Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φιλε, δεν κανω συναλλαγες. Αν εγραφε κατι που με εκφραζει και συμφωνω, θα παταγα like.
    Δεν παταω like απο... χαρη. Σε πολλους που παταω like, εχουμε και διαφορές σε καποια θεματα.
    Δεν μπορεις να εισαι ΠΑΝΤΑ της ιδιας αποψης και να συμφωνεις σε ολα. Αυτα συμβαινουν μονο σε "δημοκρατιες" τυπου Καστρο, Κιμ γιουν κλπ κλπ. Ευτυχως ειμαστε πολυ μακρια απο κατι τετοια.
    Και κατι ακομα. Το λεω σοβαρα. Του εστειλα ΔΥΟ φορες προσκληση.
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    και σε μας δεν λέτε τίποτε;
     

     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν βρήκα ποτέ αξία στο να κατηγορήσω το greekbdsmcommunity ότι είναι τόσο greekbdsmcommunity και αν δεν ήταν τόσο greekbdsmcommunity το greekbdsmcommunity είμαι σίγουρος ότι εγώ τουλάχιστον δεν θα επέστρεφα τόσες φορές.

    Γκαιμελιστικές τακτικές δεν με βοήθησε ούτε το google να ανακαλύψω τι είναι, προσωπική επίθεση όμως σε ένιωσα να εξαπολύεις εναντίον του cad λίγες ώρες πριν σε μία απόπειρα του να διαστρεβλώσει καταστάσεις κοιτάζοντας μέσα από ένα προσωπικό του πρίσμα, προσωπικά (και στην νέα αναβαθμισμένη έκδοση AuroraBorealis v6.9.00.12) θα του ευχόμουν μακροημέρευση, ευτυχία, αγάπη και shibari. Δεν ξέρω αν το έχεις δει από κοντά με κοτσίδα, εγώ που τον έχω δει από όλους riggers έχω γνωρίσει έχει την πιο riggerόφατσα, κρίμα που δεν ασχολείται.

    Αυτό που όμως δεν μπορώ να καταλάβω είναι το παράπονο του MasterJP.

    Ω! @MasterJp δεν είναι το πόσο κόπος έχει καταβληθεί από κάποιους να περιγράψουν όσο πιο σωστά γίνεται το lifestyle και το πρωτόκολλο για να το διαβάσουν και να το συζητήσουν εκείνοι που πραγματικά ενδιαφέρονται, σημασία έχει το που ακριβώς το έχουν καταβάλει.

    Ω! MasterJP, αν κρίνω σωστά, είστε advisor σε ένα μέρος που ο καθένας έχει την ελευθερία να αδειάσει ότι έχει στο κεφάλι του, αρκεί να το κάνει με συγκεκριμένους (αλλά ιστορικά διφορούμενους) συμπεριφορικούς όρους.

    Ω! MasterJP, αν θυμάμαι σωστά, είχα ακούσει φήμες ότι ο ιδιοκτήτης τούτου του επικοινωνιακού αγαθού είχε μόλις περιφερειακή επαφή με αυτό που ξέρω ότι αντιλαμβάνεστε και πιστεύω ότι αντιλαμβάνομαι ως bdsm, αν αυτό λέει κάτι.

    Προς τι το παράπονο λοιπόν, πέρα ίσως από μία μικρή (μάταια ως προς το αποτέλεσμα) ανακούφιση.

    Που είναι ο φασισμός όμως λύκε ? Εγώ δημοκρατία βλέπω.
    Και η δημοκρατία σε κάτι τόσο ανομοιόμορφο και μεγάλο θα είναι πάντα, πιστεύω, πρόβλημα για όποιον προσπαθεί να περιορίσει την γενική κουλτούρα και νοοτροπία σε μία πολύ στενή αντίληψη. Και ο πραγματικός πυρήνας του bdsm δείχνει να είναι μάλλον κάτι τόσο στενό και τόσο μικρό που ίσως δικαιολογημένα από τους περισσότερους λογίζεται ανύπαρκτη κατάσταση.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Θυμάσαι, πιστεύω, το ανέκδοτο με τον κυνηγό και την αρκούδα...    
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @AuroraBorealis : Το να συγχέετε την προτροπή απόδοσης τα του Καίσαρος τω Καίσαρι με παράπονο σας οδηγεί σε λάθος συμπεράσματα φίλτατε προβοκάτορα.
     
  6. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!

    Αποψε στο Star
     
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Δεν θα ήτανε πιο λογικό να αποδεχθούμε ότι αυτή είναι η κατάσταση, η έκφραση της ελεύθερης γνώμης είναι το μέγιστο επιδιωκόμενο και αντί για πρόβλημα να μιλάμε για το greekbdsmcommunity φίλτατε MasterJP ?
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πίστεψέ με, αν ήθελα να διαστρεβλώσω και μάλιστα στο "ξεπιτούτου" καταστάσεις (και κάμποσα άλλα μαζί), θα γελούσε κι ο παρδαλός κατσίκης...
    Αλλά κάτι που δεν θάπαιρνα προμήθεια από τρελογιατρούς, κάτι που για να πηγαίνω τσιγάρα στις φυλακές σε φίλους και γνωστούς θα πρέπει να γίνω Παπαστράτος, όσο νάναι το πράμα τείνει στο μηδέν ασυμπτωτικώς, που λέει κι ο Άριοχ (να δεις που αυτός θα την πληρώσει την ...παρκετέζα στο φινάλε, αι αδυναμίαι δεν κρύβονται)..!

    ____
    Η S1R γαμάει σε λέω, ω μέγιστε ρέκτα...
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όχι.
     
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Σε αυτή την περίπτωση και με αναγνωρισμένη κάποια κατάσταση ως πρόβλημα δεν θα ήταν λογικό τουλάχιστον να υπάρξουν κάποιες προσπάθειες αντιμετώπισης ορατές ή όχι ?
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    και πάλι όχι φίλτατε προβοκάτορα.
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Θα αρχίσω να νιώθω προβοκάτορας στο τέλος με τόσες αναφορές. Αλλά σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να εφευρέσω και κάποιον σκοπό.
    Μέχρι τότε, πως θα μπορούσε να προστατευθεί ο προαναφερόμενος κόπος και να μην απαξιώνονται εκείνοι που τον κατέβαλαν ή καταβάλουν κατα την γνώμη σας αν όχι με κάποια κίνηση ?

    Υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα μέλη 'νοοτροπία' φερ' ειπείν ?