Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

B - D - τι???

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 9 Νοεμβρίου 2007.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Απογευματάκι Τρίτης, Νοέμβρης του 2007 θυμάμαι… 

    Ιδέα-εντολή!!
    - «Πάμε μια βόλτα σε κάνα sex shop να σου πάρω κάτι πραγματάκια που έχω στο μυαλό μου ?»
    - Και δεν πάμε ? αφού το θέλεις!!!

    Βουρ λοιπόν, καλή διάθεση, αστειάκια στο δρόμο , χαρούμενο απόγευμα. Είχε πιάσει και λίγο κρυάκι!! Μμμ …μουρλια για βόλτα γενικώς στις βιτρίνες αγκαλίτσα με τον Κύριό σου!!! Και πόσο περισσότερο ψώνια στο σεξ σόπ…

    Η λεωφόρος πήχτρα στο αμάξι, και τα πεζοδρόμια φίσκα στους βιαστικούς που γυρνάνε κατάκοποι από τη δουλειά τους. Στάσεις γεμάτες φατσούλες ταλαιπωρημένες και μοναχικές και συ στα σύννεφα… Πας βολτίτσα στο σεξ σοπ παλιοκ… τσα!!!!

    Γελάτε αφάνταστα με τη σκέψη ότι κάποιοι από όλους αυτούς (και όχι λίγοι) ούτε καν φαντάστηκαν ποτέ να μπουν σε ένα σεξ σοπ! Αν δε, μπορούσαν να υποψιαστούν τι θα ψώνιζες εσύ και ο Κύριός σου… ουεεε κι αλίμονο!!

    Φτάσατε! Πόρτες ερμητικά κλειστές (ως συνήθως άλλωστε και μετά λέμε για ταμπού και για Ολανδίες) , βαμμένες να μη φαίνεται βιτρίνα ή κάτι που να παραπέμπει και μόνο μια πινακίδα με νέον (καλαίσθητηηηηη…α πα πα πα) να γράφει SEX SHOP αναβοσβήνοντας με κόκκινα και μπλε φλουο χρωματάκια!!! Ολίγον μπουρδελέ η κατάσταση!! (Τι σε πιασε τώρα και γκρινιάζεις? Έτσι είναι τα σεξ σοπ! Τουλάχιστον στην Ελλάδα. )(αλήθεια στο εξωτερικό πως είναι ξέρει κανείς να μου πει?)
    Απ’ έξω δεν περνά σχεδόν κανείς , παρότι ο δρόμος είναι κεντρικότατος αλλά και αν περάσει κάποιος δεν σηκώνει το βλέμμα προς τα κει…ντροπής πράγματα!!! Α πα πα πα πα!!!

    Είσαι μια… εξ΄όλης και προόλης! Φτού σου! Ετσι σε μεγάλωσα εγώ? Τσκ τσκ τσκ!!! Και τσουπ έσπρωξες την πόρτα , λες και πήγαινες σε μαγαζί για πουλόβερ (τόση άνεση πια??) παραμέρισες να περάσει ο Κύριός σου πρώτα, μα Εκείνος ευγενής και τζέντλεμαν σ’ άφησε να περάσεις πρώτη (φτου σου δεν ντρέπεσαι για σκλάβα!!) Μπήκατε με διάθεση χαλαρή και καλή!!

    Πολύχρωμα ράφια με λογιών-λογιών καλούδια σεξουαλικού περιεχομένου ! Παρατηρείς ότι η μοναξιά του σημερινού ανθρώπου , διογκώνεται ολοένα και περισσότερο … πλαστικά χείλη.. τεχνητό κωλαράκι από σιλικόνη και μια ωραιότατη φουσκωτή κουκλίτσα…μπουκιά και συχώριο!! Μόνο μη κρατάς κάνα τσιγάρο ή καμιά καρφίτσα και σου σκάσει φιλάρα…γιατί το μπαμ που θα κάνει είναι αρκετό για να σε σκιάξει τόσο που δεν θα σου ξανασηκωθεί για μέρες!!!

