Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Eπιμέρους σχόλια από το "ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 1 Ιανουαρίου 2009.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    ρε κοιτατε που αρχισαν να γαμουν κι οι αλβαμοι
    γι αυτο αδειασαν οι "πιατσες" ?
     
  2. zwg

    zwg Regular Member

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Σχόλιο 1ο :

    Σχόλιο 2ο : Dats ίσως το παράκανες.... Καλά βρε με ποδοσφαιρική ομάδα? :S
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Εμένα μου τη δίνει η ιδέα ότι σκάνε όλοι οι Αλβάνοι και πηδάνε ασύστολα επί ελληνικού εδάφους αλλά το κάνω και χάζι όλο αυτό έχει πλάκα !!! 
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ


    Τσίπρας, Αλαβάνος και ΣΦΥΡΙΖΑ έχουν δημιουργήσει ιστορίες.
     
  5. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Το νου σου θα σφυρίξουμε όλοι 


    Aγαπητέ Dαts να προσέχεις με όλα αυτά   με μιας μπορεί να αφανηστεί όλη η αλβανία!!!
     
  6. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Re: Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Αγαπητοί,

    Χαίρομαι που θεωρείτε τους εαυτούς σας ανώτερους απο ένα ολόκληρο έθνος. Είθε πάντοτε η βαθειά Ελληνοσύνη σας να σας κάνει να νιώθετε οτι οι γονείς σας, οι θείοι σας, οι παππούδες σας που ξενιτεύτηκαν για να επιβιώσουν ήταν ανώτεροι άνθρωποι απο αυτούς που στον καιρό σας μεταναστεύουν στη χώρα σας για τον ίδιο λόγο.

    Είθε η ανώτερη κουλτούρα σας και οι απ'ευθείας διασυνδέσεις σας με την Αρχαία Αθήνα και το Βυζάντιο να σας ξεχωρίζουν πάντα απο αυτά τα αποβράσματα της κοινωνίας που ήρθαν να σας πάρουν τις δουλειές και τις γκόμενες.

    Είθε πάντα να βλέπετε τόσο χιουμοριστικά το γεγονός οτι οι νομίμως εργαζόμενοι μετανάστες για να πάρουν κάρτα παραμονής πρέπει να συγκεντρώνονται έξω απο κάποια κυβερνητικά κτίρια από τις 4 το πρωί, κάθε μέρα για ολόκληρες εβδομάδες, με αγνούς πατριώτες δημόσιους υπάλληλους να τους συμπεριφέρονται με τον τρόπο που συμπεριφερότουσαν οι ναζί στους Εβραίους.

    Θερμά συγχαρητήρια, νομίζω οτι το επίπεδό μας όλο και ανεβαίνει.

    Χαιρετισμούς και καλή χρονιά,
    DocHeart
     
  7. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Ας πολιτικολογήσουμε σε κάποιο άλλο νήμα αγαπητοί φίλοι, και ας εστιάσουμε στην ομολογουμένως καλογραμμένη ιστορία του φίλου DATS.
     
  8. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Εδώ μόνο αγαπητέ σε βρίσκω λίγο υπερβολικό θύματα της αναλγησίας του ανύπαρκτου κράτους είμαστε αντίστοιχα όλοι μας-σίγουρα όχι στο βαθμό που είναι οι αδικημένοι απ τη ζωή οικονομικοί μετανάστες παγκοσμίως!Το κράτος είναι απλά ανύπαρκτο αλλά δε νομίζω ότι έχει χιτλερικές αντιλήψεις-και πως να έχει αφού δεν υφίσταται και απλά ο κάθε κρατικός αλήτης κάνει ότι θέλει.
    Σίγουρα αν θέλουμε να λεγόμαστε Ελληνες οφείλουμε να τιμούμε και να σεβόμαστε τον κάθε άνθρωπο που αναγκάζεται να βρεθεί εδώ διεκδικώντας το δικαίωμα στη ζωή που η ίδια η ζωή του στέρησε άδικα στην πατρίδα του
     
  9. female

    female Contributor

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ



    Υποψιάζομαι πως ο Συγγραφέας με επιτυχία χρησιμοποιεί την υπάρχουσα κοινωνική αντίληψη περί κατωτερότητας και μιασματικής αντιμετώπισης των γειτόνων Αλβανών ως πρόσθετο στοιχείο εξευτελισμού του και μείωσης του εγώ, ξορκίζοντας και αναιρώντας, έτσι, σε τελική ανάλυση, αυτόν τον ρατσισμό. Τοποθετώντας εαυτόν κατώτερο, έρμαιο, αντικείμενο και περίγελο των κοινωνικά "κατωτέρων", αποσκοπεί, υποθέτω, στην ακραία δοκιμασία του εγώ, την περαιτέρω αύξηση του εξευτελισμού, και άρα της καύλας του -- ένα τέχνασμα μέσα στο παιχνίδι της φαντασίωσης, ίσως και της προσωπικής του πραγματικότητας.

    Δεν βλέπω κανένα λόγο να προκαλεί σχόλια το γεγονός -- εκτός κι αν αρχίσουμε να κατακρίνουμε και το οτι είναι (φαντασιακά, μέσα στην ιστορία, τουλάχιστον) ομοφυλόφιλος, μαζοχιστής, σκλάβος και άλλα τέτοια.

     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Στην φαντασία το καλό είναι ότι δεν υπάρχουν Νόμοι που να ορίζουν το τι πρέπει και τι όχι σε έναν χρωματισμό. Υπάρχουν απλά ηθικές. Και έτσι λάμπει το πολύχρωμο μωσαϊκό.
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    Εγώ πιστεύω ότι οι συγκεκριμένες ιστορίες θα πρέπει να τυπωθούν σε κόμικ τύπου "ταρατατά" και να πουληθούνε στα Τίρανα θα κάνουνε πάταγο!   
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: ΔΩΔΕΚΑ ΑΛΒΑΝΟΙ ΚΙ ΕΓΩ

    εγω παντως το βρισκω απαραδεκτο να σε αποκαλουνε "πουστη" ...