Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM ΚΑΙ OFF TOPIC DISCUSSION

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ipakouo_skilaki, στις 10 Δεκεμβρίου 2007.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Αναρωτηθήκατε ποτέ γιατί το συγκεκριμένο κομμάτι του forum μας είναι δεύτερο σε προτιμήσεις?Αφού είμαστε bdsm forum γιατί να συζητάμε τόσο πολύ για θέματα άσχετα με αυτό.Δεν το κατακρίνω απλά έχω την απορία...Εγώ θα έβρισκα φυσιολογικό να είναι κάπου...στη μέση,αλλά όχι και δεύτερο.  

    υπάκουο σκυλάκι

    Υ.Γ. Και μη μου πείτε ότι δεν γίνεται να μιλάμε όλο για bdsm.Αυτό είναι κατανοητό....
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ενδεχομένως οι λόγοι για τους οποίους πολλοί συμμετέχουν σε αυτό ή αντίστοιχα fora αφορούν στην γενικότερη ανάγκη τους για επικοινωνία, και όχι αποκλειστικά (ή όχι κυρίως) στην επιθυμία τους να πραγματευτούν θέματα αναφορικά με το BDSM.
     
  3. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Ίσως ζητάω πολλά...ένα bdsm forum είναι ένα bdsm forum   προσωπικά μου προξένισε εντύπωση το ότι βρίσκεται δεύτερο στη λίστα...όχι το ότι υπάρχει

    ευχαριστώ Κυρία Syrah  
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    καλυπτει μεγαλη γκαμα θεματων και λιγο πολυ ολοι βρισκουν κατι ενδιαφερον ωστε να επισκεφτουν το ''off topic''
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Παρακαλώ υπάκουο σκυλάκι  
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Μην ξεχναμε οτι ειμαστε Ελληνες...Το'χουμε στο DNA μας. Ο διαλογος,το σχολιο,η διαφωνια,επι παντος επιστητου.Απο την αρχαια αγορα μεχρι τα σημερινα καφενεια οι Ελληνες αυτη τη δουλεια κανουν.Σιγα μην χαναμε την ευκαιρια κι'εδω!!
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Συνεχής πραγμάτευση θεμάτων,ότι το καλύτερο!Δείχνει ενδιαφέρον,προβληματισμό, μία κοινωνία ζωντανή που δεν δέχεται άκριτα τα πράγματα ως έχουν.
     
  8. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Στην Ελλάδα είμαστε... πάντα το άσχετο κλέβει την παράσταση   
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Προσωπικά με στεναχωρεί αυτό...πραγματικά το ότι είμαστε στην Ελλάδα τείνει να είναι συνώνυμο με κάτι κακό.Κι αφού είμαστε στην Ελλάδα πρέπει να κλέβουν την παράσταση τα άσχετα?   Επαναλαμβάνω:δεν με ενοχλεί που υπάρχει το off topic discussion, με ενοχλεί που το training techniques δεν είναι χιλιάδες posts μπροστά του.
     
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Χμ... για φαντάσου πώς θα ήταν το forum χωρίς το off topic. Μία ψυχρή παράθεση απόψεων αποκλειστικά και μόνο πάνω σε θέματα bdsm. Ίσως σε κάποιους να άρεσε αυτό, πιστεύω όμως πως πολλοί θα το έβρισκαν λιγότερο ενδιαφέρον. Όπως και να το κάνουμε, πέρα από το status που δηλώνει ο καθένας μας, είμαστε άνθρωποι με πολλά και διάφορα ενδιαφέροντα. Από τη στιγμή που μας δίνεται η δυνατότητα, γιατί να μην πούμε ό,τι μας έρχεται στο κεφάλι μας (πάντα σε λογικά πλαίσια), να μην προβληματιστούμε πάνω σε διάφορα ζητήματα ή να μην κάνουμε χαβαλέ;  
     
  11. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Μα δεν είναι κακό! Όχι για μένα τουλάχιστον!  
    Προσωπικά δηλώνω τελείως άσχετη, είμαι άσχετη και γουστάρω τρελά!
    Άσε που την Ελλάδα δεν την αλλάζω για καμία άλλη χώρα!  

    Άσε που μέσα σε όλη αυτή την θεωρία ... είναι δύσκολο να βρεις τι τελικά είναι σχετικό και τι άσχετο!
     
  12. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Και τώρα που το παρατήρησα όλα τα hottest threads είναι από το off topic   και το τραγικότερο της υπόθεσης όλες οι απαντήσεις μου δίνουν επιπλέον νούμερα στο off topic...   βρε γέλιο...