Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

bdsm σχέση και διαφορά ηλικίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος periandros_, στις 16 Ιανουαρίου 2018.

  1. Συμφωνώ πως όσα περιγράφω θα μπορούσαν να συμβούν ανεξαρτήτως ηλικίας, απλώς στην συγκεκριμένη επαφή, το μοτίβο που εκείνος έβαζε πάντα σε πρώτο πλάνο, ήταν η ηλικία μου και το χρησιμοποιούσε για να κάνει ψυχολογικό πόλεμο.
    Το έβαλα στο συγκεκριμένο νήμα επειδή συνδέει το bdsm με την διαφορά ηλικίας, ώστε να πω πως το θέμα της ηλικίας μπορεί να λειτουργήσει άλλοτε ως φετιχ( προτίμηση) και άλλοτε ως ένα ακόμη έρεισμα για μια τοξική συμπεριφορά.
    Δεν θα ήθελα να το συμπεριλάβω στις bdsm εμπειρίες, αφού δεν θεωρώ πως η επικοινωνία μας, είχε σχέση με το bdsm. To bdsm ήταν η αιτία που εγώ είχα μπαστακωθεί στο bullying, δεν λειτουργούσε καμία δυναμική ανάμεσά μας σχετική με κυριαρχία και υποταγή. Κι αυτό, επειδή θέλω να πιστεύω πως ακομη και οι σχέσεις D/s, έχουν ως βασικό στοιχείο, τον αλληλοσεβασμό και την αμοιβαία εκτίμηση.
     
  2. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Ντροπή μην λες τέτοια πράγματα
    Έτσι όπως το πας σε λίγο θα μας πεις ότι ο Κ έχει τις δικές του υποχρεώσεις πρέπει να μπορεί να αντιλαμβάνεται την ψυχολογία του Υ και άλλες ιστορίες για Aγρίους
     
    Last edited: 19 Ιουλίου 2021
  3. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Φυσικά και υπάρχουν υποχρεώσεις.
    Συγκεκριμένα, για τους ιδιοκτήτες, αυτές έχουν περιγραφεί, επαρκέστατα εδώ!
    Αυτά, με τα οποία δείχνετε να συμφωνείτε, δεν περιλαμβάνονται απαραίτητα, σε αυτήν -τουλάχιστον- την κατηγορία.
    Θα ήτο καλό να μην γενικεύετε...
     
  4. Gangrel

    Gangrel Καλύτερα να καώ πάρα να σβήσω

    Εγώ τις γνωρίζω πολύ καλά
    Αλλά πολυ καλά κάνατε και επαναφέρετε το νήμα
    Απο αρκετά που έχω ακούσει κατά καιρούς ίσως κάνει καλό σε αρκετούς
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Δεν είναι προτιμότερο το υ να είναι μικρότερο?
     
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    1. Παραμένοντας στο πλαίσιο του καθεστώτος ιδιοκτησίας, όπως στο αρχικό μου ποστ

    2. Εξετάζοντας, πάντα, την βδσμικη οπτική και όχι τις προσωπικές προτιμήσεις του κάθε ιδιοκτήτη σχετικά με ηλικία, σωματότυπο κλπ

    Όχι, δεν είναι προτιμότερο να είναι μικρότερο το υ. Η εκπαίδευση και η κατοχή ενός σκλαβιού μπορούν να είναι το ίδιο απολαυστικά, είτε είναι μικρό είτε μεγάλο!
     
  7. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Προτιμω Τις Αφεντρες μεφαλυτερης ηλιλιας απο μενα. Συλλυπητήρια για την απωλεια Του Αφεντη Σας