Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Περιττός ο διαχωρισμός, αν διαβάσεις πιο προσεκτικά θα δεις ότι κανείς δεν σε έχει εμπλέξει σε συγκεκριμένο περιστατικό. Αλλά αυτός ο απαράδεκτος σνομπισμός για άτομα που δεν σε έχουν ενοχλήσει ποτέ και για καταστάσεις που δεν γνωρίζεις τίποτα, καλό είναι να σταματήσει εδώ ..παρακαλώ και εγώ το ίδιο θερμά. Αυτός ο λίβελος δεν είναι θέση και με δυσαρεστεί προσωπικά.
     
  2. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Όχι Ρέα. Ο μόνος λόγος είναι ότι δεν τους ενδιαφέρει πραγματικα, απλά θέλουν να δείξουν αυτό που θέλουν να δείξουν ....

    Σχεδόν σπάνια να μην έχει βρεθεί λύση σε σαπορτ η πριβέ μήνυμα και όσοι πραγματικά νοιάζονται ( και ας έχουν τοποθετηθεί δημόσια ) με έχουν συζητήσει και επί προσωπικού. Όταν σε νοιάζει τοοοσοο πρώτα διορθώνεις τον εαυτό σου κοιτάς που δυσκολεύεις μια κατάσταση, αν είσαι σωστός, αν αυτό που κατηγορείς το κάνεις και εσύ με άλλο τρόπο και στην συνέχεια επικοινωνείς με την διαχειριση με τον τρόπο που ορίζουν οι κανόνες .

    Ειδικά η τωρινή διαχείριση είναι αυστηρά κατά της δημόσιας συζητήσςη για θέματα του φόρουμ ( το είδαμε στο παρελθόν ... Δεν) και ειδικά εγω, για να μιλήσω και σαν μέλος _ μοντ το θεωρώ α δ ι α ν ο η τ ο. Και ποτέ τόσο καιρό δεν το έχω κάνει...ε δεν θα το κάνω για αυτό το νήμα .

    . .. υπάρχουν κανόνες που συμφωνησατε και υπάρχουν για λόγους που δεν μπορεί πιθανώς να καταλαβει κάποιος σε όλη τους την εκταση.

    Προσωπικά έχω πολύ καλές συνομιλίες με μέλη και σε πριβέ και στο σαπορτ που και διαφωνούσαμε και στο κάτω κάτω μπορεί και να μην "χωνευομασταν" σαν φιλοσοφίες. Και όλα καλά και τους ευχαριστώ για αυτό.

    Αυτά από εμένα.
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    @angel42 τι να πει κανείς για την ποιότητα του χαρακτηρα σου. Δεν καταλαβαίνεις πόσο σε θαυμάζω .

    Αυτά και εδώ. Για να τα λέμε όλα.
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    1.Πρώτα από όλα δεν είναι ξεκάθαρη η θεματολογία του νήματος.
    Είναι bdsmική θεματολογία?
    Είναι ερωτική?
    Μοιραζόμαστε διάφορες στιγμές μας γενικά ?

    Ξεκαθαρίστε και κρατήστε μια συνέπεια σε αυτό.

    Πετάμε τα σουβλάκια - κρατάμε τις τυρόπιτες, πετάμε το πεπόνι - κρατάμε το καρπούζι, τις παντόφλες, τα όπλα, πετάμε τον καφέ με το αντρικό χέρι κρατάμε τον καφέ με τα γυναικεία πόδια, πετάμε τον τυπά που κοιτάει την λίμνη, κρατάμε τα βοτσαλάκια. Κρατάμε τα κωλοδάχτυλα μέσα σε μουνί πετάμε τα κωλοδάχτυλα στον αέρα και βάζουμε και ποινές..


    Τα μέλη θέλουν να μοιραστούν τις στιγμές τους με άλλα μέλη, αυτό είναι όλο. Και δεν ξέρουν γιατί κατεβαίνει κάτι και γιατί μένει κάτι άλλο. Ξεκαθαρίστε με σαφήνεια τι επιτρέπεται και τι όχι και μείνετε σε αυτό. Την κατάσταση την δυσκολεύει η ασάφεια όχι τα μέλη.

    Αν ρίξεις μια ματιά στο νήμα δεν θα καταλάβεις την θεματολογία.

    2. Όταν αλλάζει κάτι στο νήμα με την μεγαλύτερη συμμετοχή, καλό και χρήσιμο είναι να γίνεται μια ενημέρωση, πριν τις αναρίθμητες ερωτήσεις και κυρίως πριν τις δημόσιες ανακοινώσεις μελών ότι εμπλέκεται μέλος στην απόφαση της διαχείρισης της συγκεκριμένης αλλαγής. (Τα ποστ βρίσκονται ακόμα εκεί, χαιρετίσματα.)
    π.χ."Καταργούνται τα like για τεχνικούς λόγους."
    Μόλις πριν λίγες ώρες μέσα από την κουβέντα μου με άλλη μοντ δόθηκε ένα "σοβαροί λόγοι" που ξεκαθάρισε έστω και έτσι κάποια αστεία σενάρια.

    Και κάπως έτσι φτάνουμε σε δυσάρεστες εντάσεις μεταξύ μελών. Για ρυθμίσεις που ΔΕΝ έγιναν. (Και παρόλα αυτά, παίρνεις θέση!)

    Για τα υπόλοιπα περί σαπορτ δεν θα απαντήσω. Τα έχω ήδη πει και μένω σε αυτά. Μου είναι ήδη πολύ δύσκολο όλο αυτό.

    Εδώ μου απευθύνθηκες και εδώ σου απευθύνομαι.
    Αυτά και από εμένα για σένα..
     
    Last edited: 4 Οκτωβρίου 2018
  5. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Και εσείς δεν πιστεύετε στις συμπτώσεις, έτσι δεν είναι ?
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    εγώ εκτός απ τα like που καταργήθηκαν, θα ήθελα να καταργηθούν και τα μηνύματα που λένε like!
     
  7. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Λαικ
     
  8. espimain

    espimain Contributor

     

    “Μηδέν δάνειο(για σπουδές κοπελιά); Βγες ραντεβού με έναν Sugar Daddy(πορνόγερο δηλαδή που θα σε πληρώσει για σεξ)!”

    Να και η πολιτισμένη Σουηδία. Επίσημα, νόμιμα και τρυφερά καπιταλιστικά εκπορνεύουν κοπέλες που θέλουν να σπουδάσουν και δεν έχουν την οικονομική άνεση. Γιατί ναι μεν η τριτοβάθμια εκπαίδευση είναι δωρεάν για τους Σουηδούς πολίτες και για τους πολίτες της Ευρωπαϊκής Ένωσης, το κόστος ζωής όμως των φοιτητών και το αναγκαίο εκπαιδευτικό υλικό χρηματοδοτείται μέσω δανείων ! Όμως για να λάβεις φοιτητικό δάνειο στο…ανεπτυγμένο Σουηδικό μοντέλο εκπαίδευσης, κάθε εξάμηνο πρέπει να περάσεις το 75% των μαθημάτων. Αν δεν τα έχεις καταφέρει οι τράπεζες κόβουν την πίστωση, άσχετα αν χρωστάς προηγούμενα εξάμηνα. Εκεί ακριβώς έρχεται ο Sugar Daddy και σου πετάει την γιγαντοαφίσα του. Αν πεις τώρα κακό πσόφο πορνόγεροι θα βγουν και θα σου πουν μα δεν τις υποχρεώνει κανείς, άσε που οι πιο πολλές γουστάρουν κιόλας.

    Το μακρινό 1846, ο Καρλ Μαρξ, στο έργο του «Η αθλιότητα της φιλοσοφίας», έγραφε:

    «Ήρθε η εποχή, που όλα, ακόμη και εκείνα που τα θεωρούσαν οι άνθρωποι σαν αναπαλλοτρίωτα (…) έγιναν αντικείμενο ανταλλαγής, αντικείμενο αισχροκέρδειας και μπορούν να πουληθούν. Είναι η εποχή, που ακόμη και εκείνα τα πράγματα που μπορούσαν να μεταδοθούν μα ποτέ να ανταλλαχτούν σαν εμπόρευμα, να δοθούν μα ποτέ να πουληθούν, να αποκτηθούν μα ποτέ να αγοραστούν – αρετή, αγάπη, γνώμη, επιστήμη, συνείδηση κλπ. – η εποχή που όλα πέρασαν στο εμπόριο. Είναι η εποχή της γενικής διαφθοράς, της παγκόσμιας αγοραπωλησίας, ή, για να μιλήσουμε με τους όρους της πολιτικής οικονομίας, η εποχή που κάθε τι, ηθικό ή φυσικό, έγινε εμπορική αξία (…)».

    Πηγή πληροφοριών : imerodromos.gr

     
  9. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πάντως κακά τα ψέματα, αν σε θέλει για τα λεφτά σου και εσύ για την ομορφιά της, είστε πλασμένοι ο ένας για τον άλλο.
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οτι πιο ρομαντικό έχω ακούσει στη ζωή μου <3

    Εισαι άκρως ερωτευσιμος.
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα, έχει μέρες τώρα που είμαι τόσο ερωτευμένος μαζί μου που δεν με χορταίνω.
    Όλη μέρα εμένα σκέφτομαι, νομίζω ότι αν πεθάνω θα αυτοκτονήσω.
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Kαναδυο λεπτά πριν στην ταινία ο ίδιος τυπάς λέει "Bring this village in stone era" ή κάπως έτσι... Γιέα..! Τάλιχο..! Χαπ, χαπ εντ τζόλι γκούντ κιέτς..!