άλλα δε χρειάζεται αλλά γιατρεύει τα πάντα το άθλιο  

    Καθώς σας διάβαζα κατάλαβα πόσο πολύ έχω ασκηθεί, πόσες τεχνικές πειθαρχίας σκέψης διαθέτω - συγνώμη για τον κομπασμό, αυτοσαρκάζομαι - για να μην αφήνομαι να πιάνω συναισθηματικό πάτο, να μην αφήνω να με πιάνουν πραγματικές μαύρες. Όταν τελικά συμβαίνει, κάτι πολύ σπάνιο, τότε ισχύει και για μένα η προσέγγιση fractal, είμαι εκεί, το βιώνω και αντλώ από αυτό, σκέψεις, αισθήσεις, συναισθήματα. Δεν είναι κακό όσο το φοβόμουν, καθόλου.
     
  9. skia

    skia Contributor

    υπνοθεραπεία, μοναχικές βόλτες, ακούω metallica kai scorpions στη διαπασών, έλλειψη σκέψεων, αποφυγή συζητήσεων, απομόνωση για μερικές μέρες και βεβαίως, το πιο θαυματουργό, έφοδο στα μαγαζιά.
    το κλάμα είναι μία λύση που δεν ξέρω κατά πόσο με βοηθά τελικά και θα θελα να το αποφεύγω όσο μπορώ. με θεωρώ αδύναμη όταν κλαίω.
     
    Last edited: 29 Δεκεμβρίου 2008
  10. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    Έχει ειπωθεί πολλές φορές ότι η ζωή είναι πολύ μικρή και πολύ ωραία για να με "χαλάει" το οτιδήποτε. Μπορεί να υπάρχει προβληματίσμός, αγωνία, αγώνας, μπορεί να τρώω τα μούτρα μου, να πετυχαίνω ή όχι τους στόχους μου αλλά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να είμαι χάλια ψυχολογικά.
    Κακή διάθεση μπορεί να έχω κατά περιόδους αλλά χάλια ψυχολογικά δεν θυμάμαι ποτέ να ήμουν.
    Θα έλεγα ότι την κακή μου διάθεση την φτιάχνω με το ν΄ακούω μουσκή, να διαβάζω ή να πηγαίνω σινεμά αλλά αυτά τα κάνω έτσι κι αλλιώς. Οπότε μην έχοντας τρόπο να φτιάξω την κακή μου διάθεση αποφεύγω να την χαλάω.
     
  11. Απάντηση: όταν είσαι χαλια ψυχολογικά

    Χαμογέλασε   και....
    πάει, πέρασε!

    "Να χαμογελάς, γιατί το γέλιο σου δεν το΄χει κανένας!"
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Οι μοναδικές στιγμές που είμαι πραγματικά χάλια ψυχολογικά είναι οι στιγμές που τα αγαπημένα μου πρόσωπα αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα υγείας.Προσπαθώ να δείχνω δυνατός στους υπόλοιπους και να τους δίνω κουράγιο,αλλά όταν μείνω κάπου μόνος έχω κλάψει σαν μικρό παιδάκι.Ευτυχώς ή δυστυχώς δεν έχω κανένα τρόπο να αντιδράσω...