    Ευγενέστατος ο πωλητής ήρθε να προσφέρει τις υπηρεσίες του!! Απευθύνεται –σωστά – στον Κύριο και λέει :
    - αν χρειαστείτε οτιδήποτε στη διάθεσή σας !! Ό,ποια βοηθεια θέλετε!
    - Χμ.. Ναι… τα είδη BDSM που τα έχετε?
    - Τι είπατε?
    - Τα είδη Bdsm ΛΕΩ …που τα έχετε?
    - B – D – τι ???
    Γελάς??? Έχεις ξεκαρδιστεί!! Δεν γελάς μόνο!! Σκροφίτσα!! B- D – τι ? ήθελες να ψωνίσεις? Ο Κύριος αρχίζει να τα παίρνει στο κρανίο, ο πωλητής κοιτά έκθαμβος ψάχνοντας να αποκρυπτογραφήσει την ‘άγνωστη λέξη’
    Σ’ αρέσει που ήθελε να εξυπηρετήσει κιολας!!!

    Β – D – τι ???????

    Η συνέχεια του έργου , εξίσου τραγελαφική:

    - Άσε ρε φίλε θα κοιτάξουμε μόνοι μας! (τι μαλάκας θεέ μου και δουλεύει σε sex shop κατά τα αλλα….)
    - Οκ ..οπως αγαπάτε! (μακρια από μένα αυτά τα BD..πως τα λεν…κάθε ανώμαλος ρε πούστη εδώ μέσα…#(%&)$#(*&$#)
    Και συ μικρή σκροφίτσα γελάς ακόμα και σκέφτεσαι….
    - Μ’αρέσει που ο Πέρις θα το κάνει Ολανδία εδώ μέσα !!! και γελάς χειρότερα…
    Φτουυυ !!! και κείνο το open gag? Ωωωχ… τι είπε ο πωλητής ?

    - Οpen gag? Τι κάνει αυτό?

    Άειντε τώρα να εξηγήσεις με τέτοια ψυχολογία και να ‘εκπαιδεύσεις ‘ τον πωλητή στα είδη του σεξ σόπ!!!

    Φύγατε σχεδόν άπραγοι??!! Εεεεελα δεν σε πιστεύω! Οι τιμές ήταν αστρονομικές στα ελάχιστα σοβαρά είδη που υπήρχαν , η ποικιλία ανύπαρκτη και ο Κύριος τα χε πάρει πια για τα καλά!??!!
    Κυρίως επειδή το ήξερε και επειδή απλά είπε να δώσει μια ευκαιρία ακόμα…και να μην καταλήξει στα ον λάιν στόρς…


    Για πολλά γέλια , αλλά και για πολλά κλάματα!!!


    ____________________________________________________________________

    Σχολιάστε κατα βούληση!!!!!
     
  2. naida

    naida Regular Member

    Χαχαχαχαχαχα πολύ καλό MPslave  
    Μια μέρα θα γίνουμε Ολλανδία (   ) τα sex shop θα είναι υπαίθρια με την πραμάτια τους έξω απλωμένη,
    θα βολτάρουμε αμέριμνοι και θα επιλέγουμε απο μια μεγάλη ποικιλία εργαλείων-παιχνιδιών.
    Κουράγιο ως τότε  
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μόνο που τότε θα είμαστε χούταλα και θα πηγαίνουμε με το μπαστουνάκι μας, τρέμοντας από ένα κάρο αρρώστιες, και θα ζητάμε περιλαίμιο, τελευταίας τεχνολογίας, χειροπέδες, κλιψ κ.λπ. Μετά θα διηγούμστε ιστορίες. "Στις μέρες μας τα πράγματα δεν ήταν έτσι. Ρωτάγμε για BDSM και μας έλεγαν BDτι; Τώρα είναι όλα...". Πολεμικές ιστορίες για κλάματα...
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: B - D - τι???

    Ναι ναι κουραγιο,τα πρωτα 100 χρονια ειναι δυσκολα, στην αλλη Μ/μας ζωη να κοιταξουμε να μπουμε σαν σπερματοωαρια στα @@ κανενος Ολλανδου και κατοπιν στο μ...νι καμιας Ολλανδεζας μπας και γεννηθουμε στην Ολλανδια...........  
     
  5. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: B - D - τι???

    το 'χω πει και παλαιότερα αν ήθελα Ολλανδία θα πήγαινα να ζήσω εκεί... βλέπουμε πόσο μπροστά είναι σε μερικά θέματα και εθελοτυφλούμε σε άλλα... τα πάντα εξαρτώνται από το αξιακό μας σύστημα... ότι σε μερικά πράγματα είμαστε πίσω είναι γεγονός, αλλά αυτή η διαφορά έχει τη γραφικότητά της και την απολαμβάνω
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: B - D - τι???

    Κουκλα μου το Amsterntam ειναι δυο ωρες με το αεροπλανο αντε τρεις (μην σε κλεβω κιολας), πιο γρηγορα θα πηγαινες στον παραδεισο των SEX SHOP την Ολλανδια και θα ευρισκες και του πεους το γαλα....(σορυ του πουλιου ηθελα να πω.......), παρα Πατησια Συνταγμα σε ωρα Αιχμης...... για να βρεις εναν ασχετο υπαλληλο, σε ενα ασχετο μαγαζι σχετικα με ασεξουαρ του bdsm,και μην μου πεις οτι πηγες με το Μετρο και πηγες γρηγορα, γιατι εκεινη την ημερα η Παπαρηγα ειχε σε απεργια ολους αυτους που δουλευουν στο Μετρο για συμπαρασταση λεει εναντια στα καπιταλιστικα συμφεροντα, που θυγουν την σουρεαλιστικη... κου...μουνο...σοσιαλιστικη ιδεα των μοναχους μαναχους...... για εβδομαδα 2 ωρων εργασιας και 300 ημερων ξαπλας......  τσ τσ τι λες τωρα θα μου πεις για την Ελλαδα τσ σε παρακαλω,δεν σου αρεσει το Σ/Μ που σου κανει καθημερινα ο Αλογοσκουφης.....(Σαδιστης 5*****), εχει κανει τις λαικες αγορες SEX SHOP, 10 ευρω το αγκουρι, 5 το καροτο, 15 η μπανανα, που θα βρεις πιο φτηνα ασεξουαρ για B D TI,μου θελεις και Ολλανδεζικο Σ/μ τωρα, τοσο μαζοχα εισαι.......?  
    Υ. Γ.Οταν εμεις κανουμε το B D ΤΙ ? οπως την Ολλανδια, οι Ολλανδοι θα κανουν bdsm με εξωγηινους..... 
    Αστο καλυτερα γιατι συγκρινεις ανομια πραγματα.
     
    Last edited: 10 Νοεμβρίου 2007
  7. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: B - D - τι???

    Τα "sex shop" δεν τα κάνει καμιά "Ολλανδία" αλλά η νοοτροπία του κόσμου.
    Το "sex" δεν είναι "κρυφτούλι" και το "shop" δεν είναι "μανάβικο" (sex=pm και shop=να σου χώσω ένα αγγούρι. Καταστάσεις που αρκετές -για να μην πω όλες- τις έχετε συναντήσει).
    Οταν εμείς, εδώ μέσα, οι "προχωρημένοι", κρυβόμαστε πίσω από μια οθόνη και από ένα nick name, χωρίς να έχουμε το θάρρος (εκτός ελαχίστων) να πάμε ένα βήμα παρακάτω ή να δείξουμε πως το bdsm δεν είναι ένα "μπαράκι" γνωριμιών, η Ελλάδα μας φταίει?
    Από την άλλη, όταν ο/η καθένας, την "αγαμία" του, την βαφτίζει "bdsm" (και δεν εννοώ μόνο σεξουαλικά) για να βρει "χαρά στα σκέλια του/ης", πάλι η Ελλάδα μας φταίει?

    Οχι, δεν φταίει η "Ελλάδα" για την κατάντια που οι ίδιοι δημιουργούμε. Ας χαράξουμε εμείς, πρώτα, ένα σταθερό, σίγουρο, ευθύ και ασφαλή "δρόμο" και από μόνα τους θα δημιουργηθούν αριστερά και δεξιά τα μπιχλιμπιδάτα "sex shop".

    (Ολα αυτά, βέβαια, είναι γνώμη μου και δεν θέλω να παρεξηγηθώ με κανέναν)
     
  8. επρεπε μαλλον να το πειτε στα ελληνικα για να το καταλαβει ο πωλητης.Δηλαδη αν του λεγατε "τα σαδομαζοχιστικα ειδη που τα εχετε",τοτε ισως να καταλαβαινε.Φανταζομαι οτι δεν ειχε ακουσει ποτε την συντομογραφια bdsm
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    ..ομορφο...
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Χωριο μερικα χλμ εξω απο την Θεσσαλονικη... καφενειο... κοσμος... καπνα κτλ κτλ

    Ξαφνικα ανοιγει η πορτα απο το καφενειο και μπαινει ενας αραπης με μια μεγαλη τσαντα.. ανοιγει την τσαντα στην μεση του καφενειου και αρχιζει να μας δειχνει την πραματια του ( σουγιαδακια, φακους , αναπτηρες, κουκλακια, cd/dvd κτλ) που ειχε προς πωληση.
    Με βλεπει εμενα με τον καφε στο χερι και μου δινει μια στιβα dvd με τσοντε... τα κοιταω βιαστηκα - βιαστηκα και του τα δινω πισω... με το που απλωνω το χερι να του τα δωσω και ειδε οτι δεν διαλεξα τελικα κανενα μου λεει με αυστηρη φωνη

    - Δεν σου αρεσαν????????

    οπως παντα κουλ Εγω του απανταω

    - Μπααα.... δεν ειναι του γουστου Μου


    εχω και κατι αλλο για σενα , Μου λεει


    Μαντεψτε τι μου εδειξε???????????

    εβγαλε απο την βαλιτσα ενα σετ με δονητες καθε μεγεθους... απο μικρους μεχρι κατι τεραστιους ( τους μερακληδικους που λεμε...)

    Μου λεει

    - Μονο 5 Ευρω το κομματι και 10 Ευρω οποιος παιρνει μπαταρια....







    ... και μετα μου λετε για sex shop!
     
  11. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: B - D - τι???

    Το αρχικό μου πόστ γράφτηκε , έτσι με χιουμοριστικό χαρακτήρα , διοτι τέτοια ήταν η διάθεσή μου την ώρα που το γραφα. Ομως η ουσία του δεν είναι τόσο επιφανειακή και σαφώς θα συμφωνήσω λέξη προς λέξη με τον Afentis_Epi8ymiwn προσθέτωντας μερικά σχόλια - ερωτηματικά μου, προς συζήτηση και σκέψη:

    ....η νοοτροπία και η παιδεία. Το σεξ ειναι κάτι που αφορά όλους, οχι μόνο τους bdsm ή κάποιες κάστες ανθρώπων!! Και είναι τόσο ενοχοποιημένο ακόμα και γεμάτο ταμπού και κρυφτοπόλεμο ....

    αλήθεια πόσοι και κυρίως πόσες απο Ε/εμάς εδώ τους/τις ανοιχτόμυαλες εχουμε επισκευθεί ενα τέτοιο κατάστημα και μαλιστα απενοχοποιημένα. Πόσοι το είπαμε στον κολλητό μας γυρνώντας ότι .."α πήγα και απο το σεξ σοπ να πάρω κατι παιχνίδια για την/τον αγαπημένο μου, σημερα!" ?

    Πόσοι γνωστοί σας μη bdsm θα τολμούσαν να πάνε φανερά , και χωρίς ταμπου??? Πόσοι προτιμούν το ιντερνετ γιατι κοκκινίζουν και μόνο στην ιδέα να βρεθουν έξω απο ένα τέτοιο μαγαζί?? προς τι αυτη η νοοτροπία.

    η Ελλαδα είμαστε εμεις. Οι νοοτροπία μας , ο τρόπος που μεγαλώσαμε , αυτά που μας έμαθαν και που κληρονομήσαμε. Ναι το θέμα δεν είναι αν υπάρχουν ή οχι μπιχλιμπιδάτα σεξ σοπς !!! Διοτι θα υπήρχαν αν υπήρχε το αντίστοιχο εκδηλωμένο ενδιαφέρον.

    Το θέμα είναι σε τι σημείο συνειδητοποίησης και σεξουαλικής απελευθέρωσης (τάχα ) βρίσκεται τουτη δω η ελλαδίτσα. Πως και γιατι μαθαίνουν το σεξ τα παιδιά , σε τι περιθώριο βρίσκεται ...η "ξανθια βιτσιώζα σκλάβα" , η τρανς ο γκέι η λεσβία. Ποια είναι τα ερισματά μας, ποια η εξελιξη της σκέψης μας, ποια η παιδεία, η πληροφόρηση και σαφως το αν ξέρει ή οχι ο πωλητής το open gag ή το τι ειναι B-D- ti...? είναι απόρροια όλων αυτών.
     
  12. Master

    Master Regular Member

    Απάντηση: B - D - τι???

    Πολυ καλο ποτε θα ξαναπας για να μας ξαναγραψεις;