Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

D/s ορισμένου χρονου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 20 Μαρτίου 2019.

  1. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Να το κουβεντιάσουμε λίγο ακόμα τότε.
    Είπες πως τοποθετήθηκα αυθόρμητα σε θέση "Κρίνω χωρίς να ξέρω"
    Νομίζω η Ντίνα ζήτησε "τη γνώμη μας" όχι αναφορές από τη βίβλο του βδσμ.
    Αυτήν και είπα.
     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Κάτι μου κλωτσάει.
    Διαβάζοντας το, ένοιωσα σαν να διαβάζω την εμπειρία ενός εργαζόμενου/υπαλλήλου μιας εταιρίας που συμμετείχε σε ενα πειραματικό μεν , αλλά καλά οργανωμένο project αύξησης της παραγωγικότητας , ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.
    Με ενόχλησε μάλιστα πιο πολύ που έκανα αυτή την αναγωγή, όχι η ίδια η αναγωγή.
    Δεν ξέρω, ίσως αυτός ο σχεδιασμός όταν μιλάμε για ανθρώπινες σχέσεις να είναι το αγκάθι...
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Και πολύ καλά έκανες. Δεν σου απαγόρευσε κανένας την έκφραση. Ούτε σου απαγόρευσε κανείς τον αυθορμητισμό σου. Δεν υπάρχει λόγος να σταματήσεις να το κάνεις, θα το κάνεις και θα το απολαμβάνεις όσο γουστάρεις. Κάνουμε διάλογο, συμφωνούμε και διαφωνούμε. Κρίνουμε - σχολιάζουμε τοποθετήσεις. Κρίνω τα συμπεράσματα σου βιαστικά, αν θες το δέχεσαι και προβληματίζεσαι, αν θες το πετάς και μέχρι εκεί.
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    @Cinnamon τι εμπειρεια εχεις για να εχεις αποψη σε σχεσεις Ds, ειτε "κανονικη" απεριοριστου ειτε σαν πολυ ειδικη περιτωση, ορισμενου χρονου?

    Εσυ δε ρωταγες στο προγουμενο θεμα, ποσο χρονο χρειαζεται να στηθει μια Ds σχεση, ή κανω λαθος ?
    Στο προηγουμενο απο το προηγουμενο θεμα, δεν ησουν αυτη που ρωταγε, εαν υπαρχουν στ αληθεια Ds σχεσεις, ή κανω λαθος ?
    Να υποθεσω λοιπον, σε αυτο το θεμα περασες στο να εχεις αποψη, στο επομενο θα δινεις και συμβουλες ?

    Να φυγω ή θα εχει μετα μπαμιες ?
     
  5. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Οι μπάμιες,στα δικά μου νήματα τουλάχιστον,είναι πάντα καλοδεχούμενες.
    Μείνε.
     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Eιναι νοστιμοτατες, θρεπτικοτατες και περιεκτικες σε ουσιες.  
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η @dina ζήτησε τη γνώμη μας απάνω σε μια ειδική πτυχή/περίπτωση των ασύμμετρων σχέσεων, και δη σε αρκετά αφηρημένο επίπεδο.

    Θέλετε να εξηγήσετε πώς συνδέσατε το θέμα του παρόντoς νήματος με τον εαυτό σας και με (ο, τι επιλέξατε να τονίσετε από) τις συμβουλές που σας δώθηκαν απάνω σε τελείως διαφορετικό θέμα;

    Υπενθυμίζω ότι γράψατε
    Και μια παρατήρηση: νομίζω οτι αυτό που επιδείξατε είναι παρορμητισμό, και όχι αυθορμητισμό. Διαφορετικές οι έννοιες μεταξύ τους.
     
    Last edited: 22 Μαρτίου 2019
  8. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Ο Κύριος , μου είπε να σκάσω, γιατί θεωρεί οτι παρεκτράπηκα.
    Σκάω λοιπόν. Ευχαριστώ Κύριε
     
    Last edited: 22 Μαρτίου 2019
  9. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    O Κυριος καθρεπτιζεται στην υ του, και αντιστροφα. BDSM Βιβλος, Κεφ. 1
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Ίσως εκεί υπάρχει τελικά το πρόβλημα. Σου θυμίζει πράγματα στο βαθμό που μπορείς/θες να καταλάβεις. Σε όλες τις σχέσεις ασυμμετρίας που έχω κάνει και σε αυτήν που απολαμβάνω τώρα, καλούμαι συχνά να σκέφτομαι "έξω από το κουτί" . Αν το τοποθετήσω στην λογική που γνωρίζω, το χάσαμε. Ευτυχώς για μένα, ξέρω καλά, ότι η λογική που γνωρίζω είναι μια σταγόνα στον ωκεανό και μου επιτρέπω να δω άλλες κατευθύνσεις.
    Με τον ίδιο τρόπο σκέψης πως περιμένεις να καταλάβεις κάτι τόσο διαφορετικό?
    Θα παρομοιάσεις μια ηδονή με μια εργασιακή σχέση και εξακολουθείς να πιστεύεις ότι το πρόβλημα βρίσκεται σε αυτά που διαβάζεις και όχι στον τρόπο που τα επεξεργάζεσαι. Αν συνεχίζεις να διαβάζεις με μια μόνο ματιά, όποια και αν είναι αυτή, μόνο αγκάθια θα βλέπεις.
     

  11. Καλοί οι όροι αλλά εγώ άλλο είπα..
    Αν δεν εμπεριέχει και συναισθηματικό υπόβαθρο η οποία σχέση δεν ειναι D/s.
    Και όταν υπάρχει αυτό το υπόβαθρο δεν μπορείς να το ορίσεις χρονικά. Είναι για όσο το νιώθεις.

    Εκτός αν θεωρούμε D/s όταν κάνουμε μηχανικά μια δραστηριότητα επειδή την έχουμε συμφωνήσει.

    Και αυτό, προσωπικά δεν θα το θεωρούσα D/s.
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    ---> https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Επίπεδα-παράδοσης-Ελέγχου-και-αντίστοιχοι-τύποι-bdsm-σχέσεων.58563/