Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eκτός θέματος και άνευ τίτλου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 24 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. tithon

    tithon Contributor

    ιιιιιιιιιιι, αποδόμησες την αναγέννηση.

    υγ: ταυτόχρονα κατέδειξες την θρησκευτικότητα της «συνειδητότητας».
     
  2. Lucifer81

    Lucifer81 Wandering, but not lost

    Θα εικασω οτι ειχες μια Χ εμπειρια με καποιον απο εδω μεσα και εχεις βρει βημα να πυροβολεις εδω και καιρο σε οποιο νημα μπορεις κατα ριπας. Στο σπιτι παντως του κρεμασμενου δεν μιλαμε για σχοινι, ειναι κριμα.
    Κατα τα αλλα θα συμφωνησω οτι ειναι μια καλη πρακτικη να κρατας μικρο καλαθι οταν πας να μαζεψεις φρουτα. Ποσα να φας πια; Τα υπολοιπα θα χαλασουν, και ειμαι εναντια στο να πετας φαγητο (γιαυτο και χοντρος). Παντως στο σωστο μερος εισαι  
     
  3. Brt

    Brt #ολαπολυ Premium Member

    Ναι αλλά εμένα με έχει φάει η περιέργεια.

    @brenda ποιος είναι; Για πες  
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @tithon

    Kαλά την έκανα, τέτοια που την κάναν σαν τα μούτρα τους...
    Αυτοί έκοψαν τον Αριστοτέλη πρετ-α-πορτέ για να φέρουν τα πράματα καταπώς τση βόλευε, ένας Θωμάς κάτι, θαρρώ, έκαμε την φτιάξη, στ' αρχίδια μας εμάς, τον άγιασαν μετά να βγάλουν την υποχρέωση...
    ...
    ΥΓ: Ξες, ήθελε ένας Ασημάκης να πει στον Αντρέα τον Λασκαράτο πως είναι κερατάς κι έτσι με το που πέρασε ο Αντρέας κάτω από το μπαλκόνι του Ασημάκη, ο Ασημάκης που παραμόνευε του πέταξε μπροστά του ένα σετάκι κέρατα, για να του την πει συμβολικώς κιετς εις επήκοον των περαστικώνανε. Ευθύς ο Λασκαράτος του απάντησε "μωρέ σιορ-Ασημάκη, χτενίζεσαι ωρέ" και τον άφησε να βουρλίζεται με τις ...ανακαλύψεις του..!
    ...
    Κατά τα λοιπά, κάτι αλήται, ουτιδανοί λένε πως η συνειδητότητα είναι εκδήλωση ενός φυσικού φαινομένου, ώπα κι ως εκεί, δεν μποράμε και δεν ξέμε ούτε να το ερμηνεύσουμε ούτε να μετρήσουμε το ίδιο ή την προβολή του, όπως και πολλά-πολλά άλλα... Τα υπόλοιπα σοκολάτας προκυπτούσης και διαθέσεως ανθούσης...
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Έγραψε ποίημα, δεν ανακάλυψε τις λέξεις, αυτό προσπαθώ να σου πω.

    Ο Turing για παράδειγμα δεν έγραψε απλά ποίημα αλλά έγραψε και την ίδια τη γλώσσα στην οποία γράφτηκε το ποίημα.

    Επίσης υποτιμάς τη συμβολή της ιδιοφυΐας που θα θέσει το ερώτημα και θα προκαλέσει το paradigm shift, αν είναι τόσο απλό γιατί γίνεται τόσο σπάνια;

    Αρχιμήδης, Εύδοξος, Ευκλείδης, Newton, Gauss, Galois, Riemann, Cantor, Planck, Einstein, Shannon, Turing, Godel και Γουλιέλμος τέλος.

    13 άνθρωποι τα τελευταία 2500 χρόνια.
     
    Last edited: 7 Μαϊου 2020
  6. Dapom

    Dapom Contributor

    Κατα τη γνωμη μου ο Turig εκανε οτι και ο Einstein.

    Τελος παντων...είναι διαφορετική οπτική.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    @Dapom Στο τέλος της ημέρας μικρή σημασία έχει, αυτό που έχει τεράστια σημασία ήταν η συνεισφορά τους καθαυτή
     
  8. Dapom

    Dapom Contributor

    Ακριβως και για αυτό δεν συνεχισα την κουβέντα.

    Ευχαριστω για την συζητηση
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Επίσης!!!!
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μόνο; Εγώ εκειά παλεύω να φτάξω  
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τότε...

    Αχ βαχ...

    Τα ξαναέπιασα και μετά καραντινιάστικα!
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εμένα δε φαντάζεσαι... που πήγα και ψώνισα καινούριες φόρμες, ήμουν έτοιμη να γραφτώ γυμναστήριο με στόχο να αφήκω τα βάρη επιτέλους και να πιάσω με τις ώρες τα αερόβια και τσουυυπ... ξάπλα ολημερίς στο σπίτι! Άντε να μου 'ρθει πάλι διάθεση