Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και PC Games...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Elysium, στις 9 Αυγούστου 2006.

  1. Elysium

    Elysium Contributor

    Ποτέ δεν έκρυψα την αγάπη μου για τα PC games και ιδιαίτερα για τα adventures. Λίγο καιρό πριν συνειδητοποιήσω ότι ανήκω κάπου στο BDSM είχε πέσει στα χέρια μου ένα adventure της Sierra. Το παιχνίδι ονομαζόταν Phantasmagoria 2 : A puzzle of Flesh και ανήκει στα horror-adventures. Πρόκειται για adventure όπου ο πρωταγωνιστής (Curtis Craig) παλεύει μεταξύ λογικής και τρέλας να αναδιοργανώσει τη ζωή του μετά από τη νοσηλεία του σε ψυχιατρείο όταν ήταν νεώτερος. Πού το ενδιαφέρον μέχρι τώρα θα μου πείτε...
    Λοιπόν το παράξενο και το ενδιαφέρον της υπόθεσης, είναι πως ο πρωταγωνιστής του παιχνιδιού (στο οποίο συμμετέχουν αληθινοί ηθοποιοί), sub-άρεται από μια Mistress η οποία είναι συνάδελφός του στο γραφείο όπου δουλεύει!!!. Οι σκηνές από τη στιγμή που αποφασίζει να την επισκεφτεί σε ένα S/M club είναι εντυπωσιακότατες. Όπως επίσης και το session που ακολουθεί στο σπίτι του Curtis με τη Mistress (Therese -Ragna Sigrun το πραγματικό της όνομα). Το ακόμη πιο αξιοσημείωτο της υπόθεσης είναι πως καταφέρνει η Mistress να τον βάλει στο παιχνίδι της ενώ ο Curtis έχει ήδη vanilla δεσμό με άλλη συνάδελφό του   .
    Φυσικά το σενάριο του παιχνιδιού δεν αφορά το BDSM αλλά το μικρό αυτό κομμάτι είναι απόλυτα καλογυρισμένο   Αίσθηση βέβαια προκαλεί πως οι σκηνές του παιχνιδιού σε πολλές χώρες έχουν λογοκριθεί για το BDSM περιεχόμενό τους αλλά όχι και για τις σκηνές φόνων και βίας (;;;;;!!!!!)
    Παραθέτω κάποιες pics από το S/M club και από το session στο σπίτι του Curtis.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ενδαφέρον θέμα ...
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    ποιος θα μου χαλασει κερματα να παιξω?????
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Έχω ιδιαίτερη αγάπη στα adv. games και σε κάποια role playing. Νομίζω είχα παίξει παλιά το Phantasmagoria, μιλάμε πριν καμιά 10ριά χρόνια. Ακούγεται ενδιαφέρον το 2, ευχαριστώ. Πως θα ξέρω όμως πως αυτό που παίρνω δεν είναι το λογοκριμένο?
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor


    Απ' όσο γνωρίζω lara στην ελληνική αγορά κυκλοφορεί μόνο ο unsesored τίτλος, με το χαρακτηριστικό ότι μπορεί ο καθένας να επιλέξει το βαθμό "έντασης" των σκηνών όπου εμφανίζονται μετά το installation του παιχνιδιού.
    Αν τύχει πάντως και πέσει στα χέρια σας το box set όπου αναγράφεται ο αριθμός 3 (intense rating) στο εξώφυλλο είναι η λογοκριμένη έκδοση. Σε διαφορετική περίπτωση θα αναγράφεται ο αριθμός 4 ή τίποτα (το πιθανότερο για τις ελληνικές εκδόσεις).
    Άλλη μία πικάντικη λεπτομέρεια του παιχνιδιού είναι πως ο πρωταγωνιστής του είναι bi αφού έλκεται και από τον gay συνάδελφό του "Trevor"  
    Πώς γίνεται και όλα τα καλά adventures γράφονται από γυναίκες;;;;  

    Whips and kisses….
     
    Last edited: 9 Αυγούστου 2006
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    "Πώς γίνεται και όλα τα καλά adventures γράφονται από γυναίκες;;;;" ...
    .......... γιατι ο πεινασμενος καρβελια ονειρευται ....     ... δεν το λεω εγω αλλα οι στατιστικες ... τωρα αν οι στατιστικες εχουν ως αλωθι την ελειψη εραστων .. θα το εξετασουμε σε μια απο τις επομενες μας ζωες .....  
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Νομίζω , αλλά δεν είμαι σίγουρος για το αν είναι αλήθεια , αλλά πριν από χρόνια είχα ακούσει για ένα παιχνίδι με το εξής σενάριο :Σαδιστής καθηγητής με αντικείμενο βασανισμού μια σκλάβα . Νομίζω γιαπωνέζικο . Αν γνωρίζει κάποιος για αυτό ...
     
  8. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Ακόμα ένα επίσης παιχνίδι-σταθμός με BDSM θέμα είναι το Vampire, Τhe Masquarade: Bloodlines, ένα σκοτεινό παιχνίδι με εκπληκτικό soundtrack. Η BDSM ΕΒΤ/Hard Rock/Dark Electro/Industrial μουσική του soundtrack, είναι απλά σούπερ (λίγο παλιά πλέον, αλλά classic).

    Το παιχνίδι αυτό, παράλληλα με το story, σας δίνει μέχρι και την δυνατότητα να αποκτήσετε μέχρι και δική σας slave, την οποία μπορείτε και να διατάζετε πως θα ντύνεται, τι θα κάνει, και που θα σας υπακούει τυφλά. Χαριτωμένο και κατάλληλο για εκκολαπτώμενους Dominants!  

    Αν και είμαι ιδιαίτερα αντίθετος στις virtual εμπειρίες, η vampire/goth αισθητική του παιχνιδιού αυτού είναι απίστευτη.

    Παράδειγμα, δείτε το BDSM Club σε μια παλιά εγκατελειμένη γοτθική εκκλησία στο 'Downtown Los Angeles', γεμάτο με 'κόσμο' που χορεύει με το γνωστό goth στυλ!

    Tip: Δοκιμάστε να ψάξετε στα sound files του παιχνιδιού. Ίσως και να ανακαλύψετε ένα ολόκληρο album σε mp3, με μουσική από τα μεγαλύτερα συγκροτήματα του χώρου. Τα αγαπημένα μου κομμάτια: το "A Smaller God" από τους Darling Violetta, (που μάλιστα υπάρχει και στο νέο τους album Parlour), το "Swamped" από τους Lacuna Coil και το "Isolated" από την υπέροχη Chiasm (με το απίστευτο Goth/BDSM/Rubber Fetish στυλ στις συναυλίες της).

    Φυσικά όλα τα τραγούδια είναι τσάμπα! Ήδη τα έχω περάσει στο iP*d μου εδώ και μήνες...  
     
    Last edited: 11 Αυγούστου 2006
  9. ειχε πεσει στα χερια μου το Phantasmagoria 2 : A puzzle of Flesh παλαιοτερα και παρολο οτι δεν ειμαι λατρης των adventure το ειχα τερματισει,

    προτιμω τα horror survival (resident evil,silent hill,cold fear,obscure) η τα hack and slash action στυλ god of war κι ας μην εχουν βδσμ σκηνες  
     
  10. Νηρηίς

    Νηρηίς Guest

    Catherine (Playstation 3, Xbox 360